Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Eskuvo es gyerek utan miert...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Eskuvo es gyerek utan miert megy tonkre a kapcsolat szerintetek?

Figyelt kérdés

2017. okt. 10. 06:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

1. Alapból sem működött, csak előre menekülés volt az egész. (Meglepő, hogy hány ilyet látni.)

2. Az esküvő és a gyerek is iszonyú konfliktusforrás. Legalábbis én az esküvő miatt többet veszekedtem a férjemmel pár hónap alatt, mint addig éveken át összesen.

3. Betörnek a dolgos hétköznapok, apa szív a munkahelyén 10 órát, anya szív szintén és a gyerekek is ott vannak, megunják egymást, csökken az egymásra fordított idő, aztán jön az új puni/kuki a rendszerbe, és kész a baj.

2017. okt. 10. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Általában itt már előtte is gond van, csak kevésbé foglalkoznak vele. Abban reménykedik a sok sok naiv ember, hogy házasság meg gyerek után minden szebb lesz és jobb és boldogabb lesz....és ez a sok sok naiv ember mind elb**assza
2017. okt. 10. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
65%

Amíg még nem élted át egyiket sem, addig persze csak a jó részét látod a dolgoknak. Én sem vagyok még házas és gyerekem sincs, de szerintem azért mennek tönkre ilyenkor a kapcsolatok, mert jönnek a szürke hétköznapok, amikor csak este látjátok egymást, akkor is fáradtan és ingerlékenyen, meg ott vannak a gyerekek is, akiket még el kell látni és ők sem mindig vidámak ám, sőt gyakrabban inkább hisztisek/veszekednek egymással. Voltam babysitter 3-4 gyerekes családoknál, akkor döntöttem el, hogy nekem 1 is elég lesz :D


A nap végén meg már semmi energia nem marad egymásra. Vagyis, akkor igen, ha tudtok babysittert fogadni, vagy heti 1-2 estére rábízni valakire a gyereket, szerintem ez nagyon fontos a kapcsolat fenntartása végett. Ja meg persze az is ott van, hogy gyakran elhanyagolják magukat a felek és akkor persze, hogy elkezdenek félrekacsingatni, vagy csak ráunnak egymásra, ilyesmi...azért gondolj bele, 20-30 éveket egy ember mellett leélni...Én ezért próbálom majd kitolni ezt az egész házasságosdit olyan későre, amennyire csak lehet(30 körül akarnék szülni). Nem akarom a fiatal éveimet ennyi stresszre áldozni.

2017. okt. 10. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Mert nem éltek előtte kettesben eleget. Szerintem előbb abba kell beleszokni, azután jöhet csak az utód
2017. okt. 10. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
48%

Nem megy tönkre, mert nincs lába... :)

A házasságkötés előtti együttélés a legális kur**zás :)

Nem éltem együtt a feleségemmel az esküvő előtt. Semmit nem bántam meg e miatt.

Van három gyerekem.

Van-e időtök egymásra, s a gyerekekre, külön-külön? Amit a többiek leírtak, az a verkli... ami bedarál.

De élni kell, amiben van ezernyi közös pont! S tenni kell érte. Vinni virágot csak úgy, főzni jót, mert azt szereti, megköszöni a vacsorát, miden nap, meglépni egy estére kettesben, nyaralni úgy, hogy most tényleg mindenki pihen... ilyenek.

2017. okt. 10. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Vagy túl sokat éltek kettesben.

Évekig élnek úgy, hogy bármikor lehet spontán programot csinálni, mászkálni, mindig tiptop a lakás, és van idejük magukra.

Aztán hirtelen be vannak zárva a négy fal közé, és rájönnek, hogy sose voltak kettesben igazán, mert unalmas. Nem látták egymást kórosan, nyúzottan. És ha nincs szex, igazából nem tudnak egymással mit kezdeni.

Csak ez addig nem derült ki, amíg a közös programok és a baráti találkozók közben jól érezték magukat.



A másik nagy vitatéma ilyenkor a háztartás. Amikor hirtelen kiborul a bili, hogy az egyik fél eddig aránytalanul sokat vitt a házimunkából, és most nincs se idő se energia ugyanarra. Szalad a ház, mindenki fáradt és ideges.


A harmadik a pénz. Amikor a nő nem tud dolgozni, akkor se, ha szeretné, és az anyagi kiszolgáltatottságot kihasználja a férfi. Vagy éppen "csak" nem segíti anyagilag a párját, mert akkor is külön kassza lesz, ha belepusztul is.


Sok esetben meg nemes egyszerűséggel kiderül, hogy apaként/anyaként nem olyan a másik, mint képzelték. Az eltérő nevelési elvek is rengeteg konfliktus forrásai. De amikor kiderül, hogy hiába fogadkozott, mégis az otthoni rossz mintát viszi tovább a másik (pl. kiabál, kezet emel a gyerekre) az is pontot tesz a házasság végére.


Van, hogy egyszerűen csak nem tanultak meg vitatkozni. Minden csodás a kapcsolatban, sose volt konfliktus (egyik fél mindig nyel) és hirtelen kiderül, hogy nem tudják kezelni a helyzetet. Egy olyanon szét tudnak menni, hogy melyik pelenka a legjobb.

2017. okt. 10. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
46%

Azért, mert már nem divat megjavítani a kapcsolatot.

Ilyenkor szinte biztos, hogy jön egy hullámvölgy. Ezt régen áthidalták.


Ma ilyenkor jön a "boldogtalan a házasságom, de nekem jár a boldogság" és vagy szeretőt keresnek vagy válnak.

2017. okt. 10. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ha magamat nézem, akkor az őszinte szeretet és mély kötődés már eleve hiányzik. Legalábbis nálam ez volt előző kapcsolatban. Nincs összebújás csak szex nélkül, nincs köszönöm egy jó ebéd után, nincs megbecsülés.Ha nem egyformán szeretik egymást és ezt érzi a másik, az is probléma.

A mostani párom MINDEN NAP mondja hogy nagyon szeret, nagyon büszke rám, megköszöni amit teszek érte. Ez a minimális figyelmesség rengeteget ad -és persze az is, hogy őszintén gondolja.

2017. okt. 10. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
h vmi történjen
2017. okt. 10. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem törvényszerű, hogy tönkremegy. Előttem nagyjából jól leírták már a lehetséges okokat. Még az jutott eszembe, hogy megviseli a házasságot, ha nagyon nehezen jön össze a gyermekáldás, vetélés történik, beteg baba születik. Ha minden flottul megy, akkor is ott a gyermekágyas időszak, amikor a baba és a mama össze vannak tapadva, és az apuka kiszorul a képből. Ő csak amolyan biodíszlet, meg persze talicskázza haza a pénzt. Jó, ha sikerül már rögtön az elején bevonni az apukát is. Én pl.megfigyeltem, hogy tőlem, mint anyukától sokszor megkérdezték, hogy hogy vagyok, hogy érzem magam anyaszerepben. De a férjemet rajtam kívül senki sem kérdezte, hogy érzi magát apaként, családfenntartóként. Gondolom nem egyedi eset. Jó lenne az apákkal is foglalkozni egy kicsit.
2017. okt. 10. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!