Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szakítanom kéne vele, vagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szakítanom kéne vele, vagy csak én reagálom túl?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Hatalmas szükségem van a tanácsaitokra, mert jelenleg nem tudom mit kéne tennem.

A barátommal több, mint 1 éve vagyunk együtt, fél éve élek vele. Nagyon sokáig dolgozik, reggel 8-kor elmegy, és csak este 8-10 között ér haza. A nyár során én végig otthon voltam (diák vagyok, semmi extra dolgom nem volt) ő pedig egész nap dolgozott. Én addig rendben tartottam a lakást (mostam, teregettem, vasaltam, takarítottam, főztem). Amikor hazaért, nem volt sok kedve hozzám. Néha megnéztünk egy-egy filmet, de ennyi. Mérlegeltem a helyzetet. Nekem alapból rengeteg fizikai kapcsolatra lenne szükségem (ölelés, csók), amiből korántsem kapok eleget. (A szexről ne is beszéljünk. Max. heti 1-2, az sem túl fenomenális...) A barátaira bármikor áldoz (pénzt, időt), rám alig. Megszokottá vált neki, hogy én otthon várom. Olyan, mintha én is a ház tartozéka lennék. Sokszor nem tartotta be az ígéreteit. Amikor beteg volt, akkor folyamatosan ápoltam. Kb. 1 hónapig én adtam rá zoknit, cipőt. Most én vagyok hasonló helyzetben és szinte semmit sem tesz értem. Jelenleg 3 napra egyedül hagyott a lakásban üres hűtővel és feldagadt arccal. Sokszor lelépett, amikor szükségem lett volna rá. Nem támogat lelkileg sem. Ha napokra elmegy, szinte egyáltalán nem keres, max. napi 1x felhív. Ha itthon van, nem keres egész nap. Elmegy reggel, hazajön este. Úgy érzem, nem vagyok fontos neki. Már régóta gondolkodom, hogy véget kellene vetnem a kapcsolatnak, viszont... Nem elhanyagolható néhány tényező. Kezdődik a suli, és nekem is több dolgom lesz, ő pedig talán egy kicsit korábban ér majd haza. Szerelmes vagyok belé (ezért vagyok még vele). Az együtt töltött idő alatt mindig jól érzem magam, bár már régóta nem kommunikálunk igazán. Minden egyes nap vártam haza, vele akartam lenni.

Nem tudom, hogy tényleg szakítanom kéne vele, vagy csak túlreagálom? Nagyon ragaszkodom hozzá. Ez az első komoly kapcsolatom (neki adtam a szüzességemet is). Anyukámmal nagyon rossz a kapcsolatom, alig tudom elviselni és csak hozzá tudnék költözni. Rengeteg hosszú egyedül töltött magányos év után végre van valaki, aki velem van. Mégha keveset is, de néha átölel. Barátaim nincsenek. Ő azért mégis ad valami életet, akkor is, ha csak a barátaival vagyunk.

Mit tegyek? Teljesen tanácstalan vagyok. Az egyik részemnek betelt a pohár, a másik részem viszont szerelmes és ragaszkodó. Csak a félelem miatt nem szakítok, vagy van még esélye a kapcsolatunknak? Esetleg már csak az emlékeimhez ragaszkodom? Félek, hogy teljesen egyedül maradok, befordulok és nem megyek majd sehová.


Kérlek segítsetek!



2017. aug. 25. 13:50
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy szar kapcsolat. Ha jobbat szeretnél, próbálkozz mással!
2017. aug. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Arra nem gondoltál, hogy pl. egész nyáron ne csak mossál és főzzél (azért az nem tesz ki 10-12 órát), hanem mondjuk elmenj dolgozni? Akkor talán nem lennél ennyire egy emberre utalva...
2017. aug. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
A leírtak alapján szerintem intenzívebb a félelmed az egyedülléttől, mint amennyi szerelmet táplálsz a barátod iránt. Utóbbit teljesen megértem, én se tudnék rajongva szeretni egy olyan lányt, aki magasról leszar. Gyakorlatilag a barátod ezt teszi. Mérlegelj, de legyél korrekt, ne akarj egyik kapcsolatból a másikba ugrani, és a jelenlegi párod mellett keresni az utódod. Az egyedüllét nem olyan szörnyű dolog ám akkor, ha kihasználod, és magadra fordítod az idődet, fejlődsz, hogy jobb kapcsolatot tudj kialakítani. Ha érettebb, és tapasztaltabb lennél, már rég hagytad volna, valószínű azért nem teszed, mert azt hiszed, hogy ő az egyetlen férfi a világon, pedig nem, nem ő az egyetlen.
2017. aug. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
28%

Jézusom. Írom lassan: NE-HOGY-SZA-KÍTS!


