Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A huszonéves nők nem ismerik...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A huszonéves nők nem ismerik a saját testüket?

Figyelt kérdés

Lehet csak az én környezetem ilyen, de azt vettem észre, hogy a korosztályomban a lányok nem ismerik a saját testük működését. Fogalmuk sincs a ciklusukról, a peteérésről, mikor eshetnek teherbe, mikor nem, mi az a nyák stb. A fogamzásgátló hatásmechanizmusát se ismerik, legalábbis 3 olyan kolleganőm is van, akik szedik, de nem tudták, hogy megvonásos vérzésük van, nem igazi menstruációjuk. Engem ez nagyon megdöbbentett.

Ti ismertek ilyeneket a környezetetekben?


2017. nov. 26. 00:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem ismerek ilyet, de ez miért "párkapcsolati probléma"?
2017. nov. 26. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
100%
Nekem nem ez a tapasztalatom, azt hittem, hogy ez csak itt, a Gyakorikérdésekre jellemző. A NYÁK-ról meg mindenki tudja, hogy az a nyomtatott áramkör. :)
2017. nov. 26. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Az emberek semmivel sincsenek tisztában, nem csak a saját testükkel.
2017. nov. 26. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Interferencia ***** válasza:
Van, aki igen, van, aki nem.
2017. nov. 26. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
30%
És mi van ha farka van egy nőnek?:o Neki ez mind mindegy :D
2017. nov. 26. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
85%

Amúgy ez nekem is meglepő néha. Én percre pontosan tudom, hogy mikor fog megjönni, pedig 28-35 nap között ingadozik. Mindenki csodálkozik rajta, hogy honnan tudom ennyire pontosan. Tudom, hogy mikor van peteérésem, hogy az előváladéktól is teherbe lehet esni, hogy a tabletta a peteérést szünteti meg stb. Ezért le leszek pontozva, de tudom, hogy mikor van olyan időszakom a ciklusban, mikor a teherbeesés szinte kizárt, ilyenkor megszakíással védekezünk. Tényleg baromi szomorú, hogy egy nőnek fogalma sincs erről. A kedvencem a "majd ha jönnie kell a gyereknek, akkor jönni fog" mentalitásúak...

Viszont az aláírom, hogy senki nem tájékoztatja őket erről. Még csak normális szexuális felvilagosítást se kapnak a fiatalok. (Mi legalább is nem kaptunk soha) Aki nem néz magától utána, az sosem fogja tudni.

2017. nov. 26. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Interferencia ***** válasza:
100%

6: "Ezért le leszek pontozva, de tudom, hogy mikor van olyan időszakom a ciklusban, mikor a teherbeesés szinte kizárt, ilyenkor megszakíással védekezünk."


Ezt logikailag nehéz megfejtenem.

2017. nov. 26. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ez semmi. Facebookon követem a HuffingtonPost-ot, ott az egyik cikkre adott kommentek voltak érdekesek. Főleg ugye amerikaiak. Volt, aki leírta, hogy a második terhességénél tudta meg, hogy nem a húgycsövén keresztül szül, egy másik meg erre rákérdezett, hogy akkor mégis hol.

Vannak érdekes emberek.

2017. nov. 26. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

# 7


Olyankor nem érzik túl nagy kockázatnak a megszakítást (pl. óvszer helyett).

2017. nov. 26. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak a nők ennyire sötétek ilyen téren, hanem úgy általában az emberek többsége. De a nőknél tényleg elég szembetűnő. A kedvencem, amikor a 20. olyan kérdést látom, hogy "a hüvelyem végében vagy egy kb. dió nagyságú gömb alakú valami. Nagyon megijedtem". Ilyenkor ált. a válaszok között is talán egy olyan van, aki elmondja, hogy a méhszáját taperolja, a többi rákot és orvost kiabál. Ha anamnézisfelvétel során megkérdezem, hogy hány napos a ciklusuk, rendszeresen 4-5 napot mondanak, így már inkább a "Hány naponta szokott megjönni?" kérdést használom.

A saját és a fogamzásgátló működéséről tényleg halvány lila fogalmuk sincsen. Általában csak akkor kerülnek ezzel jobban képbe, mikor gyereket akarnak és nem jön össze az első hónapban.

De egyébként manapság annyira gyenge az ilyen irányú oktatás, hogy az embereknek alapszintű egészségügyi és biológiai ismeretei sincsenek. Fogalmuk sincs, hogy mivel kell és mivel nem kell orvoshoz menni, ha el is mennek orvoshoz, fogalmuk sincs, hova is kellene fordulni. Szerintem jó lenne, ha az iskolákban egy kicsit komolyabban vennék ezt a témát, ahogy a szexuális felvilágosítást is. Lehetne azt úgy is csinálni, hogy ne csak röhögcséljen meg látványosan unatkozzon rajta mindenki....

2017. nov. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!