Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ezek szerint nekem nem való...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ezek szerint nekem nem való párkapcsolat?

Figyelt kérdés

Nagyon rosszul viselem a súrlódásokat, vitákat, egyetnemértést.

Emiatt kevés emberi kapcsolatom van úgy egészben. Nehezen olvasok le és értelmezek érzelmeket, mások ok nélküli rosszkedve nekem kínai, és utálom, ha rajtam verik le.

Az eddigi párkapcsolataimban is előfordult, hogy ordítoztak velem ok nélkül, vagy kezet emeltek rám, én meg elkezdtem pityeregni, mert nem tudtam kezelni.

Van, hogy egy veszekedés után napokig rosszul vagyok, fáj a fejem, és félek, hogy bár az illető lehiggadt, megoldottuk, idővel újra előveszi, bánt, vagy elhagy.

Vagy majd ok nélkül bánt.


Amikor gyerek voltam, apukám sokszor megvert ok és előzmény nélkül, mert idővel úgy is rászolgáltam volna, ő csak megelőzi.

Volt, hogy minden rendben volt, aztán apu bármi ok vagy előzmény nélkül elkezdett üvölteni, hogy micsoda egy k...rva avgyok, trágya alak és hasonlók, majd felhozott egy hónapokkal ezelőtti eseményt, amikor pl elfelejtettem elrakni egy tányért mosogatás után, és nem zavarta, hogy már akkor helyben megbüntetett érte, képes volt még egy büntetést kiszabni. Ez lehetett bármi.

Vagy ok nélkül megbüntetett, elvette a könyvet, amit épp olvastam, a telefonom, vagy az MP3-am, és azt mondta, majd akkor visszaadja, ha rájövök, mi rosszat tettem. Ilyenkor hónapokig nála voltak, mivel hiába idézztem fel mindent, amivel esetleg megbánthattam, neki egyik se felelt meg.

Az egyik esetnél pl az volt az indok, azt mertem mondani, egy hosszabb gyaloglásnál, hogy lassíthatnánk-e egy cseppet, kicsit kezdek elfáradni.

Máskor azért akart megverni, indult a késért vagy bármiért, mert meg szerettem volna mosni a hajam, és szerinte kár rám a víz, mert drága.

3 és 19 éves korom között történtek ezek.


23l


2017. szept. 17. 12:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Az emberek többsége az apukáddal ellentétben nem elmebeteg. Kívánom, hogy találj valakit, aki nagyon szeret majd.
2017. szept. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Dehogynem.


de nyugodtan elkezdhetsz foglalkozni onismerettel, onfejlesztessel. ( onbizalom,onbecsules)

2017. szept. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
66%
Éppen ellenkezőleg. Neked igazán való, higy tanulhass.
2017. szept. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ha magamtól menne, az jó lenne, de sajnos nem ilyen könnyű.

Fél évet jártam terápiára, akkoriban jobb volt, de már nem járok, mert nincs ingyen sajnos, nem tudom kifizetni (csak 25 alkalom ingyenes)

2017. szept. 17. 13:09
 5/7 anonim ***** válasza:

De, persze, hogy neked való. De amíg nem jössz ki a jelenlegi állapotodból, addig nem lesznek jó kapcsolataid. Ahogy előző mondta kezdj el önismerettel foglalkozni, és ha teheted járj pszichológusoz. Apádnak is az kellett volna, vagy inkább pszichiáter, de ez sem nem menti fel az alól amit veled művelt. Biztos voltak apádnak jó dolgai is, de attól ő még egy gazember. Ezt fogadd el, ne magad okold. De magadnak kell kihúznod magad a szarból.


A konfliktusoktól ne félj, azok hasznosak. Úgy tudjátok megismerni egymás igényeit. Konfliktusok nélkül csak tüskék nőnek bennetek. De a konfliktusokat jól kell kezelni. Olyat keress párnak aki ezeket tudja, és ezáltal segít neked megtanulni. Ha megalázóan ordít veled, vagy megüt, akkor azonnal hagyd ott. Nincs ilyen emberre szükséged, ez ilyen egyszerű. Olyan emberekre van szükséged, akikkel gyógyulsz. Ne pazarold az időd és energiád ostobákra vagy gazemberekre, akik csak még mélyebbre visznek.

2017. szept. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Apád majdnem tönkretett. Fel kellett volna jelenteni. Remélem most már örökre kizártad az életedből...
2017. szept. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
további terápia kell, ha már dolgozol és van pénzed, legalább 2 hetente egyszer. Erre fontos költeni. Persze jó szakemberrel. Fontos az önfejlesztés. Ajánlom Louise L Hay könyveit, hanganyagait, ingyen is fent van a neten pdfben és youtube-on. Ő is bántalmazott kisgyerekként kezdte, és tett érte, hogy más legyen az élete. Csak te tudsz tenni ellene, de mindenképpen egy kedves, nyugodt embert kell keresned ha már párkapcsolatra adod a fejed.
2017. szept. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!