Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Évforduló. Túlreagálom a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Évforduló. Túlreagálom a dolgot vagy nem?

Figyelt kérdés
Tegnap volt a 3. évfordulónk a párommal. Èn már október elején "odaadtam" az ajándékom, leszerveztem egy 3 napos utazást. Így rábíztam, mit csinálunk az évfordulónkon. Délután már megkérdeztem, mit fogunk csinálni, erre kitalálta, hogy kirándulni akart menni és mivel rossz idő van, nem akar menni sehova. Ez egy picit rosszulesett, hiszen eddig minden évben elmentünk vacsizni valahova. Úgy éreztem, nem készült előre, ráadásul ugye mivel ünnep nap volt, minden virágbolt zárva volt. Régen előre rendelt egy csokor virágot, hogy mindenképp legyen... Elkezdtem sírni, hogy úgy érzem, nem vagyok neki már fontos, így elmentünk végülis vacsizni, de ezt már erőltetettnek éreztem és úgy éreztem h nem vagyok fontos, nem fontos ez a nap és már nem is veszi a fáradságot, hogy meglepjen. Túl sokat vártam el?
2017. okt. 24. 09:55
 1/10 anonim ***** válasza:
48%

Mint a 6 éves kisgyerek, aki várja a télapót hiába, majd hisztizik az ajándékért a szülőnél...szerintem már fárasztó az erőszakos követelőzésed számára.

Az ajándék a fontos vagy a család-társaság?

2017. okt. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%

Igen.

Ráadásul hótt fölöslegesen: nem az ünnepek a fontosak, hanem a hétköznapok.

Meg lehet ám bszni a Karácsonyt is, ha évközben ezerrel megy a marakodás... vagy épp a közöny.

2017. okt. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%

1.: látszik, hogy nem érted. Nem az ajándék fontos, hanem a figyelmesség, a törődés.

Kérdező, megértelek, én is csalóditt lettem volna a helyedben, én is sokat szoktam készülni, hogy a páromat boldoggá tegyem. Egy vacsifoglalás nem megerőltető, igazán oda lehet erre figyelni.

Szerintem ha picit megnyugodtál, akkor ülj le vele és mondd el neki, hogy szomorú voltál, mert jó érzés, ha törődik veled és jól esett volna, ha egy kicsit készül ő is erre a napra.

2017. okt. 24. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
48%

Lehet,hogy már ezt az évforduló ünneplősdit erőltetettnek tartja. Még az elején érdekes, de most minden évben ezen lovagolni,meg azért vacsizni menni, vagy máshova már unalmas.

A férjemmel mi is az elején még a hónapfordulókat is "megtartottuk", de aztán idővel az évfordulók is elkoptak.

Ettől ugyanolyan fontosak vagyunk egymásnak, ezt éreztetjük, kifejezzük egymásnak a hétköznapokon is, rendszeresen eljárunk vacsizni, van, időnként wellness hétvégékre is eljutunk kettesben (3 gyerek mellett azért ez nem túl gyakori), de akkor sem ezekre a "mű ünnepekre" korlátozódik.

Azt persze megértem, hogy rosszul esik, mert vártál rá, és ő is tudta ezt, de azt is megértem, ha ez számára már erőltetett ez a kötelesség, hogy most mindenképp virágot kell vegyek, meg mindenképp menni kell valahova, mert a naptár azt jelzi.

Az a fontos, ahogy a mindennapokban bánik veled. Ha az alapján úgy érzed szeret, és minden rendben közttek, akkor szerintem "engedd el" most ezt a dolgot, kár bánkódnod rajta.

2017. okt. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
51%

Gondolom azoknak, akik szerint túlreagáold, a házassági évforduló ünneplése sem fontos, és az se fájna nekik, ha a szülinapjukon se kapnának köszöntést a férjüktől, mert nem kell ünnepelgetni mert ezt jelzi a naptár...


Szerintem a párod volt bunkó. Tudta, hogy te várod, hogy szervezzen valamit, ha ő nem akar nagy dolgot csapni, akkor szólhatott volna, hogy szivem, nekem nincsen kedvem ehhez, kérlek ne verjük nagy dobra. És akkor te sem csak vársz csalódottan, hanem - mivel értelmes ember vagy - megérted, ha már nincs kedve így ünnepelgetni ezt. Ugyanakkor lehetőséged van rá, hogy elmondd, hogy neked viszont igenis fontos, és akkor kitalálhattatok volna valami kompromisszumot.

Így viszont kb letojta hogy te mit szeretnél, én leülnék és megbeszélném vele, hogy most akkor ez mi volt, tényleg nem érdekli hogy én vártam volna a meglepit/programot, vagy nem volt kedve, stb.


Nem értem, hogy miért kell azt a félt "hibáztatni", akinek fontos az évforduló megünneplése, nem lehet mindenki egyforma.

2017. okt. 24. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
31%
Nem hibáztattam a kérdezőt, csak arra próbáltam rávilágítani, hogy nem egy évforduló (nem) ünneplésből kéne következtetést levonni a kapcsolatukra vonatkozóan. Bár azt elismerem, hogyha valamiért nem volt kedve programhoz, meg ezzel foglalkozni, akkor megbeszélhette volna a kérdezővel, főleg hogy úgy volt megbeszélve, hogy szervez valamit. Ez így tényleg gázul jött ki. De most tényleg az a megoldás, hogy le kell ülni, és megbeszélni mi volt az oka ennek a "nemtörődömségnek".
2017. okt. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
23%

Nem az évfordulón kell lovagolni, hanem azon, hogy a párja tett egy neki(és korábban mindkettőjüknek) fontos dologra.


Higgadj le, beszélj vele, de szerintem ez halott ügy, én nem maradnék olyan kapcsolatban, ahol a másik fél tudja, mennyire igyekszem valamiért, és ő nem igyekszik viszonozni, nemhogy magától meglepni.

2017. okt. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
36%

Nekiállsz sírni,mint egy dedós?


Nemhogy megbeszélted volna vele... persze, hisztizni könnyebb... :(

2017. okt. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
34%
Micsoda kretén vagy utolsó. A sírás nem hiszti. Ha ebben a hitben élsz, remélem összefutsz egy hisztiző csajjal az életben.
2017. okt. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem jó jel, - eddig adott rá - ez sokak figyelmét elkerülte, most MÁR nem.

Vagy belekényelmesedett, vagy kezd kiürülni érzelmileg.

2017. okt. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!