Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Megkell hogy szűnjön a külvilá...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megkell hogy szűnjön a külvilág ha van párkapcsolatod ez miért van?

Figyelt kérdés
Rengeteg barátom van akivel tartom a kapcsolatot és hetente találkozom velük 1x. Ilyenkor elmegyünk valahova meginni egy sört,elmegyünk bulizni, beszélgetünk vagy valakinek a lakására megyünk fel páran és ott egy társas játék keretén belül megy a duma,kajálás. 7-8 szoktunk lenni,lányok fiúk vegyesen. Mindenkit még az általános iskolából ismerek. Az osztály társaim voltak,azóta tartom velük a kontaktot. Közös utazásokra is elmegyünk évente legalább 2x. Ahova csak a barátaimmal megyek, senki nem hozza pl a párját vagy a szüleit. Tudom itt sokan elítélnek,mert mi az,hogy felnőttként eljárok szórakozni és a barátaimmal ennyi időt töltök? De én is dolgozom,heti egyszeri találkozás az szerintem nem sok. Nem rég vagyok párkapcsolatban. A szerelmem eddig nem panaszkodott nagyon aztán elkezdett morogni,ha hétvégén nem voltam otthon egy vagy fél napot. Gondoltam bemutatom neki a barátaimat, így is lett. Utána csak rosszabb lett a helyzet. Mert mintha féltékeny lett volna a barátaimra??? Foggalmam sincs,de azóta csak többet "panaszkodik",hogy nem figyelek rá,nem vagyok vele eleget. Akkor észbe kaptam és folyamatában lemondtam a barátaimmal való találkozást. Facebookon néha írtunk egymásnka,de az nem igazi nem szoktunk sokat beszélni chaten. Most már majdnem 3 hónapja nem láttam őket. A városban kétszer találkoztam egyikükkel,de csak 5-10 percet tudtunk beszélni és többet között arról hogy amióta van barátom elnyelt a föld. A barátom szerint jobb így mert ha már kapcsolatban vagyok vele,akkor ő legyen nekem az első,vele legyek ne másokkal találkozgassak. Neki is vannak barátai,elmegy velük néha sörözni vagy ilyesmi,de talán két havonta egyszer ha ilyen előfordul. Nekem kicsit több az "igényem" arra hogy a barátaimmal legyek. Szeretem a társaságot, ha nincs semmit tevés. Ez mellett szerintem így sokat vagyok a barátommal. A hét napból 6-ot vagy 6- és félnapot. Hétköznap mindenki melózik ,akkor elfoglaltabbak vagyunk. Nektek is ez zavaró lenne? Jogos hogy ilyet kért tőlem a barátom? Szeretem őt de nem gondoltam hogy akkor megkell hogy szűnjön a külvilág.
2017. dec. 3. 09:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
75%
Nem, nem jogos ilyet kérni. Nem egy barátommal szakadt meg azért a kapcsolatom, mert párkapcsolatba léptek és olyan szinten szartak le, hogy a végén már nem is érdekelt a dolog. Persze ha valami zűr volt a kapcsolatban akkor jöttek egyből panaszkodni, siránkozni. Én próbáltam lelket önteni beléjük, majd amikor kibékültek a párjukkal megint ejtve lettem. Ezt 3 barátnőm is eljátszotta velem. Egyikükkel sem tartom a kapcsolatot azóta, nagyon ritkán találkozunk, ha épp közös társasággal van program. Én örültem az ő boldogságuknak, de ha nekik ennyit számítottam akkor én sem törtem magam tovább.
2017. dec. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
59%
Ne add fel a barátságot egy nő miatt. Járj össze velük 2-3 hetente...
2017. dec. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
55%

Ez butaság.

Mii is töltünk külön időt. A pasim múlt héten 2szer is a barátaival töltötte az estét. Én a múlt héten egyszer. Van, amikor közösen vagyunk egymás barátaival. Ha én valaki mással tölteném az estét, mint ő, akkor azt mondja, hogy oké.

Nem normális, hogy ezen hisztizik a párod.

2017. dec. 3. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
63%
Valahol mindkettőtöknek igaza van beszéljétek meg és kössetek komprumisszumot valami arany középút biztos van.
2017. dec. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
LÁNY VAGYOK
2017. dec. 3. 10:12
 6/15 anonim ***** válasza:
42%
Akkor nőj fel.
2017. dec. 3. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
54%

Ez tök hülyeség. A párkapcsolat egyszer véget érhet, de a barátaink akkor is ott lesznek nekünk. Mi lesz, ha egyszer szétmentek? Ott maradsz egyes egyedül - és hiába próbálod meg esetleg újra felvenni a kapcsolatot a baráti körrel, majd lepattintanak, mondván, hogy xartál a fejükre, amikor szükségük lett volna rád. És igazuk is lesz.


