Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért bízzák egyes nők teljese...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért bízzák egyes nők teljesen a párjukra magukat anyagilag?

Figyelt kérdés

Sajnos most én is abban a helyzetben vagyok, hogy nem tudnám egyedül fenntartani azt az életszínvonalat, amit ketten együtt tudunk a férjemmel. Szerencsére ez ideiglenes, mert ha végzek az egyetemmel, már nem lesz ilyen problémám (most is dolgozom, de nem annyit, és nem diplomás fizuért).

Így is igyekszem nem kiköltekezni, szándékosan alacsonyabb színvonalon élni, mint megtehetném, hogy ha ne adj isten, történik valami (akár válás, akár elveszíti az állását, akár valami még rosszabb), ne egy fillér nélkül maradjak hatalmas igényekkel a megszokás miatt.

Viszont több nőismerősöm egyedül a férjére támaszkodik anyagilag. Sokuknak végzettsége sincsen, sosem dolgoztak, és továbbtanulni sem igyekeznek.

Mindegyikük férje alkalmazott, tehát nincs sem családi cég, sem örökölt vagyon, amire esetleg mindig lehet számítani.


Mások ilyen helyzetben nem félnek, csak én aggódok mindig?


2017. szept. 20. 15:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
9%

A kérdés helyesen úgy hangzik: Miért használják ki egyes nők teljesen anyagilag a párjukat?


Mert kényelmesebb nekik más munkáján élősködni mint dolgozni.

2017. szept. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
84%
Csak te aggodsz. Valoszinuleg a te kapcsolatod nem olyan jo vagy tudod, hogy nem ersz annyit a ferjednek, hogy ra tamaszkodhass. Rengeteg kapcsolatban boldogan osztjak meg a felek egymassal a penzuket es fel sem merul, hogy mi lesz, ha vege, mert nem terveznek veget.
2017. szept. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Ha a férjnek is megfelel, amíg együtt vannak, abban semmi elítélendő nincsen, én nem tekintem kihasználásnak azt, ami közös megegyezésen alapul.

Csak a miértjét nem értem, hiszen bármi megtörténhet, és nehéz egy megszokott színvonalból hirtelen leadni.

2017. szept. 20. 16:06
 4/17 anonim ***** válasza:
Van aki aggódik és van aki napról-napra él. Engem sem érdekelt soha, hogy mi lesz holnap. Gond volt, magamra ijesztettem és lett pénz, ha nagyon kellett.
2017. szept. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
63%

Honnan szedtek ilyen nőket? Külföldön éltek? Halál komolyan kérdezem. Magyarországon egy átlag pár örül, ha két fizetésből ki tudnak jönni.

Nekem csak azok a nőnemű ismerőseim nem dolgoznak, akik nyugdíjasok, fiatalkorúak, vagy épp otthon vannak még a babával szülés után, egy pedig a kamasz gyerekével aki lebénult, náluk azt hiszem érthető, hogy nem melóznak.

Mondjuk filmekben láttam ilyet, hogy a nő nem dolgozott, ott két ok volt rá:

- a nő feladata volt a háztartás vezetése, ügyintézés, szóval minden, ami nem a klasszikus értelemben vett "munka", így a férj hazaértekor már csak lazítaniuk kell, mert addigra minden kész van... ezt el tudom képzelni, hogy előfordul, ha a férjnek van valami jobb állása

- kényelem, a gazdag pasi tudta nekik finanszírozni a luxus életszínvonalat, és a nő munka helyett kondiba, szoliba, fodrászhoz, körmöshöz, vásárolgatni járt... a tévében sokszor van ilyen, gyakorlatban nem hiszem, hogy sok ilyen pasi van, aki ezt megengedheti magának, és az átlag nő konkrétan nem is találkozik ilyen férfival.

2017. szept. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Második, félreérted: Nem arról van szó, hogy szar a kapcsolatom. Nincs vele semmi baj, segítjük egymást.

Én arra gondolok, ha ne adj isten éri valami a férjet, baleset, betegség, ami következtében nem tud többé dolgozni, ápolásra szorul, vagy esetleg meghal fiatalon, akkor mi lesz a feleségekkel?

Írtam a válást is, mint lehetséges balszerencsés opciót, de nem azért, mert én válni szeretnék.

2017. szept. 20. 16:08
 7/17 A kérdező kommentje:
Én konkrétan külfüldön, igen. Ha a férjnek jó a fizetése, sok nő csak részmunkaidőt vállal (a legtöbb nőismerősöm), ill vannak páran, akik végképp nem dolgoznak. Róluk volt szó fenn.
2017. szept. 20. 16:10
 8/17 anonim ***** válasza:

#5 vagyok, értelemszerűen én úgy értem, hogy hosszútávon.

Átmenetileg, pl tanulmányok alatt, munka elvesztése után van ilyen, de számomra nem említésre méltó, hanem alapvető dolog egy kapcsolatban, hogy az egyik fél segíti a másikat addig - tök mindegy, melyik fél milyen nemű.

2017. szept. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Ja, hát külföld az más, sok helyen ez teljesen bevett dolog. Magyar fórumon nem fogsz releváns választ kapni arra, hogy külföldön mi miért szokás.
2017. szept. 20. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Mert annyi eszük van, mint egy marák molylepkének. Nem feltétlenül a válás miatt aggódnék, de bármikor bejöhet egy csőd vagy létszámleépítés bármelyik cégnél. Ha apuka elveszti a melóját, akkor miből fognak megélni?

Igazából ha nem kéne semmi ilyenen aggódnom, akkor is ragaszkodnék hozzá, hogy saját keresetem legyen. Nehogy már a párom pénzéből vegyek mondjuk sminket, vagy cipőt. Meg nekem mindig is olyan jó érzés volt, hogy el tudom magam tartani. Büszkeséggel töltött el, sajnálom azokat, akik ezt nem tudják átélni. Párommal jópár éve együtt vagyunk, tulajdonképpen meg tudnánk élni az ő fizujából is, de sose akarnék így élni..

2017. szept. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!