Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A barátnőm azért szakított...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátnőm azért szakított velem, mert nem álltam ki az ő igazáért, hanem kimondtam a saját véleményem. Ezek után próbálnátok még megmenteni a kapcsolatot?

Figyelt kérdés

Egy baráti beszélgetés kapcsán, felmerült az egyik eset ami a közelmúltban történt.

Cigányok vertek meg egy fiatal lányt az utcán.

Mivel én köztük nőttem fel falun (10 ezres település, abból kb 3 ezer cigány) így nem igazán lepődtem meg az eseten, hisz nap mint nap tapasztaltam mi történik a "gettó" környékén.

Barátnőm erősen liberális beállítottságú (eddig is tudtam, de most még inkább kiderült), a beszélgetés kapcsán a miértekre próbált kitérni.

Magyarán azt próbálta megmagyarázni, hogy biztos meg volt az okuk amiért szétverték a lányt úgy, hogy 3 napig kórházban volt.

Szerinte mindennek megvan az oka...

Na mindegy, szóváltásba kerültünk, aztán a többiek is mondták hogy hagyjuk a témát mert ezen nincs értelme veszekedni.

Haza mentünk, otthon elhordott minden rasszista embernek, és meg volt sértődve amiért nem álltam mellé.

Mondtam, ha ilyen véleménye van rólam, akkor nem kötelező egy légtérben lennünk. Továbbra is tartottam a véleményem az esetről, csak azért hogy neki legyen igaza nem fogok "becsicskulni", szerintem jogosan.

Összepakolt és elment, ez még szerdán volt, azóta nem beszéltünk.

Keressem, vagy hagyjam inkább?

Én végig egy rossz megjegyzést nem tettem, kifejtettem a véleményem és ennyi.


2017. szept. 29. 17:44
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
En nem jarnek ilyen emberrel. Alapvetoen en is inkabb liberalisnak tartom magamat nagyon sok teren, de a ciganyok mellett nem vagyok hajlando kiallni. Ugy sem, hogy szemelyesen is ismerek 1-2 teljesen normalis, tanult (diplomas!) ciganyt. Termeszetesen ok nem vernek szet senkit az utcan.
2017. szept. 29. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Sunshinedoll ***** válasza:
90%

Nah, f-szt a rasszizmusba, ha valaki csoportosan megver valakit, és ezt valaki elítéli, az nem rasszizmus, hanem jogos. Főleg, ha férfiak vernek agyon nőt.

A barátnőd egy liberális tudatlan, önérzetes p-csa (bocs) aki inkább ítélné el az áldozatot, csak nehogy rasszistának nevezzék azért, mert bírál 3 embert, aki megtámadott valakit, akik mondjuk történetesen nem magyarok.

És ezt úgy mondom, hogy atom-antirasszista vagyok.

2017. szept. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, én is erősen liberális vagyok és egyet értek azzal, hogy a lecsúszott helyzetben lévő kisebbségnek sajnos választási lehetősége sincs sok, mert otthon így szocializálódnak és ezt az iskola sem tudja felülírni. Viszont a barátnődnek liberálisként el kellene gondolkodnia arról, hogy az egyén joga mikortól válik fontosabbá mint egy közösség joga. Borzalmasnak tartom amikor egy-egy kisebbségi terrorizál egy egész csoportot, osztályt, iskolát például. És bármi oka is van rá, hogy így viselkedjen, választási lehetősége is van ám. A kérdés, hogy azzal él-e vagy sem.

A barátnőd még nagyon fiatal lehet, ha elfeledkezik arról, hogy az egyén szabadsága addig terjed míg másokat nem bánt ezzel. Azt a fiatal lányt pedig összeverték. Ennek a ténynek az elismerése nem rasszizmus. Én nem is vitáztam volna a dolgon sokat, csak megkértem volna hogy képzelje el hogy őt vagy valaki számára kedveset vernek péppé. Én bosszú ellenes vagyok, de úgy gondolom, ezeknek a fiataloknak valamiféle büntetés járna.

2017. szept. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%

Az elsővel értek egyet. Én is liberális beállítottságú vagyok, de a barátnőddel ellentétben nem vak.

Ha valaki ilyen tesz, akkor annak igen is legyen meg a büntetése. Nehogy már a lány tehessen arról, hogy pár idióta nem tudja kontrollálni magát, és támad, mint a vadállatok!


Én ezek után nem akarnám újrakezdeni a lánnyal. Kíváncsi vagyok, hogy ha őt verik szét az utcán, akkor is úgy gondolja-e, hogy igen, az okkal volt.


21/L

2017. szept. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az is rasszizmus, ha inkább az áldozatot hibáztatja, csak mert az elkövető kisebbségi.
2017. szept. 29. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
38%
Libsikkel ne kezdj, náluk az a liberalizmus, higy mindenki azt gondoljon és csináljon, mit ők gondolnak. Aki meg nem így cselekszik, rasszista, fajgyűlölő.
2017. szept. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Magyarán azt próbálta megmagyarázni, hogy biztos meg volt az okuk amiért szétverték a lányt úgy, hogy 3 napig kórházban volt.

Szerinte mindennek megvan az oka..."


A barátnődnek tökéletesen igaza volt, merthogy tényleg megvolt az oka: az, hogy elég sok köztük az aggresszív, erőszakos "ork", oszt' hordában "erősek" azok is.


A barátnőd meg legyen már annyira egyenlőségpárti, hogy nyugodtan tételezze föl bármely ismeretlen embercsoportról is mindazt (jót-rosszat vegyesen), amit a "fehéremberről" tud. Merthogy csoportszinten szólva ugyanazokra a nemességekre, vagy épp elvetemültségekre képes bármelyik ember - ezért, és ettől vagyunk egyformák, ugye...


( Én is találkoztam már olyan liberáloiddal, aki szerint a cigányok nem is lehetnek rasszisták. :) )

2017. szept. 30. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem ebből csak egyvalami nem világos: te még egy ilyen nőt keresnél utána és pitiznél? Ha ennyire ellentétesek vagytok, nekem az is fura, hogy elvileg szeretitek egymást...


Mondom ezt úgy, hogy nő vagyok, és nem rasszista. De van egy pont, ami után nem érdemes védeni senkit. Itt 3 ember, bőrszíntől függetlenül, csoportosan megvert vkit, tudatosan. Ezt meg büntetni kell bőrszíntől függetlenül, nem mentséget keresni.

2017. okt. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!