Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Úgy érzem, hogy egy nővel...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Úgy érzem, hogy egy nővel boldogabban tudnék élni párkapcsolatban, mint egy férfival, mégis férfi partnert szeretnék magamnak. Ez önzőség a részemről?

Figyelt kérdés
30 éves nő vagyok. A szexualitás soha életemben nem érdekelt igazán, viszont szeretem a törődést, szeretnék egy partnert és családot. Volt már két barátom, de egyikükkel se éreztem azt, hogy ha úgy adódna, szívesen összeköltöznék és családot alapítanék vele. Eddig ilyesmit csak a legjobb barátnőm iránt éreztem, akivel nem voltunk soha egy pár, viszont nagyon jó barátok vagyunk, és egyetemista korunkban egy albérletben éltünk kettesben. Akkor nagyon boldog voltam. Felmerült bennem, hogy talán azért van ez, mert tudat alatt a nők felé jobban vonzódom, és talán nőnemű partnert kellene keresnem. Viszont nekem nagyon konzervatív szüleim vannak, nem hiszem, hogy elfogadnák ezt, főleg ha még gyereket is szeretnék. És úgy általában azt tapasztaltam magam körül, hogy akinek azonos nemű partnere van, az manapság még az élet minden területén (munkakeresés, barátkozás, gyerekvállalás stb.) hátrányban van. Ezért inkább mégis férfi társat keresek. Szerintetek önző vagyok?
2017. okt. 13. 10:08
 1/7 anonim ***** válasza:

Igen, önző vagy, ez amolyan emberi tulajdonság. :)

Amúgy csak az a kérdés, hogy tudnál-e szeretni egy férfit. Ha nem, akkor magadat és őt is átvernéd. nyilván lenne olyan férfi, aki így is vállalná a dolgot, de túl sok lenne a megalkuvás.

Persze te tudod, mi jó neked.

2017. okt. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
17%

Gyerek ebből lesz:

[link]


Nem ebből:

[link]


Bocs, ha valakinek a biológia most a lelkébe gázolt. (Csak azért hozom fel, mert a kérdező maga is mondta, hogy családot akar.)

2017. okt. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
25%

#2

Így van!

2017. okt. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

#2: örökbefogadás is szóba jöhet.


Kérdező: nem hiszem, hogy ez önzőség. Az önzőség az, amikor a saját érdekeidet túlzott mértékben mások érdekei elé helyezed. Te viszont éppen mások érdekeit helyezed előtérbe (a konzervatív szüleid elvárásait és az ismerőseid kapcsolatai által képviselt társadalmi elvárásokat) a sajátodhoz képest. Azt, hogy el akarod kerülni az azonos nemű kapcoslatok hátrányait, érthető, és nem hiszem, hogy önzőség lenne. Akkor lenne az, ha ez lenne a domináns, döntő érv egy leendő párkapcoslatodban.

2017. okt. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
52%

4:

Ez megint csak egy ilyen dolog, de a legeslegtöbb ember a világon ameddig biológiailag lehetséges (nem steril ő maga), addig a saját génjeiből fogant gyereket szeretne, nemtől függetlenül. Magyarul férfiként megdugom az asszonyt és tőlem legyen a gyerekünk, nőként pedig dugjon meg a férjem és aki gyerek kijön belőlem az a miénk legyen. Ha lehetséges.

2017. okt. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
25%

#4

Egy gyereknek normális családban van a helye, nem egy degenerált egynemű "családban", ahol nem kaphatja meg az anyától a női, az apától a férfi energiákat, amire szüksége van az egészséges lelki világhoz.

2017. okt. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

6: hát én ilyen degenerált egynemű családban nőttem fel, mivel kéthónapos koromban apukám meghalt és anya azóta se házasodott újra, ráadásul csak lány testvéreim vannak. Szóval semmiféle apai, fiú, férfi példát nem láttam soha életemben. Tucatnyi hozzám hasonló embert ismerek, akiknek vagy meghalt valamelyik szülője, vagy elváltak a szülei és egyedül nevelte fel az egyikük. Mind teljesen normális és egészséges lelkű emberek vagyunk, és én jó apának érzem magam, a feleségem és a gyerekeim is annak tartanak. Merem állítani, hogy ugyanígy lenne akkor is, ha nem egy, hanem két azonos nemű ember nevelt volna fel, akik szerették volna egymást és engem is. Viszont ismerek olyat is, akinek egész gyerekkorában a veszekedő anyját és apját kellett hallgatnia, és neki rengeteg lelki problémája van még felnőttként is, pedig két különböző nemű szülő nevelte fel. A gyereknek nem az az ártalmas, ha csak férfi vagy csak női példát lát a családjában, hanem az, ha veszekedésben, boldogtalanul kell felnőnie.

Szerintem, kedves kérdező, a párválasztás abszolút az a téma, amiben merni kell önzőnek lenni, mert nem csak a saját életedet, de a párodét és esetleg a leendő gyerekekét is tönkreteszed vele, ha olyannal vagy együtt, akit nem tudsz szeretni. Ne foglalkozz mások véleményével. Ha megkérdeznéd a szüleidet vagy bárkit a környezetedben, hogy nekik abból egész pontosan milyen személyes problémájuk lenne, ha neked nőnemű partnered lenne és gyereket nevelnétek, biztosra veszem, hogy nem tudnának válaszolni rendes észérvekkel. És erre ők maguk is rá fognak jönni előbb-utóbb, és onnantól fogva nem cseszegetnek majd.

2017. okt. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!