Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A pszichopátia összetéveszthet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A pszichopátia összetéveszthető a túlságos birtoklási vággyal vagy akár a depresszióval?

Figyelt kérdés

A volt barátom azt álítja, hogy pszichopata, azt mondta lehet hogy bárkit tudna bántani bűntudat nélkül, de én vagyok az egyetlen az életében, akit képtelen bántani, hazudni nekem vagy manipulálni és tényleg szívből szeret (ez lehetséges?). Látom hogy a barátaival/ismerőseivel hogy beszél és viselkedik de velem teljesen más, mindig kedves, érdeklődő, sokszor elmondja mennyire szeret, a közös jövőnket tervezi.. a barátaival van hogy agresszív de velem soha, vagy ha kicsit ideges is rám 10 perc múlva már mondja hogy képtelen haragudni rám és szeret.

Egy hete azért szakítottunk mert sokszor veszekedtünk és megbántott dolgokkal pl nem engedett el bulizni, nem dohányozhatok, nem ihatok, a kapcsolat elején még nem de a vége felé már el akart választani a családomtól és a barátaimtól, mondván hogy szerinte nekem elég ő az életembe, feltörte a facebookomat mert folyton azt hitte megcsalom pedig semmi okot nem adtam rá. A végén besokaltam és szakítottam vele, de egyáltalán nem volt agresszív vagy fenyegető. Tudomásul vette, szomorú és depressziós, beismerte és rájött hogy mekkora hülyeségeket csinált és hogy megváltozik, de olyanokat mond (együtt létünk alatt is mondta) hogy neki a legfontosabb az én boldogságom, ha nekem ez így jó vagy mással akarok lenni elfogadja, csak legyek boldog. Ő nem tud és nem is akar továbblépni, szerinte csak én tudom boldoggá tenni.

A kérdésem arra vonatkozik, hogy bár vannak tulajdonságai amik egyeznek a pszichopátiával, de én képtelen vagyok elhinni ezt, és vannak tulajdonságai amik ellenkezőek. Milyen betegségek jöhetnek még szóba? Lehet ez ‘csak’ egy súlyos depresszió?

A túlzott ragaszkodása megmagyarázható, hogy gyerekkorába a szülei elhagyták (állítólag azért mert pszichopata), a nagyszülei nevelték de ők tavaly meghaltak és a legjobb barátja akivel együtt nőtt fel idén halt meg. Tulajdon képpen nincs senkije, a mostani barátait nem tartja igaziaknak. Nagyon szerettünk/szeretjük egymást, de én félek hogy lenne ha adnék neki még egy esélyt, ha tényleg pszichopata akkor majdnem minden amit mondd hazugság és nem is szeret ha nincsenk érzelmei. Pedig nagyon sokat lelkizik és sokszor sírva fakad, ha ideges vagyok rá rosszul viseli és egyből bocsánatot kér. Mindig meghallgat és megért. Nem tudom mi történik...



2017. nov. 23. 19:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
10%
Ha veled normális, kit érdekel ha közben felégeti a világot? Engem nem érdekelne :D
2017. nov. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
96%

Nem pszichopata, akkor azt sosem ismerné be. A pszichopaták számára ők maguk normálisak, mindenki más eltiporható, gyenge, használati tárgy.

Nem bán meg semmit, nem szeret senkit.

Tudom, mert az én exem valóban az, messze túlmegy az általad leírtakon.

Valamilyen problémája ettől még lehet, nincs kizárva, de nem pszichopata.

2017. nov. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Második válaszoló: neharagudj ha rosszul érint vagy nem akarsz beszélni róla, de mondanál példákat miket csinált?


Egyébként az én félelmem az hogy igazából nem rég óta vagyunk együtt, csak pár hónapja de félek hogy később rosszabb lesz mert még nem tudtam 100%-an kiismerni.

2017. nov. 23. 19:45
 4/17 A kérdező kommentje:
Ja, és egyébként hogy lehetséges hogy (állítólag) gyerekkorában diagnosztizálták nála pszihológusok, hogy pszichopata?
2017. nov. 23. 19:47
 5/17 anonim ***** válasza:
98%
Veled sem normális. És igen, pszichopata. Nem veszed észre, hogy manipulál? Függővé tesz érzelmileg önmagától. Pontosan tudja, hogy mit csinál, és mivel manipulálhat. Basszus menekülj, mert veled ugyan azt csinálja, mint bárki mással, csak más módon. Tök mindegy milyen indokkal lett ilyen, de nem szabad ilyen ember mellett megmaradni, mert észre sem veszed és már teljes lelki roncs vagy.
2017. nov. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
94%

Érdekes, nem tudok róla, hogy diagnosztizálnának ilyesmit gyerekkorban, eltekintve kirívó esetektől, de ettől függetlenül nem kizárt, nem tudom.


Tudatosan próbálta nagyon durván leépíteni az önbizalmam eleinte. Ilyenekkel, hogy nem akart lefeküdni velem, otthagyott felizgatva, mert ő meggondolta magát, és még neki állt feljebb, hogy mi vagyok én, az állatok különben viselkednek nálam, egy szuka (kutya) jobban kontrolálja az ösztöneit, szégyell. Mindezt azért, mert megmondtam neki, ha nem akar tőlem semmit, akkor ne is kezdjen hozzá, mert rossz érzés, ha ezt naponta többször eljátszák az emberrel, döntse el, mi van. Szerinte állati szinten vagyok, és sajnálja magát, hogy ezt neki el kell viselni.

