Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hosszú lett! De legalább...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hosszú lett! De legalább értelmes. Barátommal rondán elbánt az exe, és most szívjuk a levét mindketten. Hogy lehetne mielőbb letudni a múltat? Mielőbb helyrejöjjön a barátom.

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nagyon nagy szarban vagyok. Van barátom. Igazán ideális férfi lenne, ha nem lenne az exe. Nagyon szeretem, nagyon. És annyira nagyon vonzódom hozzá, hogy csak na. Minden tekintetben az esetem. Szóval nem egy akármilyen kapcsolatocska, amire szarjak rá egy kupackát, és keressek jobbat. Az a fajta férfi, akiért megéri küzdeni. Az a fajta kapcsolat, amit a végsőkig kell próbálni megjavítani.


Az exe tehát. Együtt voltak 3 évet, nagyon-nagyon szerette, mindent megadott neki. A lány egy tündérbogárnak tűnt, aki pajkos, de sosem csalná meg, aki olyan cuki, olyan aranyos és szeretnivaló. Nagyon jó volt mint barátnő, imádta a barátom családja és baráti köre. És a csaj tényleg egy ártatlan, okos, tisztességes, hűséges, jótétélek lánynak tűnt.

Éppen ezért volt annyira durva sokk, mikor kiderültek dolgok. A tökéletes megtévesztő volt a lány, akiről álmukban sem gondolták volna... De megcsalta a barátomat, nem egy sráccal, de az egyikkel hosszan, kvázi együtt röhögtek a barátomon. Ezen kívül szende jókislány se volt aki sosem rúgna be. Aha... Tépett rendesen.


Szóval a barátom emiatt képtelen bízni, szeretni, úgy mint rég. Képtelen ugyanazt nyújtani, mint amit az exének nyújtott. Beszéltem a barátom anyjával, és mondta, iszonyatos volt mikor az exbarátnő kiborította a bilit. Hogy eleinte el se lehetett hinni, annyira nem gondolták volna éppen róla... Egy pszichó a csaj. Azt hitték, valami ízetlen vicc, el se akarták hinni, hogy esetleg igaz. Törést okozott a barátomnak. Elveszítette a nagy szerelmét, ezen kívül rondán át lett ejtve, meg lett alázva. Mindazok után, amit nyújtott...


Hát, szóval minden dolog amit kifogásolok a kapcsolatunkban, arról megtudtam a barátomtól, az anyjától, vagy a barátaitól, hogy az exével nem úgy volt. :/ Szóval ha valahogy elérhetném hogy vadiúj fejezetet nyisson, és ne sínyeljem meg az exe pszichóságát, akkor minden gond megszűnne. De hát hogy? Ő is tudja, másvalaki vagyok, tiszta lappal, de egyszerűen annyira mély nyomot hagyott benne az ex, akinek mindent megadott, és aki szintén olyan aranyos és kedves volt, és mégis mi lett a vége. Nem akarja újra azt, ez érthető. És az is, hogy nehezen tud ezek után bárkiben is megbízni. Hisz a legártatlanabb(nak tűnő) ember egy szemetesládának bizonyult.


Pl. vannak apróságok, mint hogy vele kiírták nyilvános adatba, hogy kapcsolatban, egymással, sőt a barátom profilképe mindig egy közös kép volt. Most? Most csak elrejtette a kapcsolati állapotát. Hogy ne legyen kiírva az ismerőseinek hogy egyedülálló.

Aztán. És még ez sem olyan mérvadó, max bosszantó. Hogy a barátnőjét a tenyerén hordozta, kapott ajándékokat ok nélkül is, pusztán azért, mert a lánynak kellett ez-az, és néha a barátom úgy döntött megveszi neki ő. Kajálásokra pedig az esetek elsöprő többségében meghívta. Anyagilag közösen finanszírozott dolgok esetén pedig mindig nagyobb részt vállalt a barátom. Velem? Nem kapok ajándékot alkalmakon kívül, marmint tárgyakat, maximum szál virágot vagy tábla csokit. Kaja, meg úgy minden de minden közös finanszírozású, és a legritkább esetben vállal nagyobb részt mint amennyi az övé.

Menjünk tovább. Az exe késős volt, minden de minden randin, de a barátomat nem különösebben zavarta, max ha durván elkésett. Mondjuk egy órányira. De ilyen negyed-fél órás késések lazán belefértek. Esetemben? Ha több egymást követő randin kések 5-10 percet, már húzza a száját, tiszteljem meg azzal, hogy nem várkoztatom. Persze igaza van, no de mégis...


Nagyon zavar, hogy nem valami elnéző velem, és hogy bezzeg az exével az volt. :(


Exét mindenhová elvitte magával, oda is ahol kicsit terhes volt, de elég volt kettőt kérlelnie, meglágyult a szíve. Nekem ez esélytelen. Ha valahová problémás magával vinnie, akkor nem visz magával. Aztán mondhatom, hogy de én szeretnék menni, megmondja hogy nem, és kész.


De pl. valami ugyanolyan, pl. exét is mindig óvta, védelmezte, pátyolgatta, és ezt velem is abszolút megteszi. Pl. ha éjjel van, elkísér, elvisz ajtóig, ha bajom lesz, simán felkap és elvisz megfelelő helyre. Gondoz ha beteg leszek, leszereli a részeg alakokat. Szóval törődik velem, meg rendesen bánik velem. De a vajszíve, ami volt neki, sehol. :( Hidegebb, keményebb, zártabb.

Van az a mondás, hogy aki nem szeret senkit, régen nagyon szeretett valakit. :( Hát azért ő szeret engem, de hasonló a helyzet.


