Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért erőltetnek egy olyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért erőltetnek egy olyan kapcsolatot ami nem működik?

Figyelt kérdés

Gondolok itt azokra is akik pl. elmennek egy párkapcsolati terápiára meg stb.

De egyáltalán minek is van párkapcsolati terápia.

Két ember azért jön össze általában mert tesznek egymásnak jól érzik egymás mellet magukat szeretik egymást.

Most annak mi értelme hogy van egy rra szakosodott ember hogy egy nőt meg egy férfit megpróbáljon összekényszeríteni mert már nem működik köztük a dolog.



2017. júl. 16. 19:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
4%

Mert nincs meg az uj elettars. Igy marad a mostani.

N

2017. júl. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Én akkor inkább maradok egyedül.
2017. júl. 16. 19:25
 3/11 anonim ***** válasza:
83%

Mert sokszor szereik egymást, illenek egymáshoz, csak valahol kisiklott a kommunikáció. Egy mezei céges brainstormingot is jobb moderátortal megtartani, akkor miért lenne más egy párkapcsolat. Nagyon nehéz bizonyos kommunikációs panelekből kitörni ha benne vagy.


Persze, amíg 19-20 éves vagy, addig a komoly, már 6 hónapos kapcsolatod nem megoldani próbálod, hanem továbbállsz, úgysem egy életre terveztél. Egy 5-6 éves kapcsolatot már nem dobsz ki (főleg ha gyerek is van), próbálod megoldani.



Egyébként nagyon sok ember kapcsolatból kapcsolatba szédül, sosem próbálja megoldani a gondjait, és így ismét és ismét ugyanazokat a hibákat követi el. Jobb ilyenkor kiszállni a mókuskerékből

2017. júl. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Szerintem csak egyszerűen ezek az emberek nem illenek össze.
2017. júl. 16. 19:35
 5/11 anonim ***** válasza:
3%

Egyetértek Veled, kérdezõ.

Úgy baromság, ahogy van.

2017. júl. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
69%
A párterapeutának pont az a feladata, hogy a félresiklott kommunikációt újra egyenesbe hozza. Pont azért fordulnak hozzá a párok, mert otthon feszélyezve érzik magukat bizonyos témák kapcsán, elbeszélnek egymás mellett - a terápián viszont a terapeuta kikényszeríti belőlük a beszélgetést. És így nagyon sok probléma gyökerére fény derül. Az eredmény pedig lehet az, hogy egy nagyon bagatell kis hülyeség felnagyításából adódott a felek közti feszültség, és a terápia végeztével nevetve és a legnagyobb összhangban mennek haza.
2017. júl. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert problémák(elég komoly problémák is) minden párkapcsolatban vannak, a következőben is lesznek, és az utána következőben is. És ha soha nem a megoldásra törekedsz, hanem a menekülésre és a továbblépésre, akkor nem lesz soha értelmes kapcsolatod.

Persze én nem vagyok az ellensége annak sem, hogy valaki mindig továbbáll, minél több csalódás ér, annál inkább ilyen vagyok én magam is, de azzal legyen tisztában, aki ezt az utat választja, hogy a következőben is lesz probléma, amit majd meg kell oldani, vagy ami elől menekülni kell.


A másik dolog, hogy egy párkapcsolat az nem csak úgy "működik" magától. Aki azt képzeli, hogy egy párkapcsolat csak úgy magától működik, csak a megfelelő embert kell megtalálni hozzá, az rohadt nagyot téved.

Egy párkapcsolatot működtetni kell, erőfeszítést, energiát kell beletenni mindkét félnek.

2017. júl. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
47%

Van egy százcsillió forintos autód, ami valamiért nem indul.


Szervízbe viszed, vagy bezúzatni?


(Ja, a legfontosabb: a pénzed VÉGES!)

2017. júl. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én egyet is értek veled, meg nem is, Kérdező!

Azt vallom, hogy amíg lehet, próbáljuk megjavítani, de persze van egy határ (kinek mi), ami felett már nem megy. Viszont a "dobjuk ki azonnal, amint probléma van" elv híve nem vagyok. Ha az ember dolgozik a kapcsolatán a párjával, útközben a saját személyiségéről is sokat tanul, tapasztaltabb lesz és fejlődik. Ez szerintem a procedúra olyan velejárója, amit nehéz értékében felmérni, de nem lebecsülendő sosem!

2017. júl. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Amíg van szerelem, addig oké, hogy nincs probléma, hiszen pont ez a funkciója, fedje el a másik fél hibáit, amíg kialakul a kötődés-szeretet.


De amikor már látjuk a másik hibáit, de nem vagyunk képesek a problémát megoldani, mert nem tudjuk hogyan kell, akkor miért baj szakemberhez fordulni? Ha szakítanak, akkor a következő kapcsolatban jön elő ugyanez... van értelme eljátszani az időt? Nem hiszem...

2017. júl. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!