Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nincs értelme folytatni ezt a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nincs értelme folytatni ezt a kapcsolatot, ugye?

Figyelt kérdés

A párommal nagyon sok éve vagyunk már együtt, mindketten fiatalok voltunk, amikor összejöttünk. Nagyon sok mindenen keresztül mentünk együtt, viszont a nehézségek mellett túlnyomórészt csak jó dolgokra emlékszem, egy nagyon jó kapcsolat volt mindig is, szerettük/szeretjük egymást. Most azonban elérkeztünk az életünknek egy újabb mérföldkövéhez, amikor is olyan döntést kellene meghoznunk, amiben egyáltalán nem egyezünk, mások lettek az életcéljaink, és félek már csak húzzuk egymás idejét. Nem tudom kapok-e itt erre választ, természetesen nem innen várom a végszót, hogy most hogyan is tovább, de szeretném, ha kivülálló emberek is elmondanák a véleményüket, miszerint van-e értelme folytatni egy olyan párkapcsolatot, ahol a felek céljai nem egyeznek, adja-e fel az egyik csak azért azt, amit szeretne, hogy a másiknak jó legyen, meddig legyünk kompromisszumképesek, és honnantól nézzük a saját céljainkat? Ha esetleg az egyik enged, abból nem lesz-e később csak a konfliktus? Ti hogyan látjátok ezt?


Köszönöm szépen a válaszokat!


2017. júl. 5. 12:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Sosem ertem az ilyen kerdeseket, amik arrol szolnak, hogy "van egy problemam, segitetek?". Aztan magat a problemat meg csak talalgathatjuk. Tenyek nelkul eleg nehez barmit is tanacsolni azon kivul, hogyha nem akarsz, akkor ne maradj vele.
2017. júl. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%

Ha nem közös a célotok (szerintem) nem lesz közös jövőtök. Ha más fele akarjátok terelni az életeteket akkor előbb-utóbb szét mentek.

De szerintem ülj le és beszéld meg vele, mert ha tényleg szeretitek egymást, akkor lehet kompromisszum ha valamelyikőtök hajlandó megváltoztatni a nézeteit.

2017. júl. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A konkrét helyzet ismerete nélkül nagyon nehéz erre válaszolni. Nyilván nem fogsz tudni egy sokéves kapcsolatot egy kommentbe sűríteni, de nagyvonalakban jó lenne, ha leírnád. Hátha van olyan megoldás, ami mindenkinek elfogadható.
2017. júl. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Olyan kérdésekről van szó, mint családalapítás, letelepedés, tehát az élet fontosabb kérdéseiben nem egyezik a véleményünk.
2017. júl. 5. 12:13
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nincs túl sok konkrétum, ezért én is csak nagyvonalakban írom le a saját tapasztalatomat.

Egyetem kezdetekor ismerkedtem meg az akkori párommal, 7,5 év párkapcsolat, amiből több év együttélés és jegyesség volt. Egy ponton megragadtunk és úgy éreztem, nem egy felé haladunk, de nem tudtuk megbeszélni, így szakítottam. Nehéz volt.

2017. júl. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
46%

Rosszul gondolkodsz. Kérdéseid nagyja megválaszolhatatlan általánosítás.


Attól függ, milyen célok. Mindig van megoldás, csak van ahol hatalmas személyiségi szint és érzelmek kellenek.

2017. júl. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha nagyon nem tudtok megegyezni az alapvető kérdésekben, akkor jobb szakítani. Ha pl.valamelyikőtök akar gyereket, a másik meg egyáltalán nem, abból semmi jó nem fog kisülni. Nem élhettek egyszerre két helyen. Nektek kell tudnotok, mennyire szeretitek egymást, és mennyit áldoztok fel, illetve mennyit vállaltok be egymásért. Úgy tutira nem megy, hogy csak az egyik fél adja fel magát teljesen a másikért. Úgy működhet, ha mind a ketten engedtek, mind a ketten hoztok áldozatokat.
2017. júl. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én kb. ezért váltam el. Konkrétumok nélkül nehéz váladzolni, de azt általánosságban igaznak tartom, hogy a nagy és/ vagy kompromisszum, bármely téren, előbb- utóbb szétfeszíti a kapcsolatot. Valamelyik fél alárendeltnek, sértettnek érzi magát...
2017. júl. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
...nagy és/ vagy SOK ...
2017. júl. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nagyon kevés az infó, így érdemleges tanácsot nem lehet adni. Pl. mennyi az a régóta? 5 év, vagy 15? Mert azért ez sem mindegy.

De általánosságban elmondható, ha egy kapcsolat megreked és évekig nincs előrelépés, csak állóvíz, akkor nem biztos, hogy van értelme, pláne ha nem azonosak a célok. Akkor van értelme így is, ha mindkét félnek jó az a helyzet, amiben vannak. Én így látom.

2017. júl. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!