Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Számomra a szeretet azt jelenti, hogy ő az első, az együtt töltött idő minden percét úgy akarom eltölteni, hogy maximálisan rám figyel, elfogadom testestől-lelkestől, nem akarom megváltoztatni. Butaság, hogy ezt gondolom?

Figyelt kérdés

Hozzá kell tennem, hogy a párommal távkapcsolatban élek, 2 hónapja vagyunk együtt. Én azt hittem az, hogy engem választott párjául, azt jelenti, úgy szeret, amilyen vagyok, amilyennek megismert, úgy fogad el testestől-lelkestől. Most azonban közölte, nem ártana odafigyelni a testemre (van rajtam némi felesleg, de hát ilyen a testalkatom /163 cm - 54-55 kg/). Nőként nekem meglehetősen romboló kritika (önbizalom hiány, szégyenlősség, gátlásosság), ha kifogásolják a testem, de feltételezem ezzel minden nő így van. Mellesleg nem érzem úgy, hogy valóban olyan súlyproblémákkal küzdenék, amit szóvá kellene tenni. Nem vagyok csontkollekció, modell alkat, ez tény, de ezt akkor is láthatta, amikor megismert.

A másik, hogy nem tud lemondani a számítógépezésről, haverokról ha együtt vagyunk. Nem tud rám figyelni maximálisan, mert mindig megzavarja valami (folyamatosan cseng a telefonja, jön vmelyik haverja, függetlenül attól, hogy hány óra van, ingyen munkákkal zaklatják...). Jogosan gondolom úgy, hogy ez így nem helyes? Jogos megkérnem arra, hogy az együtt töltött időben korlátozza ezeket? Mert megtettem és úgy értékelte, hogy korlátozom a szabadságában. Még egyszer hozzáteszem, távkapcsolatról van szó, ami azt jelenti, hogy hetente, kéthetente tudunk csak találkozni.


2008. okt. 20. 12:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia4 Mi anno ugyanígy kezdtük a dolgokat. Kivétel az h enm kifogásolta a testem...Az az igazság h mi még ritkábban találkoztunk és a számítógép volt előttem a mindene(én legalábbis így láttam)...na de a haverok is nyomtak a latba bőven...Én azt tudom mondani h adj egy kis időt enki, amgatoknak. 2 hónap még enm túl angy idő...szal madj ha már télleg közel kerültök egymáshoz akkor az őfejében is átértékelődnek a dolgok és te leszel az első helyen. ez persze gyorsabban menne ha enm távkapcs.ról lenne szó, de épp ezért legyél megértőbb. Az emg h szóvá teszi a súlyod v enm is tom, enm biztos h rossz szándékból van, bár igazad van abba h ha szeret akk mé nem vagy jó pont így...?

én azt tanácsolom h várj még, adj időt és meglátod h hogyan változnak a dolgok. ha ezek később is így maradank akk el lehet vele beszélgetni h mégiscsak a bnője vagy, talán jobban kéne rád figyelnie...főleg ha állítja h szeret...

2008. okt. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés persze , hogy nem butaság, de azt magad sem gondolhatod, hogy 2 hónapos távkapcsolatban az ember megismerhette a másikat, erre hónapok évek EGYÜTTÉLÉSE sem biztos hogy elég.

Ti nemhogy túl vagytok ezen, hanem most kezditek egymást igazán megismerni szituációkban, élethelyzetekben, az egymáshoz és másokhoz való viszonyban.

2008. okt. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
100%
én pedig azt tudom erre mondani, hogy felejtsd ezt a fiut. A testeddel meg ne foglalkozz, hibátlan alakod lehet a számokból itélve
2008. okt. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Igen, valóban kevés időt töltöttünk még együtt és még most ismerjük meg igazán egymást. Azt hiszem az értékrendünk tér el egymástól, hisz nekem egy kapcsolat alapja az, hogy fogadjon el olyannak, amilyen vagyok (a hibáimat is), és a haverjai, hobbijai ne előttem álljanak. Nem tudom, mennyire változhat a hozzáállása a jövőben, de azt hiszem én ezt így nem tudom elfogadni sem most, sem a jövőben és hosszú távon csak tovább romlik majd a helyzet, ha nem változtat a hozzáállásán, pedig igyekszem megértő lenni...Tehát felmerül bennem egy újabb kérdés, hogy képes-e megváltozni a mostani szemléletmódja?
2008. okt. 20. 13:43
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Első válaszoló vok.

Az az igazság h egy pasit sosem fogsz tudni megváltoztatni.

Ha ő nem akar változni, ha enm látja be h neked kéne az első helyen lenned akk sajnos nem tehetsz sok mindent. próbálj vele erről beszélni és ha hajthatatlan vagy esélyt sem látsz arra h később megváltozzon a gondolkodása...hát akk sztem jobb előbb megszakítani még mielőtt nagyon belebonyolódnátok, mert ha te ezt nem tod így elfogani(amin nem is lepődnék meg) akk jobb ha hagyjátok az egészet.

