Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Megoldanátok vagy ennek a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megoldanátok vagy ennek a kapcsolatnak már nincs jövője?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nem szoktam itt kérdéseket feltenni, de úgy érzem most meghallgatnék pár kívülálló véleményt is.


Szóval a helyzet az, hogy párommal lassan 7 éve együtt vagyunk. Még tinik voltunk mikor elkezdtünk járni, ugyhogy mind a kettőnknek ez az első nagy szerelem. Azóta felnőttünk és kicsit mások a célok amiket el szeretnénk érni. Ő inkabb biztonsági játékos ( munka suli után, aztan ház, család mindezt itthon a megszokott környezetben) én meg inkább vágyom el innen akár másik kontinensre is. Szeretnék világot látni, tanulni, karriert építeni. Viszont míg Ő kb semmit sem foglalkozik a jövővel, én tervezek. Azaz terveznék .. de úgy érzem vele nem tudok. Nagyon szeretem mint embert de talán ez már nem az a szerelem ami volt.


Kicsit erőszakosabb, indulatossabb és mikor szóba jön a jövőnk, akkor is az de minden más téren is. Szóban is erőszakos, de volt már erre fizikailag is példa.

Nem igen járunk el sehová sem, nincs közős baráti társaságunk, ami igazából az Ő hibája mert senkit sem fogad el, nem tudom elvinni magammal sehová sem. Tipikusan magának való típus és engem is ilyenné akar tenni.

Alapvető dolgokat nem tesz meg nekem/értem, amivel az őrületbe kerget.

Mostanában sokat beszéltem Vele erről, hogy most mégis hogyan tovább (már amikor lehet). Szerinte az a probléma, hogy még nem élünk együtt és ebből erednek a gondok (amiket sajnos reggelig sorolhatnám), és ha összeköltözünk akkor minden más lesz...viszont szerintem ez hülyeség.

Úgy érzem inkább vissza fog mint támogat, minden téren.


A másik probléma -ami inkább intő jel volt, hogy erősen elgondolkozzak- az, hogy elgondolkodtam már azon vajon milyen mással?!

Mással aki támogat és aki nem kiabál egy nap 66X!

Tudom, hogyha még mindig szerelmes lennék ilyen meg sem fordulna bennem. De sajnos nagyon sokat tett azért, hogy kezdjek elpártolni mellőle.

Már nem ugyan olyan a kapcsolatunk érzelmi része (részemről mert Ő állítása szerint nagyon szeret engem) mint volt.

Biztos minden kapcsolat megkopik az idő múlásával, na de nem hinném, hog ennyire.

Egyszer, nem is olyan régen volt egy dorsulópont aminél választás elé állítottam, hogy vagy változtat dolgokban vagy szétválunk. Akkor pár dologban javult a helyzet viszont még nem az igazi. De ezek a problémák amik jelenleg is vannak már elég régóta jelen vannak és attól félek, hogyha eddig nem, ezután aem fog ez változni.

Szóval a kérdésem az, hogy szerintetek ezt meg lehet-e még javítani vagy csak vesztegetjük egymás idejét?

Kíváncsi vagyok a véleményetekre!



2017. nov. 5. 00:10
 1/9 Interferencia ***** válasza:
100%
Ha a sokadszori, nyílt megbeszélés sem hoz eredményt, akkor ez ennyi.
2017. nov. 5. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%
Ne haragudj, de ennek semmi értelme. Mikor olvastam, már fájt, hogy nem veszed észre, mennyire lehúz téged és rég szakítani kellett volna. Kicsit rakd félre az érzéseid, már ha vannak egyáltalán még, és nézd meg te is a helyzeted kívülállóként. Elég röhejesen viselkedik a párod. Idegbeteg kisfiú.
2017. nov. 5. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

én abszolút mentsük meg a kapcsolatokat párti vagyok, főleg ha hosszabb dologról van szó -mert általában nem véletlen, ha már 5-10-15 éve együtt vannak emberek-. de. DE.


A leírásodban vannak olyan pontok, amik alapján azt mondom, hogy szerintem én ezt megpróbálnám lezárni.