Ismertem őket szegről-végről, mikor együtt volt az exel. Emlékszem milyen kis cukik voltak, az exe mindig csimpaszkodott rajta. Igazi álompár voltak, a szexi férfi és a cuki, szép barátnője. Hát mi kb. most olyanok lehetünk a külső szemlélőnek, mint a szexi, hűvös pasi, és szép partnere. Hát igen, a partner valahogy jobb szó, kimértebb, hivatalosabb.


Túl sokat írtam? :D De jó lenne ha valakinek lenne tapasztalata ilyen téren. Mennyi idő hogy helyre billenjenek a dolgok? Helyre fognak egyáltalán? És hogy lehet siettetni?


10 hónapja szakított az exével. Arra is gondoltam, velem van a baj, nem az a nő vagyok, aki mellett visszaállhat a párom olyanra, mint előtte volt.


2017. júl. 27. 20:39
 1/8 anonim ***** válasza:
68%
Eddigi tapasztalatom szerint ha egy pasi így viselkedik nem szeret eléggé. Mindenki csalódik de attól az új páromat új lapokkal indítom.
2017. júl. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
Nekem úgy tűnik, hogy nem tette túl magát a dolgokon. Itt csak az idő segíthet, viszont addig nem kellett volna új kapcsolatba belemennie.
2017. júl. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ő még mindig nagyon szereti az exét és még mindig csak rá gondol, és te még mindig valahol 2. vagy , és amíg ő ezt nem tudja feldolgozni nem tudja lezárni nem tud túllépni addig nem fog tudni úgy szeretni téged ahogyan azt te szeretnéd.
2017. júl. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Hú, Kérdező, ez szar helyzet :( Szerintem már nem szereti, csak nagy trauma volt, egy ilyenen nagyon nehéz túllépni, mert azt érezheti, hogy évekig hazugságban élt. De ehhez idő kell... Valószínűleg nem kellett volna belemennie egy újabb kapcsolatba addig, amíg nem tud teljes odaadással részt venni benne. Nem tudom a megoldást.
2017. júl. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
91%
Nem fogod tudni kiradírozni az exet a barátod életéből. Ne is várj ilyet se magadtól, se a barátodtól. Fogadd el, hogy az a lány egy fontos állomàs a barátod életében. Az élete egy darabja. A személyisége része. Ha ezt el tudod fogadni, könnyebben viseled a bánásmódbeli különbségeket, és ki tudod várni, amíg lassan, nagyon lassan helyrejön a barátod. Ebben Te lehetsz a társa. De ne sürgesd, ne várd el, hogy veled is ugyanúgy bànjon, mint az exszel. A legjobb, ha semmit sem vársz el. Csak légy hálás azért, amit adni tud. Ha Neked ez sok, nem tudod végigcsinálni, nincs türelmed hozzá, akkor inkább szakíts vele.
2017. júl. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem a te problémád, hanem a párodé. Mondjuk nekem nagyon kevés idő az a 10 hónap, és ti meg ki tudja, mióta jártok már. Ki se gyógyult belőle, de már más nővel kezd... Te meg egy lelki sérült ápolgatása helyett foglalkozhatnál más emberekkel. Félre ne érts, szép dolog, ha valakinek támasza vagy, de mikor nekem volt egy tragikus kapcsolatom, majd még egy, akkor igyekeztem nem ismerkedni sokáig férfiakkal. Üres tányérból nem lehet mást megkínálni, persze, hogy veled nem olyan, mint az exével, mert nincs mit adnia, üres az élete és a szíve.
2017. júl. 28. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Tudod van az a mondás, hogy a következő meglakol, a harmadik jól jár.


Esetünkben te vagy a következő, akin most a régi sérelmek "erődnek le", ráadásul nem is szeret, különben kimutatná az érzelmeit, stb.


Majd a következőben megint bízni fog és vele álompár lesznek, mert addigra halványulnak a sérelmek.

Így jártál, ha nem akarod ezt az érzelmi hidegséget, szakíts, vagy te mész tönkre benne.

2017. júl. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

En csak osztani tudom azok véleményét akik mondják,hogy nem szeret eléggé.

Én voltam ilyen kapcsolatban és szakítás lett a vége,pedig ott több idő telt el,mint 10 hónap.

Beszéltem erről pasival is,mert a nők folyamatosan kombinálnak, minden szóban, mondatban, cselekedetben keresik a csavarokat, holott a pasik tök egyszerűek. Amit éreznek,azt mutatják..

Ha egy pasi szeret, azt észre fogod venni. Ha pedig feltűnt,hogy nem,nem az exét kell okolni,hiszen mindenkit érnek csalódások.

Szerintem üljetek le, beszéljétek meg.. Én elkövettem azt a hibát,hogy ezt nem tettem meg,pedig ez minden kapcsolat alapja. Bár akkor sem tudtam volna elviselni, hogy rajtam csattan más hibája.. Majd a 3. nála is jól lakik :D

Ha szeret, úgyis elmondja, ha nem mond semmit,az azért van,mert nem akar megbántani. Ezt egy férfi mondta nekem, és igaza is lett. Az enyémnek szakítás után nem is hiányoztam,nem akart visszakapni. Én puncsoltam utána, és úgy sem. Nem érdemes olyan kapcsolatban lenni,ahol nem vagytok egy síkon,mert te fogsz hosszú távon sérülni, kihasználva érezni magad,ha ez az egész máshogy alakul,mint amire számítottál. Plusz álompasi ide vagy oda, szerintem férfiatlan,ha valakiben nincs annyi tökösség, hogy továbblendül a problémáin.. Számmomra az lányos, és én pl. nem vagyok tündérkeresztanya..

2017. júl. 29. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!