Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A gyermekem apja úgy érzem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

D.Black kérdése:

A gyermekem apja úgy érzem hanyagol és elhidegült. Nálatok fordult már elő ilyesmi? Hogy kezeltétek a helyzetet?

Figyelt kérdés
Egy 6 évig tartó megszakítás mentes kapcsolat után amit egy komoly, érett kapcsolatnak hittem és mind a ketten (hittem én) arra készültünk hogy család legyünk egy csúnya félrelépéssel végződött mikor az akkori férfi volt olyan kedves rápróbálni míg én dolgoztam a szomszéd nálam 10 évvel idősebb nőre.. találkoztam a fenti kiheverést követően egy nálam pár évvel fiatalabb fiúval (akiről eleinte azt gondoltam idősebb a koránál mert a gondolatai és a mindenhez való hozzáállása erre engedett következtetni) akivel mindenről ugyan úgy vélekedtünk a kezdetektől fogva. Ugyan az az érdeklődésünk, a hozzáállásunk a világhoz és egyezett a családmodellről alkotott elképzelésünk is. Kapcsolatunk 4. Hónapjában kiderült,hogy várandós vagyok. Doki is megerősítette. Otthon beszélgettünk erről, hogy mi is legyen végül arra a gondolatmenetemre alapozva hogy ő nagyon szerette volna a babát és családot alapítani (+hamár egy 6 éves kapcsolatban is kiderülhetnek szar dolgok és ha arra várok,hogy minden tökéletes legyen soha nem lesz családom) én is úgy döntöttem hogy megakarom tartani a babát. Immáron a gyerekem apjával 1 éve vagyunk együtt. Meg is kérte még a terhesség alatt a kezem én persze igent mondtam. Elterveztük hogy házat veszünk mert az a biztos, sikerült is az utolsó hetekben beköltözni, berendezni. Ő rengeteget dolgozott ezért egyszerre 2 helyen hogy nekem/nekünk mindenünk meglegyen. Én a 8 hónap végefelé mentem el a munkahelyemről. Azóta megvan a babácskánk, szép, egészséges, vidám gyerek. Azonban Apa megváltozott. Mint kiderült az első pár hónapban folyamatosan csajozott, lőtt is gólt rendesen sajnos.. Ezt nem gondoltam volna róla. Soha. Azonban most is olyan furcsán viselkedik. Ingerült velem, türelmetlen és úgy is szól hozzám. Én ezt persze minden alkalommal jelzem mert sérti a lelkem mégsem kér bocsánatot. Mindenkit elém helyez és már a fiúból akivel úgy éreztem ugyanolyanok vagyunk egy számomra ismeretlen hideg, komoly, megszokásból cselekvő ember lett úgy érzem. A babával foglalkozik amikor rászólok vagy a kezébe adom de nem kelne fel hozzá. Soha nem dicsér meg, nem kezdeményez semmi közös dologban inkább hárít hogy majd ha a gyerek nagyobb lesz tudunk menni ide-oda de én ezt nem igénylem. Úgy érzem minden szava csak kifogás. Többször mondtam neki hogy furcsán viselkedik és hogy jól esne ha kedvesen beszélne velem és néha megdícsérne hisz 1 hónap alatt már a szülés előtti súlyomat is visszanyertem. Mikor 1 évesek lettünk semmivel nem készült nekem sőt, a vacsora megterítve hűlt ki az asztalon mert ő kiment inkább a garázsba pakolni :( Nem tudom mi lehet az érdektelenségének az oka hiszen nagyon igyekszem hogy boldog legyen :( Esetleg másnál is fordult elő hasonló?

2017. dec. 2. 17:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
A 4 hónap nem volt elég arra, hogy kiismerd, arra meg hogy gyereket vállalj vele, abszolút nem!Az, hogy fellelkesült akkor, nem egyenlő azzal, hogy felkészült volna erre. Nem szeretett téged eléggé ehhez, és most sem szeret eléggé.
2017. dec. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Nem szeret téged, tök egyértelmű. Talán már azt is megbánta, hogy bevállalta veled a gyereket... a 4. hónapban? Hú. Annyi idő még arra se elég, hogy rendesen megismerjek valakit..!
2017. dec. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

És létezik hogy valaki 10 hónapot végigdolgozik úgy hogy 2 naponta max. 4 órákat alszik és ezt egy rossz szó nélkül, akár betegen is olyanvalakiért akit nem szeret eléggé?

