Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Rossz ember vagyok ha hatalmas...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Rossz ember vagyok ha hatalmas szomorúságot és bánatot érzek ettől? (erasmus)

Figyelt kérdés
A barátom bejelentette, hogy ő jövőre mindenképp el akar menni Erasmussal külföldre minimum 5-6hónapra. Két éve vagyunk együtt, s én is egyetemista vagyok, viszont én nem vágyom ilyesmire. Jövőre végeznék, nem csúszhatok többet az egyetememmel, nyáron szakmai gyakorlataim lennének utána meg már szeptembertől szakdolgozatra készülnék. S amúgy sem vágyok az ismeretlenbe, a családom is hiányozna. A párom viszont kimenne, neki mindegy az egyetem, neki a szülei fizetik a tandíját,s ők csak örülnének ha menne, nyelv és kultúra ismeret szempontjából. Viszont ez azt jelentené,hogy nekünk vége, mert ő nem hinném,hogy bírná a távolságot, csajozna, bulizna stb. Nekem meg nagyon hiányozna ő, a lénye, hogy fogjam a kezét, puszit adjak neki, halljam a hangját stb. Neki is hiányoznék,s talán próbálkozna az elején,de nem bízom abban,h kibírná fél évig. :(

2017. szept. 11. 17:37
 1/10 anonim ***** válasza:
82%

Honnan tudod, hogy nem bírná a távolságot? Ennyire sz..r lenne a kapcsolatotok, hogy nem bírna ki 5-6 hónapot?

2 év alatt annyira se ismerted meg, hogy tudd, hogy csak téged akarna hosszú ideig? Miért nem bízol benne?


Tudod, ha a kapcsolatnak vége lenne, akkor nem az Erasmus tehet majd róla, hanem mert eleve sz.rtatok ápolni a kapcsolatotokat.


Mások meg külföldre mennek ki dolgozni, mégis kibírja a kapcsolatuk.


Nem kell itt hisztizni, meg adni a mártírt, ha erős a kapcsolatotok, akkor kibírja. Közben pedig mindenki építse a karrierjét, és magát.

2017. szept. 11. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
65%

Ha miattad nem megy ki, szülei szétszednek titeket!

Ha kimegy még lehet esély,hogy ha hazajön újra egymàsra talàltok.

2017. szept. 11. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Hat nagyon komoly kapcsolat lehet, ha jon egy nehezseg es rogton a szakitas jut eszedbe... erasmusra menne, nem 36 honapos perui kutatomunkara, ahol meg internet sincs.
2017. szept. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A probléma az, hogy te már most nem tartod annyira, hogy kibírná. Nem bízol benne. Így még akkor is felesleges lenne vele maradni, ha nem menne ki, hiszen alapvető dolgok hiányoznak a kapcsolatotokból. Ha ennyire nem bízol benne minek vagy vele?
2017. szept. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Sok van a rovásán, nagyon flörtölős típus, tett már olyat ami megrendítette a bizalmam benne. ( Még konkrét megcsalást tudtommal nem, de engem az érzelmi része is rosszul érint, mikor más csajokhoz ragaszkodik. )

Mondott már olyat, hogy nem bírja a távkapcsolatot, s nem biztos, hogy nem adna lehetőséget másnak, ha kint lenne. pl Anglia

2017. szept. 11. 18:10
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
5.: akkor minek vagy vele egyáltalán? Ha meg akar csalni, nem kell hozzá erasmus, találni fog rá okot. Flörtölt már? Sok van a rovásán? Ennyire nem becsülöd magad, hogy inkább megbicsátod ezeket neki?
2017. szept. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Itt nem az erasmusszal van a baj, hanem hogy egy fostengerben tengeted a napjaidat kapcsolatnak csufolva.
2017. szept. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ez a pasi nagyon gáz, azonnal kuka! Semmibe sem vesz téged.
2017. szept. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Én most kezdtem neki egy (remélhetőleg csak egy éves) távkapcsolatnak, közel egy évnyi járás után. ebből a szemszögből így látom:


1. nem leszel rossz ember, mert szomorú vagy hogy a párod elutazik. Az én barátom is szomorú volt amikor kijöttem. Pedig végig támogatott a külföldi továbbtanulásomban. Sőt, én is mérhetetlenül szomorú voltam, pedig 5 éve azt tervezgetem, hogy elköltözöm külföldre. Ez egy ilyen dolog, nem egyszerű, és néha nagyon fájdalmas.


2. Vannak módok, ahogy ezt túl lehet élni. Minden nap csinálunk magunknak legalább egy órát FaceTime-olni, megvan mikor látogat meg és mikor megyek haza egész évre, olyan 2 havonta azért látjuk egymást, és ha végez ő is a gimivel, tervezzük hogy kijön utánam. Nem egy kibírhatatlan dolog, bár tény hogy nem könnyű. De 5-6 hónap nem a világ, kb februárig lenne gondololom kint, ha marad Európában, karácsonyra biztos haza tud jönni, közben biztos lesz egy hétvégéd amikor meg tudod látogatni, és máris max. 2 hónapig nem látod


3. Amúgy teljesen érthető ha ki akar menni, van aki igenis vágyik a változatosságra, kint tényleg szerez egy olyan kulturális, nyelvi, tapasztalati hátteret, kap olyan lehetőségeket, amit otthon nem feltétlen.


4. A bizalom hiánya viszont tényleg komoly probléma, se táv-, se egyéb kapcsolatot nem lehet hosszú távon bizalom nélkül fenntartani. Ha te már most "eldöntötted" hogy nem fogjátok bírni, felteszem azelőtt hogy vele erről beszéltél volna, akkor nem az eramus lesz a szakítás oka, az csak a casus belli egy bizalom- és kommunikációhiányból születő búcsúhoz.


A tanácsom: visszatartani ne akard, mert az javíthatatlan törést hozna a kapcsolatotokban. Vagy itt marad és örökre benne lesz a tüske hogy miattad nem mehetett ki, vagy kimegy, és akkor te csalódsz benne hogy nem teljesítette a kérésed. Ellenben üljetek le beszélgetni a kapcsolatotok jövőjéről, hogy ő hogy látja az erasmus és a barátnője összeegyeztetését, hogy mik a céljaitok egymással. Egyébként is időszerű lenne lassan tisztázni hogy ugyanazt gondoljátok-e magatokól, mert látszólag ebben te nem vagy biztos.

19L

2017. szept. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
65%
Kovezzetek meg, de szerintem rohadtul onzo dolog ezen elkezdeni hisztizni :(
2017. szept. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!