Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Tudnátok kérlek objektív...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tudnátok kérlek objektív tanácsot adni? (hosszú)

Figyelt kérdés

Párommal valamivel több, mint 1 éve vagyunk együtt.

Sajnos sose volt teljesen felhőtlen az eddigi időszak és most eljutottam egy olyan pontra, hogy tanácstalan vagyok, megrekedtem, kéne egy külső, objektív vélemény.


Sokáig kísértette a kapcsolatot az ex barátnő szelleme. Nem akarta megszakítani vele a kapcsolatot. Először próbáltam jó fej, meg toleráns lenni, de úgy kb. 7-8 hónap után elegem lett és döntés elé állítottam, hogy válasszon. Letiltotta a csajt, azóta sincs vele kommunikáció. Ez a huzavona azonban nagyon aláásta a bizalmam.

Ő is bevallotta, hogy adott nekem rá bőven okot, hogy bizalmatlan és féltékeny legyek (néha találkoztak, félreérthető beszélgetések, néha túl sokat beszélt róla, stb.) és most azon dolgozik, hogy kijavítsa a hibáit és bebizonyítsa: nincsenek hátsó szándékai.

Hát nem tudom. Szerintetek az a javításra való törekvés, hogy néha random kitalálja, hogy xy csajhaverját nem látta már 1-2-10 éve és ráírt, hogy mi lenne, ha összefutnának találkozni? Ez egy egészséges kapcsolatban, ahol a bizalom egyben van, ez nem is lenne baj. De nem értem, miért kell hergelni állandóan ilyen szituációkkal, időm sincs lenyugodni, átélni egy időszakot, ahol nincs semmi gond, vagy gyomorgörcsöt okozó szituáció.

A legutóbbi ilyen ötlete után egyszerűen kiégtem. Csak arra tudok gondolni, hogy ezt miért érdemlem. Hogy nincs kedvem többé ehhez, nem akarok többet Mariskával meg Juliskával vagy Katikával foglalkozni. Békét akarok, egy sima, egyszerű, normális kapcsolatot!

A másik, ami szemet szúr és egyre rosszabbul viselem - az összeköltözés: ő neki több idő kell, hogy kiismerje a másikat (ezt ég el is fogadom), de az albi másik szobáját meghirdeti (csakis ismerőst akar oda!) folyton és nem zárkózik el, hogy csajhaverok is odaköltözzenek. Csomóan kérdezték már, hogy akkor miért nem költözök én oda? Érvel azzal, hogy fele annyit kell legalább fizessen. Nem tudom ezt elfogadni indoknak, mert abszolút megbízható vagyok pénzügyileg, simán ki tudom fizetni mindennek a felét, ahogy illik. Télen átmenetileg együtt laktunk az albérletemben végzett felújítások miatt, tök jól passzoltunk, egy hangos szó nem volt. Működne, 100%. Egyszerűen nem bírom már lenyelni, hogy engem nem akar beengedni, de valami random csajhaverja odaköltözhetne.


Nem vagyok az a fajta, aki könnyen feladja, meg azonnal kidobja a másikat. Ebben a szituációban is egy hónapja őrlődök.


Én vagyok hiper szenzitív, vagy szerintetek sem fér bele egy ilyen ingatag bizalom mellett, hogy folyton valami nőkkel hergeljen?


Elnézést, hogy hosszú volt és köszönöm az értelmes, segítőkész válaszokat.


2017. aug. 6. 11:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Úgy néz ki,hogy szakított a barátnőjével,jöttél te.De közben még fűzték érzelmek az előzőhöz is,ez lecsengett pár hónap alatt nála,de szerintem pótlék voltál ez idő alatt.Ekkor kitalálta hogy majd bizonyít,de nem csinálja,inkább más nőkkel akar találkozgatni.Teljesen egyértelmű hogy nem akar veled összeköltözni,hiszen ki tudnád fizetni a felét,nem a pénzről van szó.Szerintem ennek az egésznek kalap-kabát,nem gondolkodik komolyan veled kapcsolatban.
2017. aug. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem indokolt az aggodalmad. Én elköszönnék tőle a helyedben.
2017. aug. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

#1-es, igen, pontosan ez volt. Túl hamar jöttünk össze ilyen szempontból. Végig nagyon szeretett és szeret, látom a gesztusain, de ezzel a húzásával, lehet már túl késő minden(?)

