Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tanuljak meg bízni?

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy gyakran vagyok féltékeny, és ha a barátom nélkülem megy el egy programra, akkor azt elég rosszul élem meg. Korábban volt olyan, hogy hazudott, amikor külön volt programja, hogy elkerülje a féltékenységi jelenetet. Ebből akkor volt veszekedés (fél éve volt) és higgadtan is átbeszéltük, ő megértette, hogy ezzel megbántott és nem történt hasonló azóta. Megbízhatóan viselkedik. Ő eldöntötte, hogy nem akar engem megcsalni. Nekem pedig az értékrendembe eleve nem is fér bele, soha nem oldottam meg ezzel problémákat.

Mivel kevés szabadidőnk van, ritkán találkozunk barátokkal, családdal. Ő engem elenged, csak azt nehezményezi, ha keveset vagyok otthon, én viszont nem tudom őt nyugodt szívvel elengedni. Hogy lépjek túl ezen és a korábbi sérelmeken?


2017. dec. 3. 11:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Ő hazudott, hogy ne legyél féltékeny te meg azt hazudtad, hogy túl vagytok azon a dolgon.

de valójában nem.

2017. dec. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Muszély benne bíznod különben megmérgezi a kapcsolatotokat.


Talán néha elmehetnél vele oda

2017. dec. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
52%

"Hogyan tanuljak meg bízni?"


Hát könnyen!

Merthogy a bizalom egy könnyű dolog.


Sokkal, de sokkal könnyebb, mint egész nap enni a keféket hűvös halomba, hogy "jajjmitcsinál", meg "nememostcsalