Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tegyek, hogy szerelmes...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, hogy szerelmes legyen belém valaki?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék egy komoly párkapcsolatot, de tudom,hogy az mennyi nehézséggel jár és nem biztos,hogy eleget tudok nyújtani a másiknak. Számtalanszor felteszem magamnak a kérdést: Mit tudnak a többiek? Mi kell ahhoz,hogy valaki engem is majd szeressen? Szerelmes legyen belém? Igazából nem találtam magamban semmi érdekeset. Az meg kevés,hogy valaki kedves. Úgy hogy jó ideje már,hogy olvasni kezdtem és járok tanfolyomakra,mert addíg is tanulok kicsit. De nem vagyok okos, az eszemmel tehát nem fogok hódítani. Teniszezem is, elégedett vagyok a külsőmmel is. Viszont nem vagyok érdekes. Komolyan nem értem,nem tudom mitől lehetnék jó,miért szerethetnének engem? Mit tudok én nyújtani? Egy pozitív dolgot tudok mondani,hogy tényleg kedvesnek és empatikusnak tartom magamat. Ennyi. De ez oly sok emberre igaz és mégis van párjuk, szereti őket valaki. A barátnőm, a fiú barátom, a haverok. Mindenkinek volt már több párkapcsolata is, egy két vagy több évesek is. Ők mit tudnak? Annyira jó,hogy ők szeretve vannak. És számomra valami elképesztő dolog,hogy pl a barátnőm párja mennyire oda van érte. Szerelmes belé és ez látszik rajta, imádják egymást és már több éve együtt vannak. A barátnőm tényleg okos,szép,kedves és különleges nekem is. De mit tudott ő? Nem féltékeny vagyok,sőt. Csak nem értem az egészet. Annyi ember van akinek már van/volt kapcsolata. Nekem még soha semmi. Nyitottam már a fiúk felé, beszélgettem velük, de sosem kaptam semmiféle visszajelzést. Persze olyan volt,hogy szexkapcsolatot akart valaki vagy csak egy futó kalandot akart a srác, de ez nem rólam/rólunk szólt volna. Bárki más kapóra jöhetett volna. Nem kell különlegesnek lenni ehhez. És ezt szerintem ti is megerősíthetitek, mert gondolom veletek is megesett már ez. Sosem beszéltem erről senkinek, és van önbizalmam is. Kicsit csöndes típus vagyok azért, de nem vészesen. Mégsem találtam senkit. Olyan már volt,hogy én voltam valakibe szerelmes, de nem volt viszonozva. Vagyis jelenleg is valaki iránt többet érzek. Immáron 3 éve. De elutasított, csak barátok vagyunk. Azóta kerülöm őt, kevés időt töltök vele. Ha találkozunk akkor nagyobb társaságban. Nagyon félek,hogy engem senki sem fog szeretni soha! Mit tegyek hogy valaki szeressen engem is? Hogy nekem is legyen majd párkapcsolatom?


21/L


2017. szept. 6. 12:28
 1/6 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy csak peched van.


Vagy a stílusodvan van valami. Ami nem izgató, hanem altató. Bár van aki az alvásra bukik.


De lehet az egész abból fakad, hogy amint írod, még saját magad számára sem vagy érdekes. És itt nem csak maga ez számít. Hanem ez a szenvedélytellenség lehet átérződik rajtad. Azon pl ahogy beszélsz, megjelensz a világban.

2017. szept. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem,köszi szépen.
2017. szept. 6. 12:52
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem az első és legfontosabb dolog, amit tehetsz, hogy abbahagyod az önostorozást, és felhagysz azzal a gondolattal, hogy bárkinek is meg kéne felelned ahhoz, hogy szeretve legyél. Szerintem azért gondolod, hogy nehézségekkel jár a párkapcsolat, mert tele vagy félelmekkel, amiért nem tudsz senkinek megfelelni. De nem is kell megfelelned. Nem kell megfelelned senkinek. Az én felfogásom szerint nem erről szól egy párkapcsolat. Sokkal inkább a szabadságról, felszabadultságról, hogy a két fél teret ad egymásnak a kibontakozásra. Mi értelme van az olyan kapcsolatnak, amiben folyton őrlődsz, és kétségeid vannak, hogy nem vagy elég jó? Talán pont ez fogja az egészet megölni, mert frusztrált leszel, ami kihat a kapcsolatotokra. Ne bánkódj azok miatt, akik elutasítottak, mert nem éri meg. Fogadd el, hogy nem velük kell lenned, és kész. Hosszú évekig nekem is nehézségeket okozott ennek elfogadása, de azóta viszont sokkal felszabadultabb vagyok, és nem amiatt szomorkodok folyton, hogy mennyien eldobtak már, hanem a jövőbe tekintek, és várom az új lehetőséget. Fel a fejjel.
2017. szept. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell rágörcsölni erre az egészre ,nem vagy még lekésve semmiről. És ne hidd,hogy mindenki olyan érdekes,különleges..,az emberek 90%a átlagos. Hidd el előbb-utóbb úgyis rádtalál a szerelem,pont amikor nem is számítasz rá.
2017. szept. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Első körben fogadd el magad olyannak, amilyen vagy. Ha szereted magad, mások is könnyebben megszeretnek. Ne agyalj olyan hülyeségeken, hogy mennyire vagy egyedi! Én például sokáig kifejezetten a csendes, visszahúzódóbb lányokra buktam. Volt benne kihívás (meg persze jó sok szívás, de hagyjuk! :D). 21 évesen még ne temesd magad! Sok év és sok változás van előtted, és biztos vagyok benne, hogy ha találsz egy rendes fiút, akkor mellette ki fogsz virágozni önmagad számára is.
2017. szept. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha te nem találsz magadban semmi érdekeset, lehet, hogy más sem és ez a baj. Vagy csak egyszerűen nem találkoztál még azzal, aki "érdekesnek" talál és vonzódik hozzád, bár az önbizalmaddal is lehetnek gondok. 21 évesen még nem maradtál le semmiről.
2017. szept. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!