Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Jogosan van ezért ő megsértődve?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogosan van ezért ő megsértődve?

Figyelt kérdés

A legjobb barátnőm kiköltözött egy éve külföldre, és tegnap sikerült találkoznunk azóta először. Konkrétan 8 órán keresztül beszélgettünk folyamatosan, nagyjából végig egy helyben ülve. Ezután hazaérve a barátom kérdezte (telefonon beszéltünk), hogy milyen volt stb mondtam neki hogy mennyire jól éreztem magamat, és ezt ecseteltem kicsit. Majd kérdezi, hogy mikről beszélgettünk? Én meg mondom, hát mindenről; de hogy mégis milyen témák voltak, meséljek mik hangoztak el. Mondom neki, nem tudom a 8 órát elmesélni, és igazából nem is érdekes, mert nem az a lényeg, miről beszéltünk, hanem az, hogy végre láttuk egymást, és ez mennyire jól esett. Erre ő megsértődött, hogy nem mondtam el neki részletesen, miről beszéltünk (nagy vázlatban elmondtam, de azt kérte, részletesebben is).

Nekem ez nem tetszett, egyrészt tényleg nem a téma volt a fontos. Másrészt azt, amit én mondtam a barátnőmnek magamról, ő nagyjából tudja. Amit pedig a barátnőm, az személyes - nem is ismerik egymást, így nyilván nem fogom a személyes dolgait kiteregetni. Pár vicces sztorit elmondtam, de neki ez nem volt elég. Megsértődött.

Nem ez az első eset, hogy ilyen történt. Ha például boltba megyek, akkor tételesen fel kell sorolnom miket vettem, ha edzésre megyek, hogy miket csináltam, és nem elég az, hogy hogyan éreztem magamat.

Engem ez nagyon idegesít, hogy mindenről be kell számolnom neki, és szinte nem is az a fontos, hogy milyen hatással voltak rám a történések, hanem az, hogy konkrétan mikor mi volt. Általában amikor ezt kifejtem neki, akkor megsértődik. Jogos ez a megsértődés, én reagálom túl és engednem kellene, vagy túlzás már amit csinál? Úgy érzem mindenről be kell számolnom neki, minden lépésemet tudni akarja, és ez elég idegesítő.


2017. máj. 11. 14:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem csak idegesítő hanem még ijesztő is.
2017. máj. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%

Mit csináltál akkor amikor ezt a kérdést leírtad? Mi volt rajtad, pontosan mikre gondoltál?

Szerintem túlzás amit csinál.

2017. máj. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Minél előbb szakítasz vele, annál jobban jársz.

Ez az eset is ijesztően beteg elmét mutat, de ez meg

"mindenről be kell számolnom neki, minden lépésemet tudni akarja,"

Nem a tulajdona vagy, de ő ezt soha se fogja belátni.

2017. máj. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Már rég kibaxtsm volna, de veled meg lehet csinálni ezt.
2017. máj. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Az első ilyen után szakítottam volna vele. Az ilyen családverő alakok pontosan így kezdik, nem élből vernek hü..lyére, hanem szép lassan leépítik az életed, és mikor már kritikusan függsz tőle, akkor vernek meg, mert éppen elfelejtetted elmesélni, hogy tegnap délután vettél két csomag rágót is. Ez kicsit sem tolerálható, vagy elnézhető dolog, ez az a pont kérdező, ahol sikítva kéne dübörögnie a fejedben a vészjelzőnek.


Persze ha ráhagyod, akkor kicsit sem tudlak sajnálni, ha majd péppé veri a fejed. A segítséget megkaptad.

2017. máj. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Rendben van pszichológiailag? Mert szerintem nem. Nagyon nem...


Én még a páromtól se kérdezek soha ilyen részleteket, nemhogy a barátaimtól...

2017. máj. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A párjától kérdezte.
2017. máj. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#7, ja tényleg. Akkor bocsánat. De akkor se normális...

#6

2017. máj. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
És te még vele vagy .... gratulálok, komolyan.
2017. máj. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Mindenkinek üzenem, hogy már nem vagyunk együtt. Illetve azt, hogy ezen a problémán kívül voltak fantasztikus dolgok a kapcsolatunkban.
2017. máj. 15. 08:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!