A párkapcsolat nem egy kibaxott börtön. Az normális, hogy ha a haverok, barátok, ismerősök egy kicsit "elhalványulnak" ilyenkor, de az nem normális, hogy totálisan ignorálni kell őket, mert Mr. Féltékenység nem engedi, hogy találkozzak velük. Nálam ez szakítóok lenne. Nem kéne olyan kapcsolat, ahol kalitkába vagyok zárva.

2017. dec. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
88%

Mindkettőtöknek igaza van valamilyen szinten.


Neked azért, mert tényleg nem kell megszűnnie a világnak azért, mert párod lett, ettől még a barátok is fontosak, és velük is kell/jó találkozni.


Neki viszont abban van igaza, hogy ha minden héten odavagy szombaton vagy vasárnap, akkor ő sosem tud veled elmenni normálisan egy kirándulásra? Nem tölthet el egy pihenős hétvégét a párjával, akivel alig van hét közben? Mert attól, hogy meló után fáradtan és stresszesen esténként együtt vagytok, az még nem minőségi idő.


Szerintem az a megoldás, hogy kicsit te is átalakítod a szokásaidat. Pl csak 2 vagy 3 hetente mész el hétvégén egy fél napra a barátaiddal, egyébként pedig hétköznap, munka után találkozol velük néhány órára, esetleg néha elvihetnéd kicsit magaddal a párodat is.


Vagy ha nem vagy hajlandó a párod felé változni, összecsiszolódni vele, akkor mégis hogy fejlődne a kapcsolat? Kell egy bizonyos mértékű változás ahhoz, hogy egy pár a rózsaszín köd után is együtt maradjon. Nem gyökeresen kell megváltozni, de valamilyen szinten kell változni kicsit.

2017. dec. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
43%
Keressetek kompromisszumot. Hétköznap, amikor mindenki dolgozik nincs minőség együtt töltött idő, ezért jó ha hétvégén tudtok együtt lenni a barátoddal. A barátokkal lehet találkozni együtt is vagy, vagy ha épp külön szeretnél, akkor beszéljétek meg, hogy neked milyen időközönként lenne ere igényed és ez hogy hangolható össze azzal, hogy a barátoddal hétvégén tudjatok együtt lenni. Eltérőek az igényeitek ilyen téren, sok beszélgetéssel és kompromisszumra törekvéssel keressétek a megoldást. és fontos, hogy mindkét fél alkalmazkodjon kicsit, ne csak az egyiktől legyen várva a megoldás.
2017. dec. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
61%

Először is minden elismerésem, hogy felismerted a problémát.

A legtöbb embernek fel sem tűnik, hogy mióta párja van a barátaival alig találkozik.


Én annyit tudok tanácsolni, hogy írj a barátaidnak és találkozzatok.Ha nem is hetente, de legalább 2-3 hetente szánj rájuk időt és legyél velük.

Idővel lehet, hogy a párod is a társaság része lesz, hallottam már olyat, hogy jól beilleszkedett a pár is a társaságba, mintha 1000 éve ismernék egymást.

Ne add fel a barátaidat a pasi miatt.

Nem mondom, hogy nem lesz tartós , lehet ő lesz a férjed.

De az is lehet, hogy pár hónap múlva már sehol nem lesz, egyedül maradsz.

Akkor mit csinálsz? Elég gáz úgy visszakuncsorogni magad a barátokhoz,hogyha előtt hónapokig szartál a fejükre.

De ha együtt maradsz a pároddal is ugyanúgy fontos, hogy legyen rajta kívül is társasági életed.

Ne szakítsd meg a kapcsolatot a barátaiddal.

Magyarázd el a párodnak, hogy neked ez fontos, ezer éve ismered őket, szeretnél velük is lenni.

Ha ő ezt nem érti meg, lelkiismeretfurdalást ébreszt benned, az baromira nem normális! Ne engedj a zsarolásnak!

Fogadja el a döntésed, ne akarjon elszakítani tőlük.

Persze én is úgy gondolom, hogy nagyon fontos a párkapcsolat is, ne hanyagold el.

De hogyha 6 napot együtt vagytok folyamatosan és a hetediken a barátaiddal vagy, az miért lenne baj?

Én is húzom néha a szám, ha a párom a barátaival van. De hamar átgondolom és abbahagyom, hadd legyen velük is.


Esetleg azt is ajánlom, hogy próbálj beszélni a barátaiddal, hogy mondjuk tartsatok egy olyan programot is, ahova mindenki hozhatja a partnerét. Akár egy mozi vagy egy ivászat.. Ha kicsit jobban megismeri a párod a barátaidat, akkor szerintem kevésbé lesz ellene, hogy velük legyél.

2017. dec. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!