Ne hallgass az ilyen ökörségekre mert ezt azok mondják, akik a saját életükkel sem tudnak mit kezdeni. A párod nem egy borotva amit eldobhatsz, ha valami nem oké, hanem rendbe kell tennetek a kapcsolatotokat. Ez munkával jár, de elárulok egy titkot: az élet bizony ilyen és lesznek még ennél is nagyobb problémáitok.


Amit először tisztázni kell az az, hogy szeretitek-e egymást. Vagy legalábbis éreztek erőt és vágyat magatokban arra, hogy rendezzétek a dolgot.


A válasz valószínűleg kétoldalú igen.


Menjünk tovább. A párod gondolom a vendéglátásban/kereskedelemben dolgozik vagy fizikai munkát végez (lényeg, hogy nem szellemi munkát csinál), így gondolom kifárad mire hazaér. Ilyen esetben teljesen normális ha fáradt estére (a heti 1-2 szex amúgy kifejezetten soknak számít egy élettársi viszonyban).


Na és akkor álljunk meg itt egy picit: gondolj bele, neked miért is fontos az, hogy többet foglalkozzon veled? Életed szempontjából van ennek jelentősége? Mármint, meghalsz ha nem foglalkozik veled? Vagy ha szakítasz vele, akkor többet fog veled foglalkozni? Látod, ennek így semmi értelme. Rossz a megközelítésed.. ugyanis a saját boldogságodhoz nincs szükség egy másik emberre. Főleg nem a mostani párodra. Ha te mégis máshogy érzed, akkor függő vagy (mint egy drogos, piás, cigis, kávés...) ami valljuk be, inkább patológiai probléma mint valós, létező.


Tehát ott tartunk, hogy neked elvárásaid vannak a pároddal kapcsolatban. Akarod, követeled, hogy a saját életét és vágyait feladva, szeressen (foglalkozzon veled). Akarod azt is, hogy észre vegye, hogy te mennyi mindent tettél a kapcsolatban és ő mindezt nem teszi meg. De miért is várnád el egy másik embertől azt, hogy értse/tudja/akarja azt amit te a fejedben ideálként felépítesz? Érted? Rossz a gondolkodás itt is mert megint el akarsz várni dolgokat egy másik embertől, aki lehet hogy nem is tud róla, hogy te ezekre vágynál.


Persze, neked az lenne a jó ha ezeket észre venné, de ennek a valóságban ZÉRÓ esélye van. Olyan mint ha tőlem várnád azt, hogy azt írjam ide amit te látni akarsz. Logikátlan, értelmetlen.


És akkor most menjünk egy picit bele a barátod fejébe: "Egész nap gürizek, t**öm tele az egész munkával, hulla vagyok mert amúgy sem aludtam jól mert este még szexelni is kellett. A csajom ahelyett, hogy elmenne dolgozni, otthon ro**d. Oké, valamit csinálgat, de senki nem kérte erre. Mostanában ráadásul alig szól hozzám, tök üres már a kapcsolatunk de ahelyett, hogy rendbe próbálná hozni, inkább szakítani akar. Baja, hogy a sok éves baráti kapcsolataimat ápolom, ahelyett hogy otthon ro**dnék vele. Még egy boltba sem képes lemenni, nyafog az üres hűtő miatt. Miért vagyok én egyáltalán egy ilyen életképtelen emberrel?!"


Te mit tennél ha a barátod is ide írna, nagyjából egy ilyen szöveget?


Alapvetően nem túlreagálod hanem rosszul gondolkodsz egy kapcsolatról, annak dinamikájáról és ápolásáról. Mondok egy egyszerű példát, ezt nem rég hallottam. Képzeld el, hogy van egy kerted amiben elkezdesz kertészkedni. Elsőre imádod mert zseniális érzés kapálni, ültetni, locsolni és elképzelni, hogy milyen szép lesz pár hónap múlva. Aztán ahogy telnek a napok, egyre unalmasabbá válik mert már nincs meg a varázs. A termés szépen lassan cserepedik de megjelenik mellette a gaz is. Kinézetre sem az igaz, a gaz is bántja a termésed, ráadásul még kedved sincs vele foglalkozni.


