Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit csináljak, ha a barátom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csináljak, ha a barátom féltékeny minden kapcsolatomra, a hobbimra, és a tanulmányaimra?

Figyelt kérdés

Ő minden szeretne találkozni velem, és rosszul viseli, ha a gyakorlatom vagy az előadásom ütközik az ő munkán kivüli idejével. Szerinte gyakorlatban igazodjak hozzá, és előadásokról lógjak el, ha nem katalógusos. Régen versenyszerűen sportoltam, de érettségi előtt abbahagytam, már csak hobbi szinten űzöm, arra is féltékeny, ha a csapattársaimmal játszom. Amíg/amikor ő dolgozik, vagy a munkája miatt elutazik (kb félévente három hétre), nem érdekli, hogy mit csinálok, de ki szokott bukni, ha megtudja, hogy akár egy kávéra(!) is beültem valakivel, ha ő otthon van.

Vizsgaidőszakban is nagy nehezen elfogadta, hogy tanulok, de napközben jöttek az üzenet, miszerint unatkozik, vagy menjek át hozzá tanulni (khm... persze), kikérdezi, felolvassa nekem, vagy főz vacsorát/ebédet. Annyi kompromisszum volt az elején, hogy éjjel nála alszom, de másnap meg alig akart elengedni. Most van a második vizsgaidőszakom, és az előző vizsgaidőszakot végigstresszeltem meg a szorgalmi időszakot is, mostanra meg már kiégtem.


2017. máj. 22. 14:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Túlságosan birtokolni akar téged. Vele kéne megbeszélned, hogy ez így nekem nem jó.
2017. máj. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Minek vagy vele?
2017. máj. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
"Hagyj levegőhöz jutnom és a jövőmmel is foglalkoznom, mert ha nem akkor nem leszel benne!"
2017. máj. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Egy ilyen önző, tapadós, birtolkó/kisajátító, féltékeny emberrel egész pontosan addig lennék, amíg ki nem derülnek ezek a tulajdonságai. Nálam azonnali szakítóok, nincs az a szerelem, ami ezt felülírná - exem ilyen volt, egy életre megtanultam, hogy egy ilyen emberrel szóba se szabad állni.


Ha nem húzod meg nagyon határozottan (és következetesen!) a határokat, akkor ez csak egyre rosszabb lesz. Nem vagyok az ultimátumok híve, de ebben az esetben egyszer (de tényleg csak egyszer) alkalmaznám, higgadtan, nyugodtan elmagyaráznám neki, hogy ezt a viselkedést nem tűröm el, és ha folytatja, akkor nem lesz a jövőm része - aztán pedig tartanám magam a szavamhoz, a második ilyen hisztinél szakítanék.

2017. máj. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

És az a durva, hogy az elején nem ilyen volt. Még csak arra sem lehet mondani, hogy friss a kapcsolat és nagyon szerelmes.

Az elején alkalmazkodó volt, leste minden kívánságomat, és kapva kapott minden alkalmon, hogy láthasson (nem mondom, hogy ez ideális, de mégis hogy állíthatnám le: "Ne lesd minden kívánságomat?")


Kb azóta ilyen, amióta elkezdtem az egyetemet. Szinte elvárja, hogy délutánonként vele legyek, azt mondja, hogy az az ő ideje, és duzzog, ha valaki igényt tartana rá.


Pedig nem vagyok kolis, se bejárós, egyetem közelében élek (illetve élnék, de szeret velem aludni, és a lakása a város másik végében van, így oda kell buszoznom az egyetemhez, és hozzánk nem mehetünk aludni, mert a szüleimmel élek és harmónikaajtóm van)

2017. máj. 22. 14:33
 6/13 A kérdező kommentje:

Azért nem értem a viselkedését, mert még csak nem is úgy féltékeny, hogy biztos megcsalom, pasizok, meg ilyenek. Imádja, ha csinos vagyok, mindig mindenhova büszkén vállal, és fiatalabb munkatársainak és büszkén mondja, hogy ilyen szép és olyan szép barátnőm van.


Nem nézi a szoknyaméretemet, se hogy hogyan sminkelek, nem bánja, ha fiúkkal is haverkodom, de ha ő szabad, akkor vele "kell" foglalkozni. Nélküle nem mehetek kirándulni, se nyaralni, se bulizni, és sosem azzal jön, hogy majd rám mozdulnak, hanem hogy otthon hagyom egyedül.

2017. máj. 22. 14:38
 7/13 anonim ***** válasza:

Ülj le,és beszéld meg vele.

Nekem is volt ilyen kapcsolatom.Katasztrófa volt!

Nem csak Ő van a világon,hanem a saját életed is,a jövöd.Ha Ő ezt nem tudja megérteni...

2017. máj. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy messze járt egyetemre, és mire hazajött, a barátai szétszéledtek, vissza nem nagyon jár, úgy tudom, hogy abban az időben, amíg nem volt munkája itthon, állítólag egész nap otthon ült (persze nem semmittevéssel, mert mosott-főzött-takarított, bevásárolt), de nem járt el sehova, és nagyon beszűkült.
2017. máj. 22. 14:43
 9/13 anonim ***** válasza:

Valamilyen lelki probléma áll a féltékenységének hátterében.

Beszéljétek meg. Ha látod, hogy felismeri a hibáját, és akar is változtatni, akkor légy türelmes vele, mert nem egyik napról a másikra fog menni. Ha viszont egyáltalán nem is akar változni, akkor ki kell dobni.

2017. máj. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

És? Nyilván OKKAL léptek meg a barátai, mert ilyen kontrollmániás embert kevesen viselnek el - jogosan.


Nekem biztosan nem kéne olyan, aki megszabná, mikor-hová mehetek, és ez csak rosszabb lesz.

Ha már most így fogna, mi lesz, ha ne adj isten összeköltöztök? Bezár a lakásba, vagy kirúgat a mhelyedről, stb.


Menekülj, még most, kérdező és vissza se nézz erre a baromra!

2017. máj. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!