Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, hogy a párom jobban szeressen?

Figyelt kérdés
Lassan 2 éve vagyunk együtt a párommal, másfél éve együtt is élünk, 26 évesek vagyunk. Én nagyon szeretem őt, próbálok mindig a kedvében járni, segítek neki a házimunkában, a főzésben, és ha kell, a munkájában (mindezt szívesen teszem), hónapfordulóinkon (de van, hogy szimplán úgy) mindig meglepem valamivel, nekem ő a legfontosabb. Irányából viszont sokkal kevesebb gesztus érkezik, és ha én nem bújok például oda hozzá, akkor ő nem teszi. Bár sokat változott ő is a kapcsolatunk alatt, ugyanis az elején még érzelmileg igen zárkózott és "családból hozott" munkamániás volt, azonban a mai napig úgy érzem, ő kevésbé szeret engem, mint én őt. Próbáltam már néhányszor beszélni vele erről, de eddig nem nagyon vezetett eredményre. Mit tegyek, hogy jobban szeressen, hogy fontosabb legyek neki?

2017. nov. 21. 08:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Nincs ilyen, hogy jobban szeretni valakit. Vagy szeret, vagy nem. A szeretetnek nincs mércéje. Neki ilyen a személyisége, tehát így tudja kimutatni a szeretetét. Beszélj neki az érzéseidről, hogy mit vársz el tőle. Lehet szívesen megteszi, csak megszokta, hogy te kezdeményezel. Vagy úgy gondolja azért nem kezdeményezel, mert most rossz hangulatban vagy. És rosszul esne neked, ha a nyakadra mászna. Az ember nem egy gép. Hol fenn, hol lenn van a hangulata. Beszélgessetek egymással a problémáról. Az is lehet más a temperamentuma mint a tiéd. Nem igényli a nagy nyüzsgést jobban el van magában. Lehet húzós a melója.
2017. nov. 21. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem írtad, hogy te vagy a pasi vagy a nő.

Bár annyira nem fontos, de amit leírtál inkább pasikra jellemző.

Ha nő, akkor biztosan KOS a csillagjegye, önző, okoskodó nagyokos.

Az én kedvesem is ilyen, pedig emellé még párosul az, hogy konzervatív.

Néha kiborulok tőle, de elfogadtam olyannak amilyen!

Úgy szeretem ahogy van, így pasi létemre én bújok, csak én kezdeményezek, csak én irányítok, és bár a szívemmel hasonlóképpen érzek mint te, de az eszemmel tudom, hogy ő ilyen, így tud szeretni teljes szívéből.

2017. nov. 21. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha szereted és arra koncentrálsz, hogy neki jó legyen, akkor normális esetben viszonzást kapsz. Ha nem kapsz, csinálhatsz bármit, semmi sem fog történni, mert nem szeret.
2017. nov. 21. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%

Nem lehet, hogy egyszerűen csak ő máshogy fejezi ki az érzéseit? És mondjuk egy dícséret jobban esne neki a bújásnál? Hallottál Gary Chapman szeretetnyelvekről szóló könyvéről? Szerintem olvasd el, vagy akár közösen olvassátok el és őszintén beszélgessetek róla.

És még valami: a házimunkába jem "besegíteni" kell, hanem kivenni belőle ugyanúgy a részedet. Gondolom ő is ugyanúgy dolgozik, mint te, tehát az lenne a korrekt, ha az otthoni teendők is fele-fele el lennének osztva, nem pedig csak besegítenél egy kis tányértörölgetéssel, amikor kedved tartja.

2017. nov. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az hogy ő nem bújós, nem biztos hogy azt jelenti, nem szeret annyira.

Más a személyisége, mást látott anno otthon, más az ún. szeretetnyelve, ami alapján "működik".

Komolyan mondom, érdemes olvasnod a szeretetnyelvekről.

Példa: saját magam.

Minden általam ismert formában igyekeztem kifejezni a szeretetemet. Kb úgy ahogy te, apró meglepetések, ha hosszú volt a napja egy gyertyafényes fürdővel, szerveztem kikapcsolódásokat, ölelések stb.stb.

Mégis volt hogy megkaptam a páromtól hogy úgy érzi nem szeretem, és csak ő tesz a kapcsolatunkért, csak ő nyilvánítja ki a szeretetét, én nem.

Ez persze borzasztó rosszul esett. Ráadásul nem is értettem hogy ő mit tesz, hogy nyilvánítja ki, hiszen ő soha nem volt pl. figyelmes, gondoskodó velem.

Végül olvasgattam a témában és akkor csaptam a homlokomra, hogy valójában nem az van hogy nincs meg a szeretet, csak más nyelvet beszélünk.

Pl. számára az elismerő szavakkal lehet kifejezni, azokat értékeli, míg én az apróbb gesztusokat, odabújásokat stb.

41f

2017. nov. 21. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
3-as szerintem egyedül él. Soha nem is volt komoly kapcsolata. Mindenkiben az ellenséget látja.
2017. nov. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

#2-es: igen, én vagyok a pasi, az ő csillagjegye pedig mérleg (okt. 18.), a szülei viszont skorpiók.


#4-es: dicsérő szavakból sincs azért hiány, ezért nem tudom már néha, hogy mit kéne még tenni. Ami pedig a házimunkát illeti, egyetértek veled, viszont pont ez az, hogy nálunk ez is megoszlik azért, mert főzni ő szokott, de a többit (mosogatás, takarítás, mosás, sütés) én szoktam.


Köszönöm a válaszokat!

2017. nov. 23. 06:36
 8/8 anonim ***** válasza:

"de a többit (mosogatás, takarítás, mosás, sütés) én szoktam."


Vigyázz, mert egyes nőknél ez is lehet hátrány! Komolyan mondom. Saját bőrön tapasztaltam meg, el sem hittem hogy ilyen van!

Hasonlóképpen én is komolyan kivettem a részem a házimunkából. Már amennyit tudtam. Főzni nem tudok, de mosogatás, takarítás, felmosás, stb. rendszeresen csináltam. Volt olyan hogy tovább dolgozott, gondoltam meglepem azzal hogy mire hazaér, kitakarítom a lakást. Gondoltam milyen jó lesz neki hogy nem kell ezekkel foglalkoznia, nyugodtan leülhetünk este együtt pihenni.


Erre hazaért, és még lecseszett, hogy elveszem a női mivoltát, ezzel a cselekedetemmel megkérdőjelezem hogy képes ellátni a házimunkát, merthogy ő sem áll neki autót szerelni sutyiban stb.


Szóval erről azért érdemes elbeszélgetni vele, hogy ezeket ő hogyan értékeli...

2017. nov. 23. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!