Ha többször komolyan a tudtára adtad a problémáidat, akkor a kommunikációddal nincs baj. Mindenkinél vannak ilyen gondok (megfeledkeznek arról, hogy a kapcsolatért folyamatosan tenni kell a kényelem miatt), de normális esetben ha a párom elém áll, hogy őt ez meg ez tényleg nagyon zavarja, vagy hiányzik, akkor észbe kapok és változtatok. Nem pár hétig, nem azért, mert látom, hogy baj van, hanem azért, mert tenni akarok a kapcsolatért és megértem, hogy erről megfeledkeztem. Nálatok ez nem igazán van meg. Mondok egy személyes példát: én is hajlamos vagyok elülni otthon és nem kilépni a komfortzónámból. De ha az, akit szeretek elém állna és azt mondaná, hogy kalandokra vágyik, menni akar, új ország, új emberek, kalandok, akkor pakolnék és mennék vele.


A másik, hogy 7 éve együtt vagytok, de nem éltek együtt, még mindig. Ha tinik voltatok, ha nem, ez nagyon nem jó. Ezen a helyzeten azonban most már nem segítene, csak rontana.


A harmadik és egyben legnagyobb gond.


"Szóban is erőszakos, de volt már erre fizikailag is példa."


Ezt a sort olvasd el és mondd ki hangosan egész addig, amíg meg nem érted, hogy valójában mit jelent. Soha, de soha nem voltam és nem is lennék erőszakos a párommal. Se szóban, se fizikailag. Mert távol áll tőlem és mert akit szeretsz, azzal szemben ez amúgy sem lehetséges.


Nem ragozom, te is tudod mi a válasz a kérdésedre. Vesztegeted a saját időd, de nem is ez a baj. Hanem hogy egy rossz kapcsolatban vagy.


F/33

2017. nov. 5. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Oszinten megmondom kizarolag az elejet olvastam, de mar annyibol vilagos, hogy ez nem kapcsolat, hanem egy kalapszar, amit valamiert tinikorod ota orizgetsz. Ideje megszabadulni tole.
2017. nov. 5. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Annyit még hozzátennék, hogy az összeköltözés után ez csak rosszabb lenne. Akkor még kevésbé tudnál eljárni akárhova, még több lenne a konfliktus. Akivel már eleve vannak párkapcsolati gondjaitok, azzal nem szerencsés még az együtt élés konfliktusait is a nyakadba venni.
2017. nov. 5. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Agresszív veled. Kuka. Most.
2017. nov. 5. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én abszolút nem vagyok válás és szakításpárti, úgy gondolom, bármit meg lehet oldani, ha mindkét fél nyitott rá, de itt nyilvánvalóan nem ez a helyzet.


Egyikőtök sem hajlandó kompromisszumot kötni, változtatni az elképzelésein. Őszintén szólva, én nem hogy 7 év, de 7 nap után sem döntöttem semmi komolyabb dologban a férjem nélkül, és nem azért, mert nem lettem volna rá képes, hanem mert összetartozunk és a jövőnket illető kérdések ugyanúgy rá is tartoznak, mint rám.


Az pedig, ne haragudj, de kifejezetten marhaság, hogy az évek múlásával elmúlna a szerelem és megkopik a kapcsolat. 10 év alatt sem múlt el, sőt... egyre jobban szeretem a férjem, őszintén, szerelmesen, és ez egyértelműen kölcsönös is.


Szóval br tényleg nem vagyok a "dobjuk a kukába a régit és keressünk újat" elven, sőt... azt gondolom, ennek így, ilyen formában semmi értelme nincs.

2017. nov. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Az engem már önmagában visszariasztana, hogy erőszakos és téged is elzárna a közösségtől, de ezen felül szerintem az is abszolút válóok, hogy a jövőképetek nem egyezik. Ami egyébként szerintem teljesen érthető és logikus tinikori kapcsolatok esetében- mondhatni "elnőttök" egymás mellett. Más irányba tart az életetek, és csak magatoknak ártatok, ha ezt tovább erőltetitek. Én is támogatom alap esetben a "ne dobjuk ki, javítsuk meg" elvet, de nem minden áron. Ha az egyik félnek valami problémája van, amire a másik nem nyitott, sőt, és még ezen felül is ilyen alap szinten eltértek (amiket felsoroltál, az nagyjából ilyen "ő akar gyereket, én nem" szintű dolgok a kapcsolati problémák között szerintem), akkor ott szerintem nincs értelme tovább folytatni. Nyilván nehéz 7 év után, egész eddigi felnőtt életeteket a kukába dobni, de szerintem most még mindig jobban jársz, mintha még 7 évig húznád.
2017. nov. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
71%

voltam hasonló helyzetben, szakítottam, és nem bántam meg. írj privátot, ha van kérdésed.


szerintem az önmagában elég ok, hogy nem szeretnél vele lenni, és máshol szeretnél lenni.

2017. nov. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!