Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Egy egyetemre járó és mellette...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy egyetemre járó és mellette dolgozó nő sokak számára miért egyenlő egy háztartásbelivel?

Figyelt kérdés

Naponta 10 és 16 óra között bent vagyok az egyetemen, tehát 6kor kelek, hogy beérjek, és este hatra érek haza, mivel messze van. Ezután otthon minden nap még megfőzök, rendet rakok, kitakarítok, mosok, heti 2szer bevásárolok, valamint tanulok. Szombaton egész nap dolgozom (11 órát), éjszaka érek haza. Vasárnap takarítok, mosok, főzök, tanulok megint.


Szóval, nagyon nem abból áll a napom, hogy eltartanak, és lógatom a lábam, rendelek kaját meg felsöprök, ha már nagyon unom magam.


Akkor miért teszik sokan egy kategóriába a kettőt?


(Igen, a férjemmel élek, de olyan a munkaideje, 6kor megy, 18-kor jön, ha hazajön, akkor hagyom pihenni, maximum vasárnap engedem beszállni a házimunkába, ha ő magától felajánlja-többnyire igen)


2017. okt. 20. 12:50
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
31%
heti egy napot melózol, szóval valszeg a férjed tart el
2017. okt. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
76%

Én is hasonló időintervallumokkal operálok, heti 1 nap munka, többi nap egyetem (6-kor kelés, délután 5-6 között hazaérés)... Mivel nem tudok 1 nap munkával annyit keresni, hogy eltartsam magam 100%-ig, így én tanuló háztartásbelinek tartom magam, nem tudom, ezzel mi a gondod.

Egyrészt átmeneti állapot, másrészt ha valaki ezt bántó szándékkal jegyzi meg neked, az idióta és nem kell rá odafigyelni.

2017. okt. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

A gazdasági erőforrások megtermelésében nem veszel ki akkora részt, mint a férjed. Ezért mondják.

De nincs feltétlen igazuk, csak a mai társadalom a gyereknevelést, házimunkát nem tartja effektíve munkának.

2017. okt. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

De én is hozzájárulok a megélhetésünkhöz, illetve elég magas kiadásim vannak az egyetemmel kapcsolatban is (könyvek, bérlet), amit megintcsak magam állok.

Aki simán csak részmunkaidős vagy kevesebbet keres, az miért nem háztartásbeli akkorß

2017. okt. 20. 13:04
 5/23 A kérdező kommentje:
?
2017. okt. 20. 13:05
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Miért lennél háztartásbeli? Mert takarítasz? Én úgy tudtam, hogy ez alap dolog minden igényes embernél. Tanulsz és dolgozol is, nagyra becsülendő, hogy építed, alapozod a jövőd, szorgalmas vagy. Miért nem engeded a férjedet beszállni a házimunkába? Ő is ott él, neki is ugyanúgy ki kéne vennie belőle a részét, legalábbis én biztos nem lennék senkinek sem a cselédje. Vagy most ő tart el téged? Mert akkor mondjuk jogos, hogy te dolgozol otthon többet(én pont ezért nem tartatnám el magam, nekem kell, hogy független legyek, tök megalázónak érezném, kivéve, ha lesznek gyerekek).
2017. okt. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
0%
#6. Heti 1 napos melóból hogy tudná magát eltartani?
2017. okt. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Valóban nem tudom magam eltartani egyedül, ez tény. De megbeszéltük, hogy neki is fontos, hogy én tanulhassak. De én is dolgozom mellette, még ha csak jelképes összegért is, de dolgozom.

Ha több szabadidőm lenne, több napot vállalnék.

Csak rosszulesik, amikor sokan egy céltalanul tengődő kitartotthoz hasonlítanak, aki abból él, hogy férfiakat hú le (igen, ilyen kommentek értek nemrég itt)

2017. okt. 20. 13:21
 9/23 A kérdező kommentje:
*húz le
2017. okt. 20. 13:21
 10/23 anonim ***** válasza:
29%
gondolom azért zavar, mert zavar hogy nem járulsz hozzá a pénzügyekhez semmit, és a férjed tart el, mert későn jutott eszedbe, hogy tanulni akarsz.
2017. okt. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!