Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Az egyetem végén vagyok, még...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az egyetem végén vagyok, még van 6 vizsga, de totál depis vagyok. Ez a kapcsolatomra is kihat. Mit tegyek? Volt valaki hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés
A pasimmal is veszekszek, mert ideges vagyok. A legjobb haverjaim is hanyagolnak egy jó ideje, mert lett barátnőjük, bezzeg előtte én voltam nekik a mindenük, együtt lógtunk, stb. Most meg össze vannak tapadva. Ami nekem fura, mert az én pasim nem ilyen, mindig is voltak programjai a haverjaival, meg velem is. Elég furik amúgy a haverjai(ez nem csak az én véleményezésem, hanem néhány ismerősömé is). Bulizni buliznék, de a korombeli lányok meg most felkapták a "komolylettemférjhezakarokmenni"-stílust, ami tőlem távol áll. Lehet csak az utolsó 6 vizsga miatt látom ilyen sötéten a világot, de ha bárki bármivel segíteni tud, azt szivesen veszem! Ez az egész után tervezek majd egy önismereti tréninget, hogy megtaláljam magam. Ja meg a másik, hogy ugye hiába a diploma, ha munka nem tuti, hogy lesz, viszont nem áll tőlem távol a tengerparti vagy a hajós munka sem. Szóval nyitott vagyok én, csak depressziós. Anyuék meg folyton rinyálnak, hogy jajj, mi lesz, ha elrabolnak. Persze, majd pont engem. De ha meg itthon maradok, akkor meg b...szogatnának, hogy ezt is meg azt is akarsz venni, de nem dolgozol(most nem vallják be, de ez lenne, és megint ajtócsapkodás lenne, mint tinikoromban).

2014. aug. 14. 14:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia.

Januárba van vizsgaidőszak tudtommal, nem? :D Hova még izgulni? :D Mellesleg nekem félévente 10 vizsgám van minimum nem 6 :( Mit nem adnék 6-ért, ajajjj... :D


Vizsgaidőszakba én is sík ideg vagyok, mindenkivel összeveszek, pasimmal is állandóan. Ráadásul ő nem egyetemista így nehezebben vagy egyáltalán nem érti ezt meg. A barátaim nekem is cserélődnek hasonló okok miatt mint neked.


Anyudékkal nekem is akadnak szintén hasonló problémáim.


Szóval mi a gond? :D


20/L

2014. aug. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
anyumékkal**** bocsi elírtam:D
2014. aug. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
a szeptemberi-októberire tanulok. nem élek Magyarországon, itt másképp van. nálunk félévente 8-9 vizsga volt.
2014. aug. 14. 15:40
 4/5 A kérdező kommentje:
szóval nekem sem volt sose 6, ez a 6 az, ami megmaradt az előző évekből. nyilván, én is mit nem adtam volna 6ért... :S :D
2014. aug. 14. 15:40
 5/5 *Victorique* ***** válasza:

Szia


teljesen természetes, hogy így érzed, az egyetemi vizsgaidőszak nagyon megterhelő. Én is hasonló cipőben jártam annó.

Szerintem haverokon való agyalás helyett próbálj most inkább a tanulásra koncentrálni, esetleg szervezz programot csoport-, vagy lakótársakkal, vagy sportolj, vagy keress más kikapcsolódási lehetőséget, amikor nem érnek rá a barátok.

A pasiddal szerintem mindenképpen beszéld meg a "kirohanásaidat", így toleránsabb lesz talán, ill. segíteni is jobban tud.


A hajós munkán meg ráérsz még gondolkodni, nem tudom, milyen szakon végzel, de amíg nem adod be az állásjelentkezéseket, addig kár ezen is veszekedned a szüleiddel. A lényeg, hogy az elejétől kezdve küldözgesd az önéletrajzodat (saját és kapcsolódó munkakörökbe is), ha ezt látják, még ha nem is azonnal találsz munkát, de legalább nem mondhatják, hogy nem teszel meg mindent az ügy érdekében.

Egészen biztos vagyok benne, hogy a szüleid azért "rinyálnak", mert szeretnek és féltenek, nem szeretnék, hogy bajod essen. Igaz, hogy itthon is ugyanúgy megvan az esélye, hogy elraboljanak, dehát ki aggódna érted a IGAZÁN, ha nem a szüleid? Próbáld egy kicsit az ő szemszögükből is nézni a dolgokat.

Szerintem érdemes lenne majd a vizsgák után leülnöd velük átbeszélni őszintén és minél higgadtabban, ki hogyan mit érez és gondol, így könnyebben dűlőre juthattok.


Én nem terveztem külföldre, vagy hajóra menni, így csak az itthoniakkal kapcsolatban tudok megosztani 2 dolgot, amit megtanultam, és ami végső soron el is vezetett ahhoz, amit el szerettem volna érni:

1. Az elfogadhatóság keretein belül (mennyire szimpatikus + mennyire vagy képes teljesíteni) élj a munkalehetőségekkel, mert sohasem tudhatod, mit profitálsz belőle.

2. Merj tovább lépni!


(29/L)

2014. aug. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!