Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A barátom problémaként tekint...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom problémaként tekint a gyerekvállalásra az anyja és köztem lévő viszony miatt. Ez normális?

Figyelt kérdés

Egyre többször jön szóba a gyerekvállalás, ami mellé természetesen, mivel mindent elmondunk egymásnak, elmondtam a félelmeimet is az anyjával kapcsolatban. Engem jobban foglalkoztat a gondolat, ezért több időt töltök azzal, hogy összeállítsam fejben,hogy mit hogyan kell majd intézni ha ott tartunk, ezért is nem tűnt fel idáig, hogy szinte soha semmi érdemlegeset nem reagál a párom a dologra. A legutolsó beszélgetésünk után viszont megkéreztem, hogy nem is érdekli ez a dolog vagy miért nem mond semmit? Erre azt mondta, hogy jobban szeret a problémákkal csak akkor foglalkozni, ha éppen már aktuálisak, nem agyal rajta fölöslegesen előre. Aztán visszakérdeztem, hogy a gyerek neki egy probléma? Erre azt válaszolta, hogy tudja, hogy milyen (elszigetelődő) vagyok én, és azt is, hogy milyen az anyja (imád erőszakosan beleszólni mások életébe, addig addig mondja a magáét, amig nem gondolja úgy az adott illető is, és mindenki sz_rul csinál mindent, csak ő tudja jól. És már eddig is milliószor elmesélte, hogy nekünk milyen könnyű életünk van, mert anno neki még a vizet is a kutról kellett hoznia..). Úgyhogy pontosan a kettőnk viszonya miatt problémaként tekint erre az egészre.

Pedig ez nekem fontos.. és bánt is, hogy ezt mondta rá, de tény, hogy azt akarom majd, hogy az anyja hagyjon békén minket.

A lényeg, hogy azt mondta, nem akar két tűz közé szorulni.

Most akkor? Ez normális így? Semmi értelme akkor tervezni..


2017. okt. 14. 20:31
 1/10 acelsziv ***** válasza:
79%
Sok sirstársadnak elmondtam már, hogy egy gumigerincű puhapö c csel nem szabad gyereket vállalni. Anyuci pici fia az életben nem fog kiállni mellettetek. Kell ez neked?
2017. okt. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az anyjának mi köze ehhez? Néha meglátogat titeket akkor meghallgathatja mindenki azt hazamegy. És ??
2017. okt. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Amúgy 2-essel egyetértek. Hol itt a probléma? Az anyja nem veletek él,nincs a nyakatokon és nem kötelező vele minden nap lenni. Akkor mi a gondja?
2017. okt. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

A helyzet az, hogy még másik országban is élünk, de így is hetente legalább egyszer szétviszi az agyamat.

Mind a két fia itt él külföldön, a párom és a tesója, és el is várja mind a két fiától, hogy minden nap írjanak neki valamit messengeren. Ha egyik nap nem ír neki az egyik, már milliónyi üzenettel bombázza a másikat, hogy úristen mitörtént, miért nem ír, szólj neki...

És bármi nagyobb beruházásunk előtt engem is és a páromat is éjjel nappal bombáz üzenetekkel, hogy "segítsen". Én már nem beszélek vele egy ideje, csak ha hazalátogatunk, de legutóbb is megjegyezte, hogy milyen keveset látott.. (Hát majd jóhogynem az egyetlen hét szabadságomat is vele töltöm..) De kitudja miket moroghatott a héten a hátam mögött.. szóval ja..

2017. okt. 14. 21:02
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Pedig az 1-esnek van igaza, ez bizony nagyon is probléma. Viszont annyiban árnyalnám, hogy valójában a srác egy áldozat, nem őt kell hibáztatni, valószínűleg fel sem ismeri a dolgot. Sajnos rengeteg srác nő fel így egy zsarnok anya mellett, apa nélkül, és mivel a judeo-keresztény kultúrkör alapja a tízparancsolat, így a társadalom is ellenségesen reagál az esetleges (jogos) lázadásaira.

Általában egy hasonlóan zsarnok nő mellett találnak nyugalomra, akik képesek elszakítani az anyjuktól és átvenni a helyét az életükben.

2017. okt. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
57%

Ok, és mi az konkretan amit a parodnak meg kellene oldania ?

Jól értem nincs gyerek, messze éltek anyostol.

A probléma tehát nem áll fenn csak kitaláltál egy storyt amit meg kéne oldani.

2017. okt. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

#6

Nem a mostról beszélek. Hanem ha lesz gyerek. Akkor lesz megoldandó "probléma". Abba pedig, hogy milyen problémát kell megoldania a páromnak az tartozik bele, hogy ha lesz gyerek, hogyan kezeli majd a "két tűz" közötti dolgokat.

Tehát a probléma nagyon is valós, és félek hogy emiatt nem is akar majd igazán gyereket, én viszont akarok.

2017. okt. 14. 22:06
 8/10 anonim ***** válasza:
35%

Tehát nincs probléma és az a baj hogy nem dolgozik a nem létező probléma megoldásán.


Micsoda szemét dolog tőle. Komolyan.

2017. okt. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A gyermek a jövő, az anyós a múlt. Ez így keményen hangozhat, de ha a férjeddel nincs baj, látod magatokat 40 év múlva is együtt és tényleg szeretnétek babát, akkor a kicsivel foglalkozzatok, ne az anyjával.


Én az esküvőnk óta (6 éve) nem beszéltem anyóssal, ha nem szülnék egy hónapon belül, akkor nem is tenném meg ezt a jövőben sem. Így nyilván muszáj lesz, de azt mi szabjuk meg, hogy mikor, mennyi időre, és a férjem is tudja, hogy az első beszólásnál el kell indulnia vele haza, mert pont nem lesz arra szükségem a kisbaba mellett, frissen szülten, hogy anyós itt pattogjon.


Ha a férjem nem fogadná el ezt, akkor problémás lenne a dolog, így szerintem szépen fogjuk tudni kezelni. Akkor jöhet, amikor mi engedjük, és addig marad, amíg nekünk is jó.

2017. okt. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"A lényeg, hogy azt mondta, nem akar két tűz közé szorulni."


Marha eccerű: EGYIK tüzet sem kell eltűrnie. Legkevésbé a mutterjáét, de a tiédet sem.

2017. okt. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!