Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Párkapcsolatok miért a számonk...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párkapcsolatok miért a számonkérésekről, kisajátításokról szólnak?

Figyelt kérdés
Nem mindegy, hogy ki mivel tölti az idejét és ki mit csinál? Miért kell számonkérni a másikat? Megkell adni mindenkinek a szabadságot és nem szabad ebbe senkit korlátozni.
2017. aug. 7. 15:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
33%
Eben, teljesen igazad van. Még a párom takarít, ne kérje már számon, hogy én a szomszédasszonnyal gyűröm a lepedőt. Még is mi jogon kérné számon?
2017. aug. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem errol szolnak.
2017. aug. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
De az is, hogy az én testemen kívűl nem érhetsz hozzá a másikhoz is egy kisajátítás. Komolyan mondom a nyitott párkapcsolatokban sokkal nagyobb elfogadás és szeretet van, mint a megszokott kapcsolatokban.
2017. aug. 7. 15:14
 4/12 anonim ***** válasza:
86%
Minek legyek valakivel kapcsolatban, aki annyira se erdekel, hogy tudjam, hogy hol jar es mit csinal. Ahol ilyen kozony van, ott hol ez a nagyobb szabad szeretet, amirol te beszelsz?
2017. aug. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
52%
mekkora egy ratyi vagy te kérdező ..
2017. aug. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
75%
Jajj ha ekkora tragédiaként éled meg, hogy csak a szeretett nővel/férfival fekhetsz csak le (ha valakit szeretünk, mondom szeretünk, akkor eszébe sem jut az ilyesmi), akkor maradj egyedül aztán probléma megoldva. Egy kapcsolat KÉT emberről szól, eggyel sem többről. Aki ezt nem tudja elfogadni, az így járt.
2017. aug. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
21%
Én egyetértek veled kérdező. Szerintem is a legtöbb kapcsolat a birtoklásról, kisajátításról szól. Leginkább ott látom ezt ahol a férfi műveltebb, okosabb vagy sokkal jobban néz ki mint a hölgy.
2017. aug. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ezzel csak akkor van baj, ha ezt az adott fél számonkérésnek érzi és kisajátításnak.


alapból azt kéne éreznie a másiknak, hogy a másik szereti tudni azt, hogy hol vagy jól vagy e merre vagy és nem azért mert számon akar kérni hanem mert félt téged aggódik érted.


a kisajátítás szintén hasonló, akit szeretünk és imádunk azzal szeretünk minél több időt együtt lenni, ezzel megint csak akkor van a baj, hogy ha az adott fél korlátozva érzi magát, ha úgy érzi, hogy nem engedik levegőhöz jutni ha nem engedik őt elmenni a barátaival.

Ez viszont a bizalomról szól.


Szóval egyáltalán nem mindegy, hogy ezt hogyan érzi az ember és mire mondja azt, hogy kisajátítás és számonkérés. Mert ha ezt érzi egy kapcsolatban akkor az nem igazi.

2017. aug. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A párod komolyabban gondolja a dolgot, mint te, te meg kevés vagy ahhoz, hogy szakíts vele, és közben mennél másfelé, ha jól értem.

A szabadságot nem lehet "megadni" - azzal születünk.

Én pl. arra használom, hogy minél többet legyek a párommal.

2017. aug. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
22%

A kérdezőnek igaza van. Akik leszólják, valószínűleg rosszul értelmezik azt, amit ír.


Megpróbálom megfogalmazni.


Nem úgy kell ezt érteni, hogy ne legyen semmi felelősség a kapcsolatban, vagy hogy mindenki azzal kefél, akivel akar. Azt sem jelenti, hogy nem érdekel a másik. A kulcs az, hogy hogyan lehet kialakítani a bizalmat kisajátítás és számonkérés nélkül.


Sokan úgy oldják ezt meg, hogy megpróbálják kizárni, megakadályozni és megelőzni az olyan helyzeteket, amik potenciálisan bizalmatlansághoz vezethetnek. Ha magukról van szó, nem flörtölnek másokkal, nem táncolnak/ismerkednek/találkoznak/beszélgetnek ellenkező nemű emberekkel stb. Ha a párjukról van szó, hasonló dolgokar várnak el, plusz megy az ellenőrzés is: beszélgetések olvasgatása, telefoncsekkolás stb. Ez a bizalom hiánya, és szerintem elég borzasztóan hangzik.


Az alternatíva az, hogy nem támasztasz elvárásokat a párod felé, te viszont megadod neki mindazt, ami a bizalomhoz kell.

Tehát nem kérsz számon semmit, nem tiltasz meg semmit és nem sajátítod ki semmilyen téren. Én sosem korlátozom semmiben a páromat és nem ellenőrzöm: szó szerint azt csinál, amit akar, és ez visszafele is így működik. Ugyanakkor ismerem őt és megadom neki azt a megerősítést, amire szüksége van és nem titkolózok előtte. Hozzáférek mindenéhez, ha akarok, de még sosem néztem bele semmilyen beszélgetésébe. És mivel megbízom benne, úgy gondolom, hogy ő is ezt csinálja velem.

Hasonló ez, mint a pesszimizmus-optimizmus: ha elvárásokat támasztasz, akkor neked az a "semleges", elégedett helyzet, amikor a párod teljesíti az elvárásaidat. Nekem nincsenek elvárásaim, ezért én hálás és boldog vagyok, hogy a párom vállalja az erőfeszítéseket ahhoz, hogy bízzak benne.


Az eredmény hasonló: mi is tisztában vagyunk vele, hogy mit csinál a másik, de felesleges korlátozások és terhek nélkül. Szerintem ez az igazi szeretet, amikor a bizalommal együtt járó sebezhetőséget is vállalod.

2017. aug. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!