Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A barátom folyton panaszkodik...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom folyton panaszkodik és fura is, lehet ez valami komolyabb önértékelési probléma?

Figyelt kérdés

Kezdetben nyilván nagyon jó színben tűntette fel magát, hogy ő mennyire optimista és mindig pozitívan gondolkodik. Pár hónap után, de legfőképpen az összeköltözésnél viszont lehullott a lepel, sajnos nem tudok jobb kifejezést használni. Ha túl sok munkája volt, akkor azért panaszkodott, hogy semmire nincs ideje és hulla fáradt. Ha nincs munkája éppen, akkor meg elege van mindenből és mindenkiből. Hozzáteszem, lassan egy éve nem sikerül megoldania a stabil munkahelyet. Több hónapja hallgatom az önsajnálatát. Közben az is nehezére esik, hogy a lakásban pl.felszereljen egy polcot vagy áthelyezzük az ágyunkat a másik szobába. A másik, hogy a kutyáját emberként kezeli, ásványvízzel itatja és a legdrágább ételekkel eteti, meg kitalálta, hogy a szomszéd miatt "stresszes" az állat és ez így nem jó.

Szerintetek?


2017. dec. 1. 21:19
 1/10 anonim ***** válasza:
54%
Megőrültek manapság az emberek? Nagyon durva, hogy milyen fura alakok élnek köztünk. Szerintem csúszik a kuplung a hapekodnál. Kell neked egy ilyen fura muksi?
2017. dec. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

#1

Egy jólelkű ember, de előttem 4 évig egyáltalán nem volt senkije, nyilván ez sem normális. Sajnos a testalkatán is meglátszik, hogy nem tudja rendbetenni az életét, már 100kg fölöttire hízott.

2017. dec. 1. 21:35
 3/10 anonim ***** válasza:
Ez simán lehet szorongás vagy depresszió miatt. Biztos fárasztó, de próbáld meg támogatni vagy küldd el szakemberhez.
2017. dec. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

#3

Köszönöm.

Én már belefáradtam, és úgy érzem mintha kb. 50 éves lenne, annyit nyavalyog.

Ebből szakember lesz.

2017. dec. 1. 21:58
 5/10 anonim ***** válasza:

ket kezemen nem tudom megszamolni azt a sok embert, akiket akar par honapos vagy tobb eves kapcsolat utan lekoptattam, mert sokat panaszkodtak

2 dolgot nem turok, az emberi h.lyeseget es a panaszkodast

arulkodo jel, amikor ugy kezdik, hogy nem panaszkodasbol de....

a masik pedig aki mar eszre sem veszi, hogy panaszkodik, csak mondja folyamatosan a negativumot

nekem az ilyen emberek teljesen leszivjak az energiamat es inkabb megszabadulok toluk

nem jon eleg panaszkodas/negativum a radiobol, tevebol, nem latsz eleg nyomorusagot a buszon, az utakon? minek ezzel szembesulni meg otthon is?


beszelj vele, kuldd el szakemberhez, vagy hagyd ott :(

2017. dec. 1. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Utolsó,

mit gondolsz, mikor jön el az a pont, amikor ki kell mondani, hogy vége ilyen esetben?

2017. dec. 1. 23:19
 7/10 anonim ***** válasza:
Most. Hagy ott.
2017. dec. 2. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"előttem 4 évig egyáltalán nem volt senkije, nyilván ez sem normális"


És miért nem? Ha valakinek 4 évig nincs igénye kapcsolatra, akkor ez van.

2017. dec. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Utolsó,

mit gondolsz, mikor jön el az a pont, amikor ki kell mondani, hogy vége ilyen esetben? - nem tudom, ezt neked kell kitalalni.

Amit tudok tanacsolni, hogy esetleg vezess egy hetig egy naplot. Minden este, a nap vegen ird ossze a pozitiv es a negativ megnyilvanulasait. Nem kell percre pontosan minden szavat jegyzetelni, de ha hetfon pl. hazajott a melobol es elszavalt egy 15 perces 'utalokmindenkit' monologot, akkor azt ird fel. Ha kedden egy szal viraggal allit haza es elsorolja az okokat, hogy miert imad teged, akkor azt is jegyezd fel.

Ha a het vegere tobb a negativ ami a sracbol fakad, mint a pozitiv, akkor itt az ido egy elbeszelgetesre.

De ne dorgold az orra ala a jegyzeteidet, azt nem miatta csinalod, hanem magad miatt, hogy legyen ami segitsen a donteshozatalban, mert lehet hogy a szived ohozza huz, de ha ranezel a listara es azt latod, hogy egesz heten, minden aldott nap elvesztegetett a te eletedbol ertekes perceket a sirankozasaval, akkor a lista segiteni fog dontest hozni a SAJAT erdekedben.

2017. dec. 4. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
#9 Köszönöm szépen a tanácsodat.
2017. dec. 4. 22:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!