Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Az eszemre vagy a szívemre...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az eszemre vagy a szívemre hallhassak?

Figyelt kérdés
Én 23 éves fiatal dolgozó lány vagyok, a párom 28 szintén dolgozik. Tegnap este felmerült a családtervezés babaprojekt. Másfél éve vagyunk együtt, múlt hónapban megkérte a kezem aminek nagyon örültem és örülök a mai napig mert szeretem. Na de visszatérve a baba dologra, megkérdeztem tőle hogy ő mikor szeretne vállalni mert azért közel a 30hoz azt gondolnám benne is erősödnek a vágyak, (tudom hogy a férfiak későn érnek). Azt mondta 2 év múlva, nos nekem ez nagyon rosszul esett mivel már az ismerkedésünk idején is elmondtam neki hogy fiatal édesanya szeretnék lenni, és nehezen is lehet majd természetes úton kisbabám, és mivel nekem nem volt jó családképem ezért családcentrikus vagyok és imádom a gyerekeket, nagyon vágyok egy gyerkőcre. Érett gondolkodásúnak tartom magam, itthon is mindent megcsinálok, az anyagiakkal így ketten két fizetésből simán kijövünk, de annyira vágyom már egy picurra arra az érzésre hogy anyuka lehessek. Semmit sem szeretnék jobban, tegnap este sírva is fakadtam hogy csak én szeretnék ennyire és ha be is csúszna nem örülne neki. Nekem itt koppant valami, eddig nem védekeztünk, az ovus napokra figyeltem és akkor orál volt csak és nem volt váratlan meglepetés, és mondtam neki hogy jó ha nem akar még gyereket akkor védekezzünk. Viszont átfutott az agyamon az hogy mi van ha nem ő az igazi társam és egy másik férfi mellett boldog lennék és megadná nekem amire mindennél jobban vágyom. Olyan rossz terheseket látni nap mint nap az utcán, videókat nézegetni a neten, ezt úgyis megértik azok akik szintén babát szeretnének. Ki hogy érte el hogy a párja akarjon babát? Várjak türelmesen 2 évig? És ha utána hónapokat kell várnunk mert nem jön a baba? Ki mit cselekedne? Várni vagy máshol keresni a boldogságot?
2017. máj. 21. 06:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
2 évet szerintem akkor is várnod kell, ha a szakítás mellett döntenél. Egy új embert megismerni, főleg megtalálni az ideálist, nem olyan egyszerű. Itt inkább az a kérdéses, hogy 2 év után tényleg akar-e gyereket vagy csak az időt húzza. Érdemes lenne megbeszélni ezeket vele. Ha minden más stimmel, akkor nem dobnám a helyedben ezt a kapcsolatot. Felnőtt emberek vagytok, meg kéne tudni beszélni ezt is.
2017. máj. 21. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem 33 vagy, hanem 23. Még ráértek mindketten. Nem azt mondta, hogy soha, hanem hogy kicsit később. Ha ilyen határozott választ adott, akkor oka van. Lehet, hogy esküvő után akar gyereket, amit csak támogatni tudok. Ráadásul másfél év kapcsolat még semmi.


Tegyük fel, szakítasz, és keresel mást. Ha azonnal lesz új kapcsolat, akkor is előbb ismerkedtek, kicsit együtt laktok, lánykérés, esküvő, stb. Két évnél az se lenne kevesebb. És arra se vennék mérget, hogy gyorsan találsz olyan párt, aki egyáltalán akar gyereket.


Ne csinálj problémát oda, ahol nincs. Ülj meg a fenekeden, és bírj ki két évet.

Inkább azt beszéld át vele, hogy miért pont akkor, hátha el tudod fogadni az álláspontját, ha megérted. Illetve közeledhetnek az álláspontok.

2017. máj. 21. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
74%

Miért akarsz ilyen nagyon és gyorsan gyereket?

Az embernek jól kell lennie magában is.

Sokszor a gyerekkel a minden más téren meghiúsult intimitást akarják bepótolni. Tehát se a szüleidtől, se a párodtól nem kaptad meg!

Ez terhes a gyereknek is nagyon, hogy tőle akarsz kapni egy egész életnyi űrt betöltő szeretetet!

A gyereknek adni kell tudnod, benned meg csak úgy tombol az éhség.