2008. okt. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia:) Egy kethonapos kapcsiba vagz, es ha jol vettem ki hetente kethetente talalkoztok...ez akkor kb 10-15 nap amit ugy igazándiból együtt voltatok? csak azért mondom mert akkor igazán nem sok. (ne érts félre nem bántásból, hanem hogy ennyi idő alatt nem nagyon tudsz levonni követjeztetéseket)...

(FŐLEG) Az elején kéne benne(tek)legyen az hogy minden egyes együtt töltött percet maximálisan kihasználtok, és nem engeditek, hogy ezt bárki zavarja. Ahogy kiveszem a szavaidból, részedről ez maximálisan működik, részértől pedig inkább a hobbz és a haverok az ami előtted áll.

Két fajta variáns létezik szerintem, az egyik ha még nem tudta felfogni , hogy mit is jelentesz neki, szeret, de mégnem igazán tudja kimutatni...a másik variáns pedi az olyan nemtörődömség, ami nem igazán tüzel fel egy kapcsolatot. HA olyan ritkán találkoztok, kérd meg hogy akkor koncentráljon Rád, az együtt eltölthető pillanatokra. És itt nem arról van szó, hogy kisajátitod, hanem legyen egy határ amiből neme ngedtek. pl ha megbeszéltétek hogy vacsizni mentek, nehogymár egy haverja bele tudjon szólni...persze hogy haverokkal is kell együtt lógni, de azért a határok végesek.

A párom mai napig is inkább velem lenne mintsem a havrokkal, mondjuk ezt embere válogatja.

Az meg hogy kritizálja a testedet, hát...

1. szerintem egyáltalán nem vagy kövér, és idomtalan sem hinném, én 165 58 vagyok, és nem mondanám hogy hu de mennyi sulyfelesleg van rajtam

2. ha valakit szeretsz azért szereted aki, nem pedig azért mert hogy néz ki, attól a leadott (netán felvett) 3-4 kg miatt jobban szeret?

Én megkérdezném tőle....

ha pedig nem tudjátok megbeszélni és ez hossyú távon is igy van, akkor szerintem nem érdemes folytatni.

Üdv és bocs a regényért...

2008. okt. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
3 hét volt konkrétan, amit együtt töltöttünk eddig, mióta összejöttünk. Előtte 1-1 napokra találkoztunk párszor.
2008. okt. 20. 15:30
 8/16 A kérdező kommentje:
És nagyon köszönöm, hogy hosszasan válaszoltál!
2008. okt. 20. 15:30
 9/16 anonim ***** válasza:
74%
Egy kapcsolatban kell az őszinteség, ha valami bajod van a másikkal, azt közlöd vele, olyan nincs, hogy teljesen hibátlannak látod, az vakság, nem szeretet. Egy férfinak meg nincs idegesítőbb, ha a barátnője, amikor együtt vannak, mint egy oldalkocsi lóg rajta. Na jó, tízből egy srácnak bejön. Számítógép... nos, Te is interneten kértél segítséget a magánéleted válságának megoldásában :P
2008. okt. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Természetesen meg kell beszélni a problémákat és egy kapcsolat alapja az őszinteség. Ez számomra is nagyon fontos… Természetesen én sem látom őt hibátlannak, de elfogadom olyannak, amilyen és nem teszem szóvá pusztán szeretetből és tapintatból a külsejével kapcsolatos "elégedetlenségemet", hisz kompromisszumok nélkül nem működik a kapcsolat. Olyannak született, kész, ennyi. A testi adottságok nem mindig változtathatók.

Mondd, hogy érezze egy nő nőnek magát, amikor a férfi társadalom mást sem sugall, csak azt, hogy aki nem topmodell, az nem is nő és ez vezet a kényszeres megfelelni akaráshoz, a különböző étkezési problémákhoz stb. Az viszont meg sem fordul a férfiak fejében, hogy vajon az a nő jól érzi-e magát abban a testben, mennyi mindent kell ahhoz végigcsinálnia, hogy megfeleljen az elvárásoknak.

Nem tudom, feltűnt-e neked a magasság - súly arányom, ami a BMI testtömegindex szerint is épp ideális. Továbbra sem tartom magam kövérnek! Körte formájú vagyok, ilyen a genetikai adottságom és kész, nem tudok rajta változtatni.

Az, hogy tanácsot kérsz interneten, azért nem ugyanaz a kategória, mint amikor órákat tölt a párod MSN-en, Skype-on, levelezget, számítógépeket bütyköl, játszik, miközben a napok, hetek óta nem látott párja ott gubbaszt mellette, aki napok óta arról álmodik, hogy végre együtt lehessenek, együtt tölthessenek néhány órácskát, napot...

2008. okt. 20. 16:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!