Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Tudom, hogy sosem csalna meg...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tudom, hogy sosem csalna meg a párom, akkor miért zavar, ha bármiféle kapcsolatba kerül más nővel?

Figyelt kérdés

Négy éve vagyunk együtt, nagyon szeretjük egymást.

Úgy vélem, jó emberismerő vagyok, és ő tipikusan az az érzelmes, jószivü ember, aki sosem lenne képes átvágni és megcsalni engem, inkább előtte szól, hogy valami nincs rendben.


Szóval biztosra veszem, hogy testileg semmiképp nem fog a hátammögött megcsalni... mégis, ha valami köze lesz egy másik nőhöz, engem nagyon zavar. Az, ha nagyon hizelgően köszön neki, ha sokáig beszélgetnek vagy egymással foglalkoznak és én is ottvagyok.

Ép ésszel fel tudom mérni, hogy ezek nem jelentenek semmit és nem fog emiatt megcsalni, mégis olyan rossz érzés fog el... hogy nem értem miért nyalizik más nőnemünek, miért foglalkozik velük, stb. Mintha érzelmileg árulna el, mintha bevonna valakit a mi kis felépitett kettős világunkba és csalódottságot érzek.


Tehát nem a megcsalástól félek...hanem nem is tudom megmagyarázni miért érzek igy.


Esetleg valaki még hasonló cipőben/volt és tudna valami tanácsot adni, hogy mi ez és miért ézek ilyesmit?


(Lehet úgy hangzik, hogy kisajátitom a párom, és csak ketten létezünk, de nem, járunk sokszor társaságba, ő is én is, együtt is, ezzel nincs gond)

21N


2017. szept. 13. 23:23
 1/2 anonim ***** válasza:
54%

"Mintha érzelmileg árulna el, mintha bevonna valakit a mi kis felépitett kettős világunkba és csalódottságot érzek."


Ezt nehéz nem kisajátításnak értelmezni...

2017. szept. 13. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Te is a megcsalástól félsz, csak nem a testi, hanem az érzelmi megcsalástól. Megcsalás az is, ha más fontosabb neki nálad, ha mással beszéli meg azt, amit veled kéne, más társaságában jobban érzi magát.

Ez is megcsalás, és a félelmed ugyanúgy féltékenység, mintha azon paráznál, hogy hova dugja nemesebb részeit. :)


A "kezelési mód" is pont ugyanaz, mint bármilyen más féltékenység esetében, több önbizalom, emellett őszinte beszélgetés a pároddal, hogy meddig fér bele neked a másik nemmel való kapcsolat. Nyilván azt nem várhatod el, hogy ne álljon szóba senkivel, de jobban oda tud figyelni rád, ha tud róla, milyen félelmeid vannak.

2017. szept. 14. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!