Meg akkor miért kérte meg a kezem? Azóta összeházasodtunk. Miért kellett ez a színlelés akkor?

2017. dec. 2. 18:03
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom azt hiszi, hiszi, hogy így helyes, hogy feleségül vesz, ha már a gyereke anyja vagy, de az fix, hogy szeretni nem szeret.


Nagy felelőtlenség volt 4 hónapos kapcsolatban gyereket vállalni, egyikőtök sem tudta, hogy mire vállalkozik, arra figyeljetek csak, hogy a baba életét ne 'szátok el, ha már a sajátotokat jól láthatóan elszúrtátok.

2017. dec. 2. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel sajnos nincs mit tenni. Felelőtlenül vállaltál gyereket egy ismeretlennel. Késő bánat, megtörtént. Már csak annyit tudsz tenni, hogy nem teszed ki ennek a gyermekedet. Ha jót akarsz neki, akkor nem adsz neki rossz párkapcsolati képet és apafigurát. Az apja részéről valószínűleg csak egy fellángolás volt ez irántad, és amint a rózsaszín köd elszállt elment a kedve a babázástól. Szóval ezt a helyzetet nem nagyon lehet megoldani, ha a párod semmit nem tesz érte. Ha megpróbáltad ezt megbeszélni vele többször is de semmi változás, akkor az az egyetlen lehetőséged maradt, hogy ott hagyod.
2017. dec. 2. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Nem érzem úgy hogy elszúrtam volna az életem hiszen mindenünk megvan. Nem albérletben tengődünk hónapról hónapra mint azelőtt hanem saját házban amire majd a kicsi is tud alapozni ha eljön az ideje! Azt kicsit erősnek érzem hogy sztunk volna mindent..
2017. dec. 2. 18:12
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Csak tudod a gyereknevelésben századrendű dolog, hogy van házatok. Ha minden nap ebben a légkörben fog tengődni, alkalmatlan apával, veszekedésekkel, egymás porig alázásával, akkor beteg lelkű, sikertelen ember lesz. Házat mindig lehet venni, pénzt mindig lehet keresni. De ha a gyereked lelke, személyisége egyszer megtörik, azt soha nem lehet visszacsinálni. Egy gyermek személyiségére sokkal rombolóbb hatással van a nem megfelelő apafigura, mint az, hogy albérletben laktok.
2017. dec. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

A jó kapcsolat alapja a jó kommunikáció.

A (volt?) párod nem beszélte meg veled a gondjait, kétségeit, félelmeit, hanem egy rossz szó nélkül-bármilyen szó nélkül dolgozott. Én úgy látom, hogy a munkájába menekült, csakhogy elhessegesse a nagy és nehéz "felelősség" gondolatfelhőt. Túl gyors volt a tempó.

Én leülnék vele megbeszélni, egy utolsó esélyt adni, hogy nyílt lapokkal játtszunk. Lehet, hogy csak irtóra berezelt és azért viselkedik így.

Ha töviről hegyire átbeszélitek az elmúlt idők történéseit, minden bennetek lejátszódott és lejátszódó érzelemet, akkor szerintem helyre lehet hozni. Nagyon sok fájdalommal és erővel.

De ha továbbra is hárít, ködösít, duzzog mint egy gyerek, akkor kalap, kabát. A kisbabádnak is nyugodt környezet kell, hogy boldog, kiegyensúlyozott gyerkőccé cseperedjék.

2017. dec. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
63%
4 hónapra gyereket vállalni öcsém... elképesztő, hogy milyen felelőtlen emberek vannak. Ilyenkor úgy érzem, az állattartásnak szigorúbbak a követelményei, mint a gyerekvállalásnak.
2017. dec. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Nem tépjük egymást, nincs közöttünk hangos vita vagy veszekedés. Egyszerűen nincs semmi, odajön ha kell meg segít is de ha nem muszáj akkor pl nem néz rám, nem szól hozzám. Este hozzám bújik az alváshoz de ez volt anno a csajozós szövege is a kiderült félrelépéseinél is mások felé hogy " akkor egy esti összebújós alvás ha más nem.." napközben mintha egy idegen, tartózkodó férfi lenne nem ugyanaz.
2017. dec. 2. 18:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!