Nagyon szerettem és szeretem is, de egyszerűen már túlsúlyban van az a torokszorító érzés, hogy ez sose lesz jobb, valamivel mindig belém lesz taposva.

Persze ott a másik oldalon, hogy szeretem, ragaszkodok hozzá, szerettem már volna a következő szintre lépni, de így...?

2017. aug. 6. 12:03
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudtok a következő szintre lépni,mert ő nem akarja :s Így meg feleslegesen pocsékolod rá az idődet..
2017. aug. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

Rengeteget kell még tanulj. Egyenlőre nem tudjátok, mi tesz egy kapcsolatot.


Sok erőt s tanulást! :))

2017. aug. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

#Red Vixen:

Fejtsd ki kérlek akkor bővebben. Én nem zárkózok el attól, hogy én látom túl gáznak a szituációt, úgyhogy ha egy másik szemszögből is rá tudsz világítani, szívesen venném.

2017. aug. 6. 12:18
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az tűnt fel az írásodban, hogy többször megemlítetted, hogy a bizalom ingatag lábakon áll ebben a kapcsolatban. Szerintem itt már kapásból bukta. Bizalom témában elég szélsőségesek a nézeteim, ha párkapcsolatról van szó. Tehát vagy 100% bizalom van, vagy egyik jobbra másik balra.


A másik, hogy szerintem ez a fiú/férfi még nagyon éretlen egy komoly kapcsolatra. Saját maga se tudja, hogy mit akar úgy összességében. Szerintem azt se tudja igazán, hogy tőled mit szeretne, meg azt se, hogy úgy en bloc egy párkapcsolattól mit vár. Szóval szerintem emberileg MÉG egyelőre nem feltétlenül alkalmas egy komoly kapcsolatra.


Persze így látatlanban csak okoskodni tudok, de a leírtak alapján ezeket a dolgokat szűrtem le.

2017. aug. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Eleve hiba volt olyan emberrel összegyere, aki nem zárta le az előző kapcsolatot! Én is estem bele ilyen hibába, hogy olyan nőt ismertem meg hogy nem zárta le a dolgokat! Ezt meg is szoktam mondani ha nem megy hagyjuk az elején! Az a baj, hogy az ilyen normális nők, mint Te ilyen idiotakkal vagytok együtt, aki meg tenne értetek nem kell! Sajnalom tenyleg! Csajhavert lakásba? Férfiként se engednem be ha párom van! Nekem 2 szobás lakásom van amiből egy most nappali masik hálószoba! De ha a párom -ha volna es velem lakna- tudná, hogy a kisszoba gyerekszoba lesz! Hogy mit javaslok? Ne élj vele együtt! En is szeretem ha egy kapcsolat hamar összejön, és lakhatunk együtt! De persze kölcsönös tisztelettel! Nekem pl 2 hitelem van, amit probléma nelkul fizetek havonta es soha nem várnám el a páromtól hogy a hitelembe besegítsen! A rezsiben persze más kérdés de teljesen jogos a 50-50% osztás azonban a hitel az nalam szent es sérthetetlen az az en felelősségem.
2017. aug. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
#8 Pontosan ilyen férfi hozzáállást szeretnék, néha én sem értem, miért ilyenekkel hoz össze a sors.
2017. aug. 6. 13:03
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem kínlódnék vele.Látszik,hogy ha akar,sem tud komolyan venni,mert ő ilyen.
2017. aug. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!