És ilyenkor mit teszel? Ahelyett, hogy a virágaidat mentenéd, azt akarod kigyomlálni és a gazt megtartani. Remélem érted a hasonlatot.

2017. aug. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mit szeretsz a párodban. Alig van testiség (és ha van az is minősíthetetlen) még egy rendes kommunikáció sincs. Nekem már önmagában ez kizáró ok. Ha már úgy alakul,hogy van szabadideje akkor tehetne egyenlőséget időben veled (aki elvileg a szerelme) és a barátaival. Ez a második ami miatt repülne... Ezen kívül pedig ha még reménykedsz valamiben: beszéld ezt meg vele! Amennyiben nem változtat,akkor nincs miről beszélni. De ez csak egy tanács,egy személyes vélemény. Ha gondolod megfogadod.
2017. aug. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
91%
szakits! a 4-esnek meg ilyen párt kivánok!
2017. aug. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
84%

Gondolom a 4-es nem nagyon tud szintén felmutatni semmit,esetleg ő is ilyen és emiatt szakítottak vele. Semmit nem segített a válasza,pusztán a kérdezőt ócsárolta. Egy válaszolóhoz hasonlóan neki is ilyen párt kívánok!


A testiség hiánya vagy rossz minősége igenis olyan dolog,ami megronthat egy kapcsolatot. Mindenkinek joga van a minőségi,kellő mennyiségű testi kapcsolathoz. Aki ezt nem tudja (nem is akarja) biztosítani,az nem való olyannal kapcsolatba,aki ezt igényelné.

2017. aug. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Nem vagy neki fontos, csak kényelmes, hogy van egy ingyen cselédje.

Én a helyedben már egyik napközben rég összecuccoltam volna és visszaköltöztem volna édesanyámékhoz, vagy egy másik albérletbe, aztán ha hazaér várja az ilyet szépen az üres lakás hidege, akkor majd mehet mindig a haverokhoz nyugodtan.

Döntsd el, akarsz-e kiegyensúlyozott egyedülálló, később pedig egy másik, figyelmesebb sráccal boldog kapcsolatot, vagy elfogadod, hogy utolsó vagy a fontossági sorrendjében és amint szerelmes lesz másba (mert hogy beléd nem az, ez biztos), úgyis majd ő kidob.

2017. aug. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

#4-es vagyok: Tehát szerintetek az a helyes, ha egy kapcsolatban vannak problémák, akkor szakítani kell. Értem, ez a ti szívetek joga de az ilyen felszínes tanáccsal szerintem ne traktáljatok egy olyan embert aki láthatóan nem szakítani akar.


Ha szakítani akarna, amúgy sem ide írna...


A testiség hiányára, mivel a mi fejünkben jelenik meg mint szükséglet, nehéz azt mondani, hogy problémás dolog lenne. A kérdező éli meg ezt tragédiának, főleg úgy, hogy nem is azt mondja, hogy nincs, csak 'neki nem elégséges mennyiségben van'. Ez szintén függőség és elárulok egy titkot: soha nem is lesz neki elég az amit kap mert minél többet fog akarni. Volt egy ókori filozófus (eredetileg rabszolga), aki azt mondta, 'az embereket nem a tények zavarják, hanem a tényekre adott reakciók'. Egyszerűbben, igazából felesleges szerintem leírnom egyszerűbben... nem egy szinten vagyunk a kommunikációban :)


Az pedig, hogy nekem milyen a magánéletem, vagy ki mit kíván a másiknak: hát nem tudom, azt hittem ez a felnőtt kategória és nem a tiniszerelem rovat.



Offon túl: a kérdezőnek még mindig azt tudom mondani, ne arra hallgasson amit az egyszerű ember mond, mert az elménk és az érzelmeink jóval színesebbek és bonyolultabbak annál mint, hogy fekete-fehér (szakítás-nem szakítás). Minden kapcsolat alapja pedig a kommunikáció. Nem fentről kezdünk egy kapcsolatot mert onnét csak esni lehet, hanem alulról építjük. Ha elakadunk akkor pedig korrigálunk. Te többször elakadtál, de csak most akarsz korrigálni ami alapvetően nem jó, de tanulópénznek tökéletes.

2017. aug. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Ez nehéz. Miért megy el napokra? Munka miatt? Kenyszerbol ne legyél vele. És azért sem , mert hizzakoltozol.
2017. aug. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!