Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tönkrement párkapcsolat helyrehozása?

Figyelt kérdés
Nagyon nagyon rossz szakaszában van a kapcsolatom a párommal. Jó lenne olyan emberek történeteit olvasni, akik hasonló cipőben jártak, és mégis helyre hozták a dolgokat, és azóta újra boldogok együtt.
2017. szept. 13. 11:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát, az én tapasztalatom, és amit a barátaim meséltek, nagyjából 50 ilyen helyzetből 1-2 alakul normálisan, boldogan.
2017. szept. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Amióta nem beszélünk egyáltalán azóta mind a ketten kivirágoztunk.Ami nem megy nem köll erőltetni,avagy 2 h*lye egy pár?

Megkérdezném mi és ki miatt ment tönkre de pont lesza*rom.

2017. szept. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

inkább a te kapcsolatodról beszélj, akár privátban

nem mások története kellene, hanem a tiedben megkeresni a megoldást, ha szeretnéd külső szemlélőként megpróbálok tanácsot adni


az 5 szeretetnyelv ismerete előnyös lehet, de fontos, hogy mindketten akarjátok, hogy jó legyen a kapcsolat

2017. szept. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"az 5 szeretetnyelv ismerete előnyös lehet, de fontos, hogy mindketten akarjátok, hogy jó legyen a kapcsolat"


Ebben nagyjából minden benne van.

Ezen felül, némi önismeret, önfejlesztés sem árt. Megtanulni kívülről szemlélni magadat, a viselkedési mintáidat. Ha felismered mikben és hol hibáztál, akkor kisebb-nagyobb munkával változtatni is tudsz ezeken.

Ezt a párod is észre fogja venni, méltányolni fogja stb.


A szeretetnyelvek ismerete is fontos! Korábban nem érdekelt ez, de nem is hallottam ilyesmiről.

Az exemmel kapcsolatban, mikor még együtt voltunk, milliószor fogalmazódott meg bennem hogy "mintha nem is egy nyelvet beszélnénk".

De nagyon nem ástam ezen gondolat mélyére.


Majd szakításunk után hónapokkal, rátaláltam az öt szeretetnyelvre, az ezzel kapcsolatos írásokra.

és itt találtam meg a magyarázatot a milliószor felvetődött gondolatomra.

Szerettük mi egymást, ki is fejeztük a másik felé, de egyikünk sem beszélte a másik nyelvét, azaz hozzám nem jutott el az hogy ő szeret, mert nem az én nyelvemet használta. És ugyanez fordítva is megvolt. Milliószor fejeztem ki a szeretetemet, mégsem fogta, mégis azt éreztem, nem érti, nem jut célba. Mert az ő számára más volt a szeretet. Érdekes dolog, érdemes beleásni magad ilyen párkapcsolati-lelkibúvár dolgokba.


Szóval,

önismeret,

önfejlesztés

közös akarat a megjavításra

egymás szeretetnyelvének ismerete,

őszinteség.


nekem majdnem sikerült. Nálunk a közös akarat hiányzott :-(

2017. szept. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Több hullámvölgyet megjártunk. Nem ástuk bele magunkat a párkapcsolat pszichológiájába. Ha úgy érezzük, baj van, akkor megállunk és csak egymásra figyelünk. És sosem keresünk bűnbakot, nem hibáztatjuk sem egymást sem magunkat. Mindig a megoldásra koncentrálunk. Ha van kedved, megírhatod privátban a konkrét helyzetet.
2017. szept. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!