Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Féltékeny a barátom mert...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Féltékeny a barátom mert tartom az exemmel a kapcsolatot jogos, hogy kiborult ezért?

Figyelt kérdés

Minden eddigi kapcsolatomban voltak jó dolgok, akármi is volt a szakítás oka. Minden kapcsolatomban voltak saját megszokások, közös dolgok. Pl. közösen rajongtunk egy filmért amit együtt láttunk, emlékezetes a dal, ami akkor szólt mikor megtörtént az első csók, vagy egy könyv ami közös nagy kedvenc. Vannak olyan poénok, amiket csak ti mi értünk, olyan sztorik, amelyeket értelmetlen elmesélni másoknak, mert nem értenék.


Néha apróságokról , de az egyik exem mindig eszembe jut és előtör bennem egy furcsa érzés, a "jaj de jó lenne beszélni vele", vagy ezt úgyis "csak ő értené". Hiába tökéletes a mostani párom és nem hagynám el semmiért, attól még hiányozhatnak szerintem az ex-el közös élmények, vagy a tulajdonságai, a közös megszokások.


Ez nekem normális és nem is probléma, ha mindenki a helyén tudja kezelni az érzelmeit és az új partnerek sem féltékenyek. :)


Az ex-el a haveri, vagy baráti viszony szerintem tökéletesen működhet, nálam már eltelt elég idő a szakítás után és mindketten elég érettek voltunk, ahhoz, hogy a helyén kezeljük a helyzetet.

Sza" l nekem semmi gondom nincs azzal, hogy legyünk jóban az ex-el, ha valójában aranyos ember, csak a kapcsolat nem működött közöttünk. MÉGIS baromira féltékeny a barátom :( Nem tolerálja és már volt veszekedés ez miatt. Most már nem is találkozom exemmel, de nem értem miért ilyen bizalmarltlan, néha úgy fújtatott mint egy bika. Egyszer látta,hogy megölelem az exemet...névnapom volt...és feljött hozzánk kaptam tőle virágot is. A barátom pedig konkrétan kizavarta a lakásból és veszekedett velem,hogy ez mi? Biztos akar valamit tőlem stb CSAK BARÁT a legjobb barátom.


Hogyan lehetne vele megértetni, megbeszélni,hogy megnyugtassam? Nem is akar vele találkozni, nem akarja megismerni, azt mondja nincs helye a közös életünkben az exnek..


N


2017. júl. 9. 21:35
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
88%
Igaza van. Gondolom, te repulnel a boldogsagtol, ha arra lepnel be, hogy egy lany olelgeti ajandekkal a parodat, es azt kene vegiggondolnod, hogy "oh, o csak a Kriszti! 2 honapja meg epp a szajaba elvezett, de most mar csak haverok! De szupi, szia Kriszti!". Egyebkent meg ne legyel naiv. Pasi nem baratkozik veled - plane ha x idovel azelott mar megdugott.
2017. júl. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Képzeld az legelső barátom tartotta az exével a kapcsolatot, de amikor láttam a csajt nem kapott el a féltékenységi roham, tudtam kezelni a helyzetet, először fura volt, nekem is volta durva bevillanások ágy jelenetek, de utána semmi gond nem volt, nem éreztem féltékenységet a lánnyal elég jóban is lettem :)


Nem zavarna,ha a barátom az exével baráti viszonyban lenne.

2017. júl. 9. 21:43
 3/23 A kérdező kommentje:
Voltam szingli is, ő is. Akkor is csak barátok voltunk az exemmel, sosem kezdeném vele újra! Isten ments, nem működött. Barátnak viszont jó, szeretem..mint barátot. :)
2017. júl. 9. 21:45
 4/23 anonim ***** válasza:
92%
Ha van gyereked az extöl akkor érthetö, söt kötelezö a kapcsolattartás. Ha nincs, akkor azt az idöt is a jelenlegi kapcsolatodra forditsd!
2017. júl. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Nincs gyerekem... 26 éves vagyok :) még nem kell gyerkőc.
2017. júl. 9. 21:49
 6/23 anonim ***** válasza:
91%
Akkor mar csak azt kene megerteni, hogy o ezt teljesen jogosan nem akarja megszokni, es nem akar haverkodni a lyuksogoraval. Ahogyan kb. egyik pasi se ezen a foldon.
2017. júl. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
0%

"Hogyan lehetne vele megértetni, megbeszélni,hogy megnyugtassam?"


Határozottan meg kell neki mondani, hogy az exnek nálad helye van - BARÁTI helye -, és ha ezt nem bírja fölfogni, akkor hülye mint a sgg és akár csomagolhat is, mert a féltékenységet sem tűröd, de az alaptalan féltékenységet meg pláne!

2017. júl. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
80%

besz*rás, múltkor olyan kérdés, hogy a barátom miért lett azért ideges mert a haverom térdén ültem miközben sugdolózott a fülembe, most meg ilyen hogy ölelget meg ajándékot hoz, persze ez semmit nem jelent


mi a jóisten kéne ahhoz, hogy rájöjjetek, hogy ha van valakitek, akkor nem adtok semmi félreérthető okot arra, hogy meginogjon a bizalom....persze, lehet néha rövideket beszélgetni, mert miért ne, de nekem a pofám leszakadna, ha ölelgetném meg jópofiznék a barátnőm előtt az exemmel....ez a nőnek fiú a legjobb barátja, férfinak meg nő, ez sose szokott jól végződni, csak parázs a tűzre minden egyes ilyen alkalom, de hát ha valakinek hiányzik az életéből a dráma akkor hajrá...

2017. júl. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
87%

Fogjuk rá,hogy oké,hogy jóban vagy az exeddel.

De ugye tudod,hogy az öleléssel átléptetek egy határt? Illetve te. Ez tiszteletlenség volt a barátoddal szemben.

Ha szereted a párod,akkor vedd figyelembe az ő érzéseit. Jelenleg fontosabb az ex ölelgetése,mint a párod jóléte. Egy kapcsolathoz kellenek kompromisszumok.

Melyik fontosabb? A párod vagy az exed? A "mindkettő"-válasz helytelen.

2017. júl. 9. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Már bocsi, de névnapomra kaptam ajándékot tőle is. Szerintem egy ölelés,puszi belefért ott akkor. Amúgy nem ölelkezek vele, nem szokásom.


Vàlasztani sem fogok, mindkettőjük fontos a párom nyilván fontosabb, de értitek még csak okot sem adtam arra,hogy féltékeny legyen.

2017. júl. 9. 22:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!