Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A férjem nem szeretné, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férjem nem szeretné, hogy dolgozzak, én viszont igen. Megoldás?

Figyelt kérdés

Részmunkaidőzöm a tanulmányaim mellett, a pénzből csak a bérletem, tankönyveim, étkezésem, ritkán ruháim, kozmetikumaim fizetem.

Jelenleg februárig gyakorlaton van, mert idén már végez, illetve neki is van másodállása (meg ösztöndíja, ami nekem nincs).

A munkám szeretem, de folyton azzal fárasztanak, az nem jó, ha csak szombaton és pénteken egész nap érek rá (10 órát kell ledolgoznom egy héten), mert nekik hétfő-kedd-szerda napközben kell ember. Olyankor nekem meg óráim vannak.

Mindig megkapom, hogy de oldjam meg, minden diák ezzel a kifogással jön, hogy "napközben órám van". Egy és fél éve dolgozok náluk egyébként, anno mindig bementem, amikor hívtak, mert akkoriban nyelviskolába jártam még, és több volt a szabadidőm, minden nap 15kor már végeztem.

A férjem megmondta, hogy szeretné, ha februártól otthagynám a munkám, mert neki akkor már nem lesz szüksége a másodállására, így nem akar csak amiatt beutazni szombat este, hogy engem hazahozzon (a munkahelyem és az egyetem x városban van, mi onnan 2 órára lakunk, szóval ha 20.30kor végzek, akkor kb 22.40-23.00-ra vagyok otthon, ő pedig nem enged szombat éjjel egyedül mászkálni, mindegy, mit hozok fel)

Februártól a jelenlegi keresete dupláját fogja keresni, megmondta, miután mindent kifizet is marad pénze (nem sok, 1000 párszáz €), és nem szorulunk rá arra, hogy dolgozzak.

Igenám, csak én nem várom el tőle, hogy vegye a ruháim meg a kozmetikumaim, meg a kajám, fizesse a fogorvosom (fél évente 80€), így nem tudom, ezekre honnan lenne pénzem, ha nem dolgozom, ha a tandíjam meg a bérletem ki is fizeti.

Én akarok dolgozni, ő nem akarja. Én nem akarom, hogy ő fizesse mindenemet, ő megmondta, annyit kapnék, mint amennyit kerestem, hisz az ő kérésére mondok fel, hogy legyenek végre mindkettőnknek szabad hétvége estéi.


Megoldás?


2017. nov. 5. 10:16
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
29%
3 évem van még, most kezdtem
2017. nov. 5. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
3 évem van még, most kezdtem
2017. nov. 5. 10:17
 3/29 anonim ***** válasza:
23%
Akkor te leszel a kurv...
2017. nov. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
0%
3 évem van még, most kezdtem
2017. nov. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%
Ha te nem akarsz felmondani akkor ne mondj fel.
2017. nov. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem jó anyagilag teljesen kiszolgáltatott helyzetben lenni, sok probléma forrása lehet a jövőben. Ha ez zavar téged, akkor a lakóhelyetekhez közelebb kéne részmunkaidős állást keresned.
2017. nov. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

Egyedül egyébként sem élnék meg a fizetésemből, esetleges válás esetén ez nem ment meg.

Még talán megpróbálom a mi városunkban, de nem jósolok sok esélyt ennek, mivel itt alig van munkahely.

Illetve pont azt a helyet szeretem nagyon, ahol most vagyok, nem hiába dolgozom 1,5 éve ugyanott.

2017. nov. 5. 10:29
 8/29 anonim ***** válasza:
81%

1.Miért Euro-ban számolsz?


2.Elég szépen igyekszik megindokolni a dolgot, de akárhonnan is nézzük, hiába éltek papíron egyenlőként, ez így nem lenne az. Én sem élnék így a helyedben, hogy "majd odaadja azt a pénzt", mert bármikor visszatarthatja, vagy visszaélhet vele.


Állj a sarkadra és mond meg neki, hogy dolgozni fogsz.


Vagy, ha mégsem akarsz dolgozni, csak "kell az a pénz" akkor ne rá fogd, hogy "hát nem hagy dolgozni, sajnos MUSZÁJ elfogadnom, szegény áldozat vagyok csak", hanem ismerd be.

2017. nov. 5. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

Azért €-ban, mert itt, ahol élek, az van forgalomban


Én eltartottam anno, ill fizettem a komolyabb kiadásait (szemüveg, ruhák, miegymás), de az ugye én vagyok, engem nem zavart, hiszen tanult.


Miért olyan hihetetlen, hogy akarok dolgozni? Azért, mert nő vagyok, vagy mi?

Szeretem a munkám, a kollégákat, az egészet, illetve jólesik, hogy azt a pénzt én teremtem elő

2017. nov. 5. 10:38
 10/29 anonim ***** válasza:
100%
Ha te dolgozni akarsz, akkor mi is a kérdés? Nem a párod kell eldöntse, hogy mit csinálj.
2017. nov. 5. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!