Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért veszi támadásnak a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért veszi támadásnak a segítségemet?

Figyelt kérdés

A barátnőmmel szinte ugyanaz az életcélunk: mindketten a légi közlekedésben szeretnénk dolgozni (légiutas-kísérőként, én később tovább lépnék pilótának). Sokkal több mindent tudok erről az iparról, mint Ő, mivel sokkal régebb óta foglalkozok ezzel. Barátnőm mindig mondja amiket hallott nem megbízható forrásokból, én meg kijavítom, hogy az nem igazán úgy van, ahogy hallotta. Szakmai dolgokban kijavítom, ha valamit rosszul tud (a saját érdekében), szerintem ez normális is, hogy ezzel próbálok segíteni neki, de ezt sajnos támadásnak veszi és nem segítségnek. Mindig mondja, hogy hülyeségeket beszélek, ne okoskodjak, Ő jobban tudja, stb...

Néha szoktunk angolul beszélgetni, mivel muszáj gyakorolni, amikor azt látja, hogy jobban tudok angolul, akkor azt mondja, hogy "Jóó, hagyjál békén", néha csak zavarba jön és nevet.

Nem csak ezzel, hanem mindennel ez van, ha segítek, megsértődik, hogy ne okoskodjak, ha meg nem segítek, akkor az a baja-szintén megsértődik, hogy miért nem segítek. Ilyenkor mondom neki,m hogy azért nem segítek, nem "okoskodok", mert úgyis megsértődik.

Nemrég azon akadt ki, hogy az egyik barátnőjének segítettem szintén ilyen szakmai dologban. Ebből hatalmas veszekedés, féltékenykedés lett: ez megcsalás, neki miért nem segítek?, ha ennyire jóban vagyunk, akkor jöjjek vele össze és őt hagyjam békén, stb...


Most az egyik kutyájának akartam segíteni, mivel allergiás és egy helyen nincs szőr rajta. Mondtam neki, hogy mit érdemes adni neki, milyen tápot, milyen vitamint. (anyukám ilyen helyen dolgozik, szóval Ő tudja). Barátnőmnek mondtam, hogy 3 hónapig kell szednie a kutyájának azt a vitamint, nem lehet megszakítani a szedését. Ezt szintén támadásnak vette és lehurrogott, hogy ráerőltetem ezt és most nincs pénze rá. Ne mondjam, hogy most azonnal vegye meg (pedig nem mondtam, hogy most azonnal, azt mondtam, hogy majd vegye meg, de akkor vigyázni kell, hogy folyamatosan szedje).


Szerintetek mit kéne vele csinálnom? Én hibáztam, hogy segíteni akarok neki? Miért ilyen?



2017. aug. 23. 12:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindegy, hogy adod elő. Lehet, arrogáns vagy.
2017. aug. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Egy dologban értek egyet a barátnőddel: tényleg jobban járnál a barátnőjével.
2017. aug. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Erről ez a versike jutott az eszembe:

[link]

:D

Szerintem féltékeny, amiért lekörözöd tudásban.


21/L

2017. aug. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Nem vagyok arrogáns. Teljesen normálisan, kedvesen segítek neki. Ezért nem értem.

Ő is segít nekem (a stílus szinte ugyanaz), mégsem veszem támadásnak.


Nem, a barátnőjével nem járnék jól... Nem is tudjuk elviselni egymást.

2017. aug. 23. 12:23
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon egyszerű a válasz. A férfiak azért mondják el egymásnak a problémákat, mert megoldást keresnek, a nők meg csak szimplán ki akarják beszélni. Ti férfiak ezt mindig félreértitek, azt hiszitek egy nő arra vágyik, hogy kijavítsák, a problémájára megoldást keressetek ahelyett, hogy szép csendben támogassátok. Aztán meg nem értitek, hogy min van megsértődve a nő, hiszen ti csak neki akartatok jót....
2017. aug. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Hat, en egyedul azt tudom, hogyha pilota akarsz lenni, akkor olyan iranyba indulj eleve, mert semmi ertelme stewardkodni, ha nem abba az iranyba akarsz tovabblepni. Mintha elmennel takaritonak a Microsofthoz, amikor mernokkent akarnal naluk dolgozni igazan. Kb. ennyi ertelme van.
2017. aug. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

#4

Hát nézd, én elég nagy problémamegoldó vagyok, de néha én is érzem, hogy sok vagyok, elég néha meghallgatni a másikat, vagy csak kérdezni valamit, nem pedig kinyilatkoztatni, mint valami mindentudó.

2017. aug. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Ha meg csak meghallgatom és nem válaszolok semmit, akkor az a baja... :/
2017. aug. 23. 12:48
 9/14 anonim ***** válasza:
Huha... szar lehet, mikor huszoniksz évesen kell megtanulni kommunikálni.
2017. aug. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
A barátnődnek súlyos önbizalom hiánya van. Kevésnek érzi magát melletted. Ne javítsd ki folyton. Akkor se, ha (szerinted) hülyeséget mond. Nyilván hazudni nem kell, hogy milyen okos, meg milyen jól gondolja, csak szimplán ne javítsd ki. Esetleg visszakérdezhetsz, hogy mennyire megbízható forrásból van infoja. A férjem a vezetésben "segített" folyton. Állandóan belebeszélt. Segíteni akart, de csak azt érte el, hogy teljesen elvette a maradék kis hangyányi önbizalmamat is. Nem is vagyok hajlandó vezetni, ha ő mellettem ül. Zavarban vagyok előtte, bénának érzem magam (pedig nem vagyok rossz sofőr), lámpalázas ès bizonytalan vagyok,ha mellettem ül. A bbarátnőd is valahogy így érezheti magát. Hagyd, hadd jöjjön rá magától a dolgokra.
2017. aug. 23. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!