Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy lehet legyőzni a féltéken...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy lehet legyőzni a féltékenységet?

Figyelt kérdés

Másfél éve vagyok a barátommal, lassan egy éve élünk együtt. Ez előtti kapcsolataimban nem voltam féltékeny típus, viszont mostani párkapcsolatomban borzasztó féltékeny tudok lenni. Néha úgy érzem minden női ismerősére féltékeny vagyok, a kolléganőire akik bekommentálnak a képei alá, vagy egy vonzó lány ismerősre akinek belike-olja a képét, stb. Én is látom, hogy néha irracionális a féltékenységem, de amikor elönt ez az érzés, egyszerűen nem tudom kontrollálni.

Volt esetleg valaki hasonló cipőben? Szerintetek hogy tudnám ezt az érzést kordában tartani?



2017. nov. 14. 13:37
 1/6 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok.

Sajnos nem lehet ,,legyőzni".

24N

2017. nov. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70%

A francokat nem lehet legyőzni. Nem könnyű, de nem lehetetlen. Először is önismeret szükséges hozzá, mert egyelőre még te se tudod eldönteni, miért érzel így, szóval ideje lenne elkezdened ezzel foglalkozni. Amikor már rájöttél, miért is van benned ez az érzés és honnan fakad (Pár példa olyan kérdésekre, amin érdemes elgondolkodnod.. Szeretve érzed magad a párod által? Úgy mutatja ki a szeretetét, ahogy te szeretnéd, vagy más a szeretetnyelve? Adott bármikor okot a bizalmatlanságra? Kevésnek érzed magad hozzá, és ha igen, akkor ez amiatt van, ahogy ő kezel téged vagy amiatt, mert neked vannak az önbizalmaddal, önbecsüléseddel gondok? Rengben van az önképed, szereted és elfogadod magad_), akkor tudod racionalizálni.. És még akkor is kell hozzá egy adag önuralom vagy technikák arra, hogyan tereld el ilyenkor a figyelmed és hogyan nyugtasd le magad és szabadulj meg ezektől a paranoid gondolatoktól.

Ha egyedül nem megy, keress fel egy pszichológust, mert ha folytatod, azzal tönkreteszed magad is és a kapcsolatod is. Nincs undorítóbb dolog egy párkapcsolatban az alaptalan bizalmatlanságnál és féltékenységnél, akármekkora szerelmet lazán kinyír idővel.

2017. nov. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kérdés hogy ap árod ad okot arra hogy féltékeny legyél? Nem érzedm agad biztonságban a kapcsolatban?

Csak ilyen közösségi médiás dolgok miatt érzed magad féltékenynek (pl lájkolgatás), vagy van valós élet szituáció is? (pl egyik női ismerősével túl mélyen cseverészett az utolsó buliban?)

2017. nov. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez pszichés értelemben kb. az alkoholizmussal vetekszik. Ki lehet jönni belőle, de általában csak pszichológus segítségével. A kapcsolatot pedig tönkreteszi előbb utóbb, az tuti. Sajnos.
2017. nov. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
65%

Dehogy kell ehhez pszichológus, önuralom kérdése az egész.


Régen én is ilyen voltam, aztán rájöttem, hogy csak magamat gyilkolom ki ezzel. És persze a páromat is, ha kimutatom a féltékenységem. Ezzel együtt pedig a kapcsolatot.

2017. nov. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%

Mint minden negatívot.

Gondolkodással.

Fejleszd magad. Kérd szerelmed segítségét.

Szeressétek egymást.

2017. nov. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!