Aztán belekötött minden apróságba, állandó félelemben tartott, egy idő után nem mertem megszólalni sem a közelében. Olyan volt, mintha minden percem ellenőrizné, azt is tudta, mit csinálok és mit nem a fürdőszobában, és ha valamit nem csinálok, azt miért nem csinálom. Szóval beteg.

Továbbá állandóan sulykolta belém, hogy engem senki nem szeret, mindenkinek az lenne a legjobb, ha megölném magam.....de ezt olyan nagyon hatásos stílusban (pszichológiát végzett az egyetemen, szóval...)

Erőszakoskodott velem szexuálisan, majd letagadta, és megpróbálta beadni, hogy velem van a baj.

Amikor épp nem ezt csinálta, akkor istenítette nekem az exét, de sose mutatta meg, ki az. A végén már fóbiám lett a fekete hajú, kék szemű lányoktól, mert mindről az exe jutott eszembe.


Nem vagyok egy gyenge ember, de kikészített, két hetet bírtam mellette (igen, ezt így két hét alatt csinálta)


Ami még "érdekes" benne. Eleinte nagyon rendes volt, már túl rendes (hol volt nálam a vészcsengő?!), viszont utólag rájöttem, amit akkor ott nem láttam, mert hülye voltam.

Akármiről beszéltünk igyekezett komoly, világmegváltó hangulatban válaszolgatni, csak hogy ne jöjjön át, amugy nem érdekli, és fogalma sincs, miről beszélek, csak volt pár jól begyakorolt frázisa, amit mindenhol be tudott vetni.

Nem látszottak érzelmek az arcán, vagy ha igen, azok eltúlzottak voltak. Sosem láttam őszintén mosolyogni például. A szerelmes nézést nagyon meg tudta játszani, de egy idő után feltűnt, igazából nem rám néz és nem fókuszál, de nagyon jól kelti a látszatot.

Egy kis idő után észrevettem a hanglejtésén, mikor mond igazat, és úgy mondtam/kérdeztem, hogy összezavarjam, de mindig kimosta magát valahogy, nem okozott neki gondot, hogy letagadja, amit az imént mondott, vagy a szemembe hazudjon. Lehetetlen volt zavarba hozni.


A mozdulatai szintén érzelem nélküliek voltak, simogatta az arcom, de kb úgy, mint amikor egy macskát simogat az ember elbambulva, monoton mozdulatokkal.

Máskor elnagyolt vagy túljátszott mozdulatok, eltúlzott mosoly, ilyenek.


A volt barátod továbbra sem pszichiopata szerintem, esetleg nárcisztikus, vagy valami más enyhébb személyiségzavar, de nem tudom, nem vagyok szakember.

2017. nov. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
0%

-.- gyk ....

itt mindenki pszichológus mi? :DDDDD

2017. nov. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Elég fura sajnos

Mondjuk ha fáj neki hogy egyedül mész el bulizni nélküle akkor az felerősíti a féltékenységi részt.

Talán együtt kéne elmennetek.


De az sem jó ha bezár téged.


Én egy féltékeny férfi vagyok és sokszor tudom mi az ábra mert egyértelmű bizonyítható és sokszor józan paraszti ésszel is látszik hogy zaudik a lány.


De én így is szrettem hittem neki és nem jutna eszembe őt 'bezárni a saját világomba' Nincs olyan hogy megtiltok dolgokat..


Esetleg kérni lehet és azt is érvelve és meghallgatni a másikat.


A másik ha a lány menni akar és mással akar ismerkedni akkor talán én rontottam el a dolgokat én nem építtem vonzalmat jól és egy gyenge béta férfiként megértem hogy nem kellettem neki.

Szóval a bizalmatlan férfi rossz választás még akkor is ezt mondom ha én is beletartozok ebbe a csoportba.


Fejlődni kell és meg kel érteni hogy vannak dolgok amik egyáltalán nem vonzók, ha nem tud rám "felnézni", ha látja rajtam hogy függök tőle ha érzelmileg labbilis vagyok akkor el akar majd hagyni.


Te talán pont azért vágy bulizni mert a szíved mélyén érzed hogy valami nagyon nem stimmel.


Ha szereted elhagyod mert egyikőtöket sem viszi jó irányba ez a "közös jövő"


És hidd el csak rosszabb lesz.


Neki fejlődnie kell még nem érett egy kapcsolatban nincsen tisztában önmagával bizalmatlan és ahogy írtad neurotikus is lehet.


A depresszió már következmény szerintem.

2017. nov. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Tök mindegy milyen betegsége van, vagy van-e neki, de az ilyen emberrel nem szabad együtt maradni semmilyen formában.
2017. nov. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Költőnő? ***** válasza:
100%

Nem tudom minek akarod érteni. Ez egy tipikus bántalmazó kapcsolat iskolapéldája, amit leírtál. Ez csak rosszabb lett volna.

Aki szeret, nem tilt, nem korlátoz. Ha vmi annyira szar, h tiltani kell, akkor minek van együtt a két fél? Semmi értelme.

Ne mentegesd, ne hallgasd meg, mert ez is csak a játék, a manipuláció része.

Engem innentől nem érdekelne, h szeret-e, mert engem úgy ne szeressen senki, h az nekem nem jó.

Úgy szeressen, h nem tilt, szabadnak érezhessem magam, ne szorongjak.

Neked olyan szerelem kell, aki mellett vki más kellene, h legyél?

Ha a válasz igen; neked inkább más dolgokon kellene agyalni sztem.

2017. nov. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!