A párodtól is túl sokat vársz el, vágyjon ugyanarra egy életen át, mint te, legyen ott, játssza el a neked megfelelő szerepet szülőként.

Az élet nem így működik, a nőnek anyagilag és érzelmileg is képesnek kell lennie helytállnia a gyerekvállalásban egyedül, nem számíthat arra, hogy a másik végig vele egy érzelmi hullámhosszon lesz.

Ha csak egy ivarsejtet kapsz egy férfitól, az is nagy ajándék.

2017. máj. 21. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Lehet még nincs felkészülve rá,adj neki időt.Azért egy gyerekhez két ember szükséges.Várj egy kicsit nehozd fel egy darabig a témát.Azért 2 évet várni,és te annyira akarod azért elég sok idő.De ahoz ő is kéne akarja.Az én párom annak idején nagyon akart egy babát,én meg nem és idővel rájöttem h én is akarom és belementem.Abban igazad van nem könnyű egyből teherbe esni,én is sok probálkozás után estem teherbe de összejött,de mindenkinél más.Adj neki pár hónapot vagy beszélj vele h mennyire szeretnéd.Az én párom is akarta és időt adot nekem és megváltozott a gondolkozási modom.Azt mondják a türelem rozsát terem.Ne keseregj el.26N
2017. máj. 21. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
77%
Hàt... Ennek elèggè ilyen donort keresel szaga van! Vagyis hogy mindegy csak valaki csináljon már fel ès kèsz is vagy! Nen lenne szimparikus ez a beszólás, ha a pasid lennèk. Ráadásul 1,5èv után már itt tartassz, mi lesz kèsőbb??
2017. máj. 21. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Én 26 évesen is részben azért küldtem el a barátom mert azt mondta 10 éven belül nem akar gyereket...


Most 32 vagyok, és van egy bizonytalan kapcsolatom...


Vagyis ha elhagyod mert te azonnal gyereket akarsz, vagy összeállsz az első szembejövő minimum 40 évessel, aki már érett lehet az apaságra, vagy esetleg még 10-15 évig keresed azt a hozzád illő férfit aki egyáltalán szeretne gyereket... Mert olyat se egyszerű találni.


Miért ennyire sürgős? Ha szereted a barátod (vőlegényed), akkor semmiképp se dobd e miatt, mert lehet sokkal rosszabbul jársz, és nagyon megbánod.


Viszont! Ha csak azért vagy vele mert azt gondoltad huszon végén már biztosan akar gyereket, vagyis tényleg csak "donor"nak kellene, akkor ne maradj vele, mert ezzel neki ártasz a legtöbbet. Na meg a gyereknek ha mégis megszületik, mert akkor apu ki lesz zárva, ő csak egy zavaró szobadísz...


Jó, megértem hogy szeretnél, vannak akik ilyen fiatalon szeretnének, de két év az semmi, 25 évesen még mindig nagyon fiatal vagy. Ha szereted a párod, akkor bírd ki! Hidd el, nem sok.

2017. máj. 21. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Korai gyerekszüléssel pótolni a rossz gyerekkort a legnagyobb hiba, amit ember elkövethet. Igazán boldog sose lesz tőle, a gyereknek meg nagyjából megkeseríti az életét. Előbb magadat tedd rendbe, utána akarj gyereket vállalni. Éretlen vagy, a vőlegényed felnőtt módjára gondolkodik, te még gyerek vagy.
2017. máj. 21. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Borzasztoan furan gondolkodsz...

Nokent, megijedek olyanoktol, mint te.

Fejezd be a sirast, elkeseredettseget rs a szakitas gondolatat. Nem, azt mondta, hogy soha nem szeretne, hanem, hogy 2 ev mulva. Addigra mar kifogjatok egymast ismerni is.

2017. máj. 21. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az eszedre vagy a szivedre hallgass? Hat eszed az nem sok van mar ne is haragudj. Hallgass az elozo valaszolokra es elobb magaddal jojj rendbe, mert neked a gyerek az tenyleg egy urt kitolto valaminek kell. Masfel ev az meg nagyon rovid ido, eljegyzes is ritka ennyi ido utan, nemhogy a gyerek. Probalj meg annak orulni h te mar menyasszony vagy, hidd el ez is eleg gyorsan jott.
2017. máj. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem neked nem 2 év kell a gyerekhez, hanem minimum 5, hogy felnőttebb legyen a gondolkozásod.
2017. máj. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!