Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A barátom nagyon kevésnek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom nagyon kevésnek tartja magát, szerinte ö a társadalom alján van. Hogyan lehetne kiverni ezt a fejéböl?

Figyelt kérdés

Jó családból származom, gazdagok a szüleim. Rendezvényszervezö cégem van, onnan és a család által is sok befolyásos embert ismerek.

A barátom a legokosabb, legkedvesebb ember akit ismerek! Nagy lexikális és mindennapi tudása is van. Gazdaságban, müvészetekben nagyon otthon van, de mindenhez hozzá tud szólni. Alap szinten tanár nélkül megtanult angolul! Sajnos nagyon rossz körülmények közül jön, nevelöszülök, otthon, stb. A legszomorúbb hogy kétszer élt túl halálos betegségeket. Család és igaz barátok híján egyedül csinálta végig mindkétszer! Sajnos mindig akkor jött a katasztrófa az életében amikor tanulni akart, amikor összeszedte az anyagiakat nagynehezen. Így nem ment egyetemre, érettségizni is csak 21 évesen tudott mert kórházakban volt szinte folyamatosan. Utána azonnal el kellett mennie dolgozni hogy ne az utcán találja magát. Nagyon tisztelem ezt benne!

Én egyetemet végeztem "büfészakon" de nagyon sokszor többet tud a dolgokról mint én. A munkája által keveset keres, de vannak tervei, bár fél megvalósítani öket mert tart töle hogy 28 évesen már kifutott az idöböl!


A gond azzal van hogy gyakran járunk olyan helyekre ami nekem természetes, gyakran vacsorázunk olyan emberekkel ami nekem természes. Neki meg ez túl sok, nem ismeri ezeket a helyzeteket! Nem ismeri hogyan kell viselkednie. Nagyon zavarban van ilyenkor, tiszta vörös, ügyetlenkedik. Pl voltunk egy elökelö fogadáson ahol mindent leejtett, a pincértöl megkérdezte hogy mivel tartozik az italért, elövette a pénztárcáját mindenki elött (nem tudta hogy ilyen esetekben ingyen van)

Ezek neki kínosak, nekem nem! Szégyelli magát nagyon. Rendszeresen mondogatja mindenkinek hogy ö itt nem saját jogon van meghívva hanem csak az én vendégem. Úgy érzi neki nincs joga ilyen emberekkel együtt vacsorázni pl. Pedig mindenki nagyon udvarias, kedves srácnak tartja. Apám menö sebész barátja is kedveli, pedig nagyon hülyén viselkedett mert nagyon zavarban volt elötte.

Nagyon aranyos az is, hogy mindent fizetek, ezt megbeszéltük (a munkám miatt elvárás bizonyos helyekre elmennem kisérövel, ez az én befektetésem) de ennek ellenére plusz munkákat vállal hogy a drága étterem ráesö részét kifizesse utólag nekem. Valamikor "meghív" engem is. Persze így-úgy visszaadom neki mindig a pénzt.


Hogyan segíthetnék rajta? Hogyan fogadná el magát ezekben a társaságokban? Sajnos az esze ellenére magát a lezüllött alkeszokkal tartja egyenrangúnak, az egyetem és pénz miatt. A tanulást fizetném neki de nem engedi az önérzete! Maga akarja megkeresni rá a pénzt.


2017. jún. 21. 21:44
 1/5 anonim ***** válasza:
61%
Oszinten szolva sehogy. A baratod tenyleg nem tartozik ebbe a kozegbe, es nem valoszinu, hogy valaha is beleolvadna.
2017. jún. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
7%
őszintén szólva, ennél kreatívabb troll kérdésre számítottam.
2017. jún. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%

Azért alapszinten megtanulni autodidakta módon angolul nem akkora kunszt,mert az angol az diplomás körökben szinte evidencia.Vagy a német.Ismerek olyat,aki a nulláról fél év alatt középfokú nyelvvizsgát tett le angolból,40 felett.

Mondjuk legalább próbálkozik,ami dícséretes.

Akinek ekkora az önbizalom hiánya,azt nem tudod meggyőzni, hogy nem tartod kevésnek magadhoz.

2017. jún. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
93%

Marha eccerű kérlek!


Fogod magad és mielőtt elmentek valami ilyen fszomelit helyre, megtanítod vele az adott helyre vonatkozó "etikettet". Esetleg be is gyakorolhatjátok otthon, kettesben...

Ez így működik. Senki sem születik bohócnak...


Oszt mentül kevesebbszer "ég be", annál magabiztosabb lesz.

2017. jún. 21. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Sajnos nem érzi jól magát ilyen helyeken. Nem érzi magáénak. Más bármit megtenne hogy ilyen körökbe jusson, még a legegyszerübb ember is az ingyen ital miatt örömmel jönne. Ö úgy tartja hogy ezt ki kell érdemelni, meg kell járni a szamárlétrát, amit ö nem tett meg, ezért idegennek érzi magát. Én is hibás vagyok, eszembe se jut, hogy valaki nem tudja ezeket a dolgokat, legalább filmekböl. Szoktam neki mondani dologokat (mondjuk hogy kinek hogy illik köszönnie, kivel illik kezet fognia, beszélgetnie) de az hogy a pincér kezébe nyomja a borravalót egy fogadáson ezt nem gondoltam. Természetes hogy ö abból indul ki hogy semmi nincs ingyen, neki soha nem is volt semmi az. Soha életében nem lopott semmit, de a hátrányos megkülönböztetés miatt fiatalon sokszor hitték tolvajnak. Ezért is görcsös ilyenkor, fél nehogy véletlenül lopjon valamit (ezt mondta nekem amikor ki akarta fizetni az italt, hogy ha csak úgy elveszi az lehet, hogy lopás és bajba kerül, ezért inkább megkérdezte a pincért)

Az angol tanulás igenis nagy dolog, sokat mesél az intézetekröl, az ottaniakról. Több társával is találkoztunk már az utcán akik konkrétan hajléktalanok! Ahhoz képest ö nem hagyta magát elkallódni, távol tartotta magát a rossz társaságoktól, ami nem kis dolog. Ehhez képest megtanulni angolul felér egy diplomával. Ezért is büszke vagyok rá.

2017. jún. 22. 08:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!