Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A házasságunk előttről van...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A házasságunk előttről van sok megtakarításom. A párom szerint bele kellene tennem a közösbe úgy is, hogy nem szorulunk rá. Azért ez nem így megy kötelezően, ugye?

Figyelt kérdés

De még régebben azt beszéltük meg, hogy ha nem valami nagyon fontoshoz kell, akkor azt amit a házasság előtt gyűjtöttünk egyedül magunknak, ahhoz nem nyúlunk. Most meg már mást mond, mint akkor, hogy azt szeretné hogy a külön pénzünk is közös lenne, mindkettőnknek eléréssel.


Ezzel viszont az a baj, hogy nekem kb 4 millió forintom van amit huszonéves, jól kereső egyedülállóként spóroltam meg, neki pedig párszázezre, amit összespórolt régen. Kb egyformán keresünk, csak ő sokkal költősebb felesleges dolgokra nálam. A házasságunk óta egyetlen közös bankszámlánk van, amire mindkettőnk fizetése érkezik és mindkettőnknek van teljes hozzáférése hozzá. Ezzel soha nem is volt gond. Azon is van BŐVEN már spórolt pénzünk, nem élünk anyagi bizonytalanságban.

Nem is sietünk sehová, van saját lakásunk és nem akarunk nagy dologra most pénzt költeni.


35 és 31 évesek vagyunk, három éve házasok, öt éve együtt, eddig két gyerekkel


2017. szept. 24. 13:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%
Tudod mit csinalj a 4 misivel? Rakd be a ket gyerek nevere elfelezve valami gyarapodos cuccba. Ha nagyon megszorultok, akkor kitudod venni, de egyebkent pedig a ferjed nem szolhat semmit, mert amugy nagyszeru dolog a gyerekeknek mar most elkezdeni gyujteni a penzt. Jol fog jonni nekik.
2017. szept. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem is jó, amit az egyes mond.

(Érdekes, fordított esetben már itt sipákolna mindenki, hogy hát de miért nem adja be a férfi a közösbe, meg hogy képzeli.)

2017. szept. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
51%

Ns legy hulye. Nehogy a kozosbe tedd. Az a te tartalekod. Raadasul hazasok sem vagytok.


Forditott helyzetben mar megkaptad volna a penzehes ribi jelzoy.

2017. szept. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
90%
Hát én sem értem, hogy közös lakással, jó fizetéssel, közös spórolt pénzzel ugyan mi jöhetne be hirtelen, amire 4 millát rá kell költeni. Nekem elég gyanús lenne, hogy azért kell neki, mert kevés a saját spórolt pénze. Én erről mindig úgy gondolkoztam, hogy például autót magamnak, vagy bármi nagyobb összegűt saját részre sosem vennék közös pénzből. Megdolgoztam érte, szerintem nincs azzal baj, ha ezt saját pénzemként említem. Én nem dobnék be 4 millát a közösbe csak azért, hogy szépen lassan a párom felélje. Én is inkább azt mondom, hogy rakd el a gyereknek. Legalább kamatozik is. Mire elérik azt a kort már lesz annyi pénz a számukra, hogy mondjuk jó egyetemre tudjanak menni. Értelmesebb, mint abból fizetni az új telefont, vagy a nyaralást, vagy szépen lassan felélni a mindennapokban stb.
2017. szept. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
7%

Öt év után hogy lehet két gyerek meg házasság? Bocs, csak itt látszik, hogy a szaporítószervet kereső nők nem gondolkodnak. Bár ahogy nézem a faszik sem...


Ne értsd félre de egy kapcsolat elején kell tisztázni azt, hogy ki hogyan áll a pénzhez. Én már a közös számlát sem teljesen értem, ha neked már most probléma az, hogy a párod hogyan költ... Tudod hány házasság megy szét a pénz miatt?


Nem negatív akarok lenni, csak egyszerűen nem értem ezt az egész kapcsolatot :D Na de, hogy ne offoljam, nem kell a közösbe tenned és ne is tedd.

2017. szept. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
91%
Na na 1.! A kérdező nem mondta, hogy melyik ő a házaságban, hiba lenne következtetni, hogy ő a nő (még ha igaz is lenne). Ennek ellenére egyet értek azzal, amit az első mond.
2017. szept. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
11%
"Van sok megtakarításom": 4 millió egy alap Polo ára. Azt hittem hogy húszonéves vagy.
2017. szept. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
82%
My bad, valamiert rogton nore asszocialtam. Termeszetesen ha a ferj irta ki a kerdest, akkor is all az allaspontom. A gyereknek sporolni mindig nemes dolog. Aki ezzel nem ert egyet, annak megugysem adnek egy forintot se.
2017. szept. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
#5 Ha elolvadod kicsit figyelmesebben, a kapcsolat elején megbeszélték, hogy a házasság előtti megtakarítás mindenkinek a sajátja. A kérdező párjának új agymenése, hogy az a 4 millió is legyen közös. A közös bankszámla is teljesen működőképes lehet. Nálunk legalábbis működik. Ugyanarra a számlára érkezik mind a két fél fizetése, a családi pótlék, meg az egyéb. Mit nem értesz rajta? Miért ne lehetne 5 év után házasság és két gyerek? 25-26 évesen összejöttek, 27-28 évesen házasodtak, aztán jött két gyerek. Mire várjon az ember 27-28 évesen, ha gyereket akar? Hogy a kérdésre is válaszoljak, a házasság előtt szerzett vagyon nem közös. Nem kell beletenni a közösbe.
2017. szept. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
37%

Valamiért nekem is egyből úgy jött le, hogy a kérdező a nő. Talán amiatt, hogy páromnak nevezte a másikat. Én eddig csak nőktől, és nagyon papucs tutyimutyi férfiaktól hallottam ezt a szóhasználatot, ezért valamiért azonnal nőre asszociáltam. A férfiak ebben az esetben inkább a feleségem szót használják.


Kérdező, nem kéne a közösbe tenned. Szerintem is a gyerekeknek kellene valami előtakarékossági számlát nyitnod.

2017. szept. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!