Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan vezethetném rá a páromat (anélkül, hogy kimondanám), hogy ideje családi házat vásárolni?

Figyelt kérdés
Általában minden kérésemet kimondatlanul szoktam találni, de ez most egy nagyobb dolog és sehogy sem esik le neki... Már egy ideje együtt élünk, velünk él a kislánya is, akivel nagyon jó a viszonyom. Mostanában tervezünk közös gyereket is, viszont jelenleg egy lakásban élünk (noha telne neki minőségi házra is). Nem egy túl apró lakás is, gyönyörű is, megvan benne minden, jó környéken van, viszont sokszor így sem elég kényelmes, nemhogy ha lesz még egy gyerekünk... A páromnak nincsenek anyagi gondjai, drága autói vannak, nekem is vett, illetve megkapok mindent, amit ránézek, de ez a ház-kérdés nem esik le neki.... Segítsetek, légyszi. :( N26
2017. máj. 29. 18:21
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
36%

Tényleg nem értem ezt a nagy ellenségeskedést a Kérdező felé.

Az emberek nem egy sémára élnek, ha nekik, MINDKETTŐJÜKNEK ez így megfelel, akkor nekünk nincs semmi beleszólásunk, különösen nem sértegető, bírálati szinten.

Vannak akik még ma is a hagyományos modellt követik, a férfi dolgozik, a nő otthon van, gyereket szül, neveli.

Hogy a háztartásból mennyire veszi ki a részét, az az anyagi helyzetüktől függ és mi legfeljebb csendben és magunkban irigykedhetünk, de a KETTŐJÜK KÖZTI megállapodást nincs jogunk felülbírálni, akárhogy csorog a nyálunk.

Ez nem azt jelenti együtt élő kultúremberek esetén, hogy a nőnek onnantól kezdve kuss a neve, mert nem azonos anyagi feltételekkel léptek a kapcsolatba!

Nagyon kevés az a pár, ahol ezek a dolgok egálban vannak.

Ahol egyiküknek van lakása, a másik albérletben élt, akkor az utóbbi - nemtől függetlenül - a párkapcsolatban alárendelt szerepet kell hogy betöltsön?

Arra kért választ a Kérdező, hogy hogyan tálalja azt a vágyát, hogy kertes házban nevelje fel a gyerekeit?

Erre egy-két válaszolót leszámítva nem kapott választ, csak irigy OFF-okat, ami pedig a Gyakori szabályzatával ellentétes.

2017. máj. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%

"Vannak akik még ma is a hagyományos modellt követik, a férfi dolgozik, a nő otthon van, gyereket szül, neveli. "


Szerintem nem a hagyományos modellel volt a baja a legtöbb válaszolónak (egy-két kivétellel, persze), hanem hogy a kérdező nem őszinte.

Ha szerinte rendben van, hogy eltartja a párja, akkor sehogy sem értem, miért nem fér bele a világképébe, hogy ezen a sémán belül őszintén kérjen valamit. Ha valaki úgy érzi, hogy alakoskodnia kell, akkor talán mégsem érzi fairnek a felállást.

2017. máj. 30. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
Ha viszont a hagyományos családmodellnek a szerves tartozéka az őszintétlenség és a hátulról jövő stílus, akkor az más tészta, akkor úgy szar az egész véleményem szerint, ahogy van.
2017. máj. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
56%

22/23


Ebben teljesen igazad van, magam is így gondolom.

Nem is ezekkel a válaszokkal volt problémám.

2017. máj. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Igen, az a probléma, hogy a Kérdező nem érzi magát egyenrangú félnek az anyagiak miatt a kapcsolatban

" ...mivel én nem hozok pluszt a háztartásba anyagilag - és nem is fogok -, ezért nem szeretném konkrétan kimondani."

Nos, ez a hiba!

Ha ők kötöttek egy egyezséget, akkor abba simán bele kellene férnie az őszinte kommunikációnak.

2017. máj. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!