Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Rossz a fontossági sorrend?

Figyelt kérdés

A páromnak van egy gyereke, akit én kizárok az életemből, mert sosem akartam és nem is akarok gyereket. Elfogadom, hogy a gyerek az első Számára, azzal semmi bajom nincsen, amikor vele van, illetve, hogy egyáltalán vele szeretne lenni, tök érthető. De hogy a gyerek anyjával való egyeztetést követően velem csak közli, hogy pl. most hétvégén a gyerekkel alszik, engem eléggé zavar. És nem ez az első ilyen. Sokszor kész tények elé vagyok állítva, már beszéltünk erről, egy rövid ideig sikerült velem is egyeztetnie előzetesen, de most megint nem úgy csinálja, amivel torkig vagyok.

Anyuka korábban ott tett keresztbe páromnak, ahol tudott, suli időszakban párom vasárnaponként látogatta a gyereket, akkor anyuka szerint tanulós nap volt természetesen, tehát a páromnak nem sok ideje volt gyerekezni. Aztán egyeztettek és vasárnapból szombat lett, hogy a párom el tudja vinni a gyereket erre-arra. Persze erre is csak később döbbentem rá, hogy már megint szombaton találkoznak, már megint szombaton... jéé szombat lett a vasárnapból. Erről még csak nem is voltam tájékoztatva.

Nyári szünet van (hál' Istennek már nem sokáig), és persze anyukának hosszú idő után most kellett bepasiznia. Eddig anyuka nagyon féltette óvta gyermekét, a 12 éves gyerek egyedül szinte nem mehetett sehova, nem lehetett még otthon se egyedül meg semmi. Most a nyári szünetben meg anyuka – az új párkapcsolata vagy nem tudom milyen kapcsolata miatt – elméletileg „kikönyörgi” a páromnak, hogy hétköznap is vigye el a gyereket, hétvégén aludjanak együtt meg ilyesmi, csak ne legyen otthon a gyerek, mert neki kell a lakás a "párkapcsolatához". Eléggé összetett. Párom meg hajlik rá, hisz szereti a gyerekét és szeretne vele lenni persze. Bezzeg korábban még azon voltam kiakadva, hogy a párom nem viszi el a gyereket, csak hogy anyukának ne kedvezzen ezzel és nekem kellett győzködnöm róla a páromat, hogy a gyerek érdekeit kéne néznie, nem azt, hogy anyuka pórul járjon. De mindegy, ez is rég volt már.

Bár nekem a legnagyobb bajom az együtt alvásukból származik, mert korábban erre "nem volt igény/szükség", nem voltam kötelezve az egyedül alvásra, amit egyébként utálok. Most, mikor nyaralni voltunk múlt héten, akkor anyuka a gyereket a párommal való egyeztetést követően az anyósomhoz passzolta, mert mi nem is voltunk a városban, és a gyerek ott aludt egyedül. Úgyhogy nem értem miért kell a páromnak vele aludnia, de nyilván a párom is akarja, különben nem menne bele. De ő mindig úgy fogalmaz, hogy "a gyerekkel kell aludnom", mintha kötelező lenne, ami szerintem hülyeség és bosszantó.

Azon filózom egy ideje, hogy megéri-e ez nekem. Szeretem a párom és tudom, hogy ő is szeret engem. Szépen felépítettük a kapcsolatunkat, rengeteg problémán vagyunk túl, eléggé összecsiszolódtunk sok mindenben. És egyszer ez a gyerek is felnő majd, és elmúlnak ezek a nehézségek.

Viszont nekem ez a gyerek dolog majdnem állandó feszültséget okoz, mert hetente többször is találkoznak most már (korábban kétheti egyszer majd heti egyszer, szóval ritkábban), én meg egyre hátrébb érzem magam. Meg sokszor anyuka mögött is érzem magam, nem csak a gyerek mögött, bár a kettő összefügg persze.

