Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szociális fóbiások! Ti hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szociális fóbiások! Ti hogy tudtok párkapcsolatot kialakítani?

Figyelt kérdés

Többször olvastam már,hogy "szorongásos betegségem van,de segít a párom",vagy hasonló szociális problémákkal küzdő emberek valahogy összeszedtek egy párkapcsolatot valahogy.


Hogyan tudtok egy ember mellett megmaradni?Nem érzitek a párotok irányába is azt a szorongást,megfelelési kényszert,mint a többi ember iránt?

Én pl ha kialakítanék egy párkapcsolatot,állandóan szoronganék,hogy "találkozni kell,ekkor és ekkor",ez a nyomás,totál kikészítene.


Ti hogy vagytok ezzel?


2017. aug. 19. 04:54
 1/8 A kérdező kommentje:

A párkapcsolat a közös élményekről szólnak.

Nyaralás,családi összejövetelek.

Én ezeket rühellem,mert nagyon introvertált vagyok.

2017. aug. 19. 04:55
 2/8 anonim ***** válasza:
Szexuálpszichológus - párkapcsolati terapeuta?
2017. aug. 19. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én is introvertált vagyok. Ha lenne párom, napi 5-6 órát vele lennék, és még így is hiányozna. Könnyen alakítok ki kapcsolatokat, de nehezen tartom fenn őket. Csak akkor vagyok feszült ha utazni kell valahova tömegközlekedéssel, ahol mindenki a pofámba mászik.

Az introvertált nem azt jelenti, hogy fóbiája van. Annyit jelent, hogy a társaságtól lemerül egy idő után, nem feltöltődik.

Nem kell találkoznod a pároddal, ha ennyire nem akarsz. Nem akarsz te párkapcsolatot.

2017. aug. 19. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, nálam ez valahogy sose okozott gondot. Utálok társaságban lenni, de ha érzem, hogy valaki őszinte szándékkal közeledik (legyen szó udvarlásról vagy barátság kezdetéről), megadom az esélyt rá, már akinek persze, hogy közel kerüljön hozzám.

A párom is közel került, aztán összejöttünk, és rá teljesen más szemmel nézek. Ő nem olyan, mint egy másik, idegen ember, hanem inkább olyan, mint az én másik felem, aki elfogad, és aki előtt az ilyen problémáimat se kell szégyellnem, takargatnom, erőltetni a változtatást. Ez nagyon klassz érzés.

2017. aug. 19. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
ez nálam úgy működött,hogy a szerelem felbátorított. teljesen elvette az eszem, így annyira nem volt időm görcsölni a dolgokon, feszegettem a határaim. már nem vagyunk együtt de azóta elköltöztem, eladó lettem és folyamatosan lépegetek kifele a komfort zónámból. több mint 10 éve szenvedek szociális fóbiával de ha jövőre összejönnek a dolgaim akkor gyógyulttá nyilvánítom magam. mi kellett mind ehhez? csak annyi,hogy egyszer szerelembe essek
2017. aug. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én sehogy.
2017. aug. 19. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nagyon nehéz volt az elején,az első pár találkozáskor kb nem is szóltam egy szót sem,szinte csak ő beszélt :)

De türelmes volt velem,megvárta amíg megnyílok neki,igaz 1-2 hónap kellett hozzá :D

De azóta ő a mindenem,és nagyon sokat segít a szorongásomon,tudtán kívül :)

Pedig nem is tudja,hogy konkrétan mi a bajom.

Pár dolgot meséltem neki ezzel kapcsolatban,de nem szeretek beszélni erről senkinek,úgysem értik azok,akik nem szenvednek ettől a "betegségtől"

2017. aug. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Előző vagyok..

Még annyit,hogy sokan hívtak már előtte is "randizni",de senkivel nem mertem elmenni. Aztán valahogy ő annyira megfogott,hogy képes voltam felülkerekedni a félelmeimen. De az első hónapban nagyon féltem minden egyes találkozás előtt.

2017. aug. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!