Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ki tartja igaznak Paul Géraldy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ki tartja igaznak Paul Géraldy következő gondolatát a szerelemről: "Ha nem szeret az ember, elég lehet a csók és a gyönyör. Ha szeret: nem elég. "?

Figyelt kérdés
2010. máj. 26. 16:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez szerintem igaz. :D
2010. máj. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is igaz.:)
2010. máj. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Szerintem is igaz. Viszont igaznak tartom a következő gondolatot is, amely Hafiz-tól származik: "Sugárszép kedvesed sem boldogít, míg a vágy célját csak ott látod magadban."
2010. máj. 26. 16:12
 4/8 anonim ***** válasza:

Igaz, és szép is. :)


De a második arra céloz, hogy amíg ő nem akarja ugyanazt, mint te?

Vagy, mit akar mondani?

2010. máj. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

elvileg nem az az igaz szerelem, amikor két ember egymásra néz, hanem amikor mindketten ugyanabba az irányba néznek.

szerintem ezt takarta az előző

ha valaki szerelmes, egy idő múlva családot akar és elkeserítő lenne, ha a másik nem pl.

másik mondás:

"mindenkit meglehet szeretni"

van még egy utolsó:

"mindig az szívja meg, aki szeret"

2010. máj. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A második idézetet valahogy így tudom értelmezni: Egy jegyespár elment a plébániára, hogy a plébánosnak bejelentsék, hogy össze akarnak házasodni. A lelkiatya megkérdezte a lányt: "Akarsz-e boldog lenni?" "Akarok"-felelte a lány. Aztán a lelkiatya a fiút is megkérdezte: "Te akarsz-e boldog lenni?" "Akarok"-felelte a fiú. Ekkor a pap azt mondta a párnak: "Akkor ne kössetek házasságot." A fiú és a lány értetlenül néztek rá a papra, hogy mit akar ezzel mondani. A pap folytatta: "Csak akkor kössetek házasságot, ha mindketten a másikat (vagyis egymást) akarjátok boldoggá tenni."
2010. máj. 26. 16:27
 7/8 anonim ***** válasza:

Hát, ebben a lelkiatyás sztoriban csak annyi a bibi, hogy egy szerető szív számára az a legnagyobb boldogság, ha a másikat boldoggá teszi...

Már ha még van ilyen a mai világban. Vannak kétségeim.

2010. máj. 26. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Utolsónak modnadém, h egyetértek vele, és igen, néha nekem is támadnak kétségeim rendesen...de én hú maradok az elveimhez. :)

Valamelyik előző vagyok.

2010. máj. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!