Tehát nekem erre nincs szükségem, és ezt egy olyan erősen negatív dolognak tartom (a párom hozzáállását ehhez a témához velem kapcsolatban), hogy elgondolkodtam azon is, hogy inkább továbbállok, mert nekem egy olyan társra lenne szükség, akinél lehetek első, mert egy párkapcsolatban szeretnék első lenni. Csak attól tartok, hogy ez az én önzőségemből fakad. De az én vágyálmom mindig is egy olyan párkapcsolat volt, ahol csak ketten vagyunk nem hárman meg négyen. Borzasztó.

Nekem a megoldás az lenne, ha megint vasárnaponként találkoznának. Azzal semmi bajom nem volt. Csak hát anyuka szerint az a tanulós nap, és anyuka dönt.

Vélemények? Tanács? Mit tehetnék?

UI.: Nem kérek kommentet, véleményt arra, hogy nem akarok gyereket, én életem, én döntésem, illetve arra sem, h mennyire vagyok hülye egyesek szerint, hogy összejöttem egy olyan emberrel, akinek van gyereke. Arra sem vagyok kíváncsi, hogy ha valaki úgy véli, hogy féltékeny volnék egy gyerekre vagy ilyesmi. Normális, hasznos válaszokat szeretnék kérni. Köszönöm!



2017. aug. 17. 08:43
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

De akkor miért a gyerekről beszélsz amikor valójában a pároddal van bajod?


Nem a gyerek zavar hanem az, hogy nem beszéli meg veled. Mégis, az írásaidban a gyermeken keresztül manifesztálod ezt. Érted, akkor most mi van?


Ha a férfival van baj, akkor hagyjuk a gyerek kérdést mert nem releváns, hogy te akarsz-e vagy bármi más.


Fussunk neki erről : elmondtad ezt a férfinak? Ha igen, mit reagált?

2017. aug. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

9. válaszoló vagyok, az elvált nő, kisgyerekes anya.


Jól olvastam az utánam jövő hozzászólásodban, hogy ha a gyereket hazaviszi a párod, akkor neked menned kell?


Akkor ez a nagyobb gond a kapcsolatban, nem a láthatások, vagy te nem így gondolod?


Nem lehetne az egy járhatóbb út, hogy a 2 személy számára is szűkös, alig-alig élhető lakókörnyezetből inkább egy élhetőbb felé törekedtek és így nem kellene neked sem "kidobva" érezned magad a közös ágyatokból, ha a partnered a gyerekkel is szeretne egy közös estét?


Ebben a felállásban én sem érezném jól magam... egy másfél szobás lakás már jobban megfelelne a célnak is, két dolgozó ember esetében meg nem olyan lehetetlen ez, jól látom? :)


A kommented kicsit más megvilágításba helyezte a dolgokat.

Nem tartom normálisnak azt, hogy te szeded a sátorfádat a közös otthonotokból és hazamenekülsz GYEREK szerepbe a szülői házba, ha a gyerek hozzátok érkezik.

Ugyanígy nem tartanám normálisnak azt sem, ha hárman kellene egy ágyban aludnotok, nonszensz lenne azért az is, ebben igazad van.


Itt a MÉLTÓ lakáskörülményekre kellene gyorsan törekedni, akkor azért a konfliktusok egy jórésze megoldódna, te nem így látod?

2017. aug. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
94%
Mi az, hogy anyukának hosszú idő után most kellett bepasiznia?Ez szabott időhöz van kötve, hogy mikor lehet pasija?Szerinted neki nem jár Párkapcsolat csak a párodnak?Azért mert szétmentek anyukának egyedül kéne egész életében maradnia?Csak annyi dolga lehet az életben, hogy a gyereket nevelje egyedül, de párja már nem lehet Sosem, mert a te komfortzónádat zavarja?Tudtommal nem egyedül hozta létre, a párod is igencsak élvezhette az aktust, amiből született.Minek kezdesz gyerekes pasival, ha Ennyire nem vagy felkészülve a hátrányokra, amivel ez jár?Keress gyerekkel nem rendelkezőt, azzal akkor vagy együtt, amikor úrinő kényed-kedved tartja.
2017. aug. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
65%

Nem a fontossági sorrend rossz,hanem ez az egész kapcsolat úgy,ahogy van.

Keress egy másik pasit,aki szintén nem akar gyereket. De megsúgom,azzal is z lesz a gondod,higy nem kédezte meg tőled NO.1 IN THE RELATIONSHIP,hogy f.nghat-e!

Nem vgy te toleráns,kisasszony,mikor elvárod tőle,hogy társaságban is a te hatsódat nyalja. Inkább egy önbizalomhiányos,követelőző gyerek,ki mindíg mindenhol főszereplő akar lenni de nem mer szólni érte. Fogadjunk,hogy a "párod" nem tud róla,hogy így érzel!

U.I: Nem kérek személyreszabott választ,ahogy te sem kértél.

Szép napot.

2017. aug. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
No offenz, de a cikk lehet segít megérteni ezt-azt: [link]
2017. aug. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
Egy nagyobb lakás azert nem artott volna. de meg egy szobasban sem muszaj együtt aludni a 12 evessel, vegyetek neki legalabb egy matracot. A lathatashoz, hogy mikor van, igazabol sok közöd szerintem nincs. Ez kettejük dolga az exszel. es erthető, hogy több időt szeretne a gyerekkel tölteni. A gyerek miatt meg mindig fontos lesz neki az ex, csak ő a gyereke anyja. Ha gyerekes pasival kezdesz, ez mar csak ilyen. vagy megvarod, es kibirod igy, amig a gyerek felnő, vagy keserel mast. de ha a gyerek fel is nő, leheg 10-15 ev mulva jön az unoka. sose lesztek csak ketten.
2017. aug. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
43%

Ezt a párod cseszte el: amikor úgy gondolta, hogy ha már ő nem akar több gyereket, akkor pont jó lesz neki egy antinő-fapna.

Nem számolt vele, hogy ha emellé még narcisztikus is az illető, akkor abból ilyen gyerekfóbiaizé is kialakulhat.


Szerintem ez fehérköpenyes szintű probléma, nem gyékás.

2017. aug. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

1. Nyilvan az anyjaval beszeli meg, hiszen o az anyja! Vele el a gyerek, hozzajuk kell igazodjon.

2. Azt varhatod anyukam, hogy kikeruljon a gyerek meg az anyja a kepbol. Ugyanis egy gyerek egy eletre szolo felelosseg, az anyja meg az anyja, es a gyerek orokre osszekoti oket.

2017. aug. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
37%
Nekem sajnos nincs gyermekem, de a páromnak van. Családtagkènt tekintek rá. Mikor megismerkedtetek ès közölte, mire számítottál? Senkinek sincs aranyból a p.nája. A tièd sem. Úgy hagynálak ott szó nèlkül, hogy csak pislognál. Fölmerülna a kèrdès, hogy mi lesz abban az esetben, ha közös gyermeketek lesz? Mi lesz a párod gyermekèvel? Èn csak Őt sajnálom. Mi a garancia, hogy te nem leszel valaha gyermekèt egyedül nevelő anya? Akkor is így fogsz gondolkodni? Megismerkedsz egy másik pasival ès ha Ő úgy gondolkodik majd, mint te most, akkor hová teszed a gyereked? Èretlen, hisztis, önző nő vagy. A bugyidban hordod az eszed. Ráadásul, regènyt írsz a kis semmit mondó törtènetedről. De ez is jó valamire. Remèlem, olvassa pár elvált fèrfi ès okul az esetedből ès tudni fogja, hogy nikább a konnektorba dugja a fütyij3t, mint az ilyenekbe...
2017. aug. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
84%
Te keserű citrom. Remélem megmenekül az a szerencsétlen pasas tőled.
2017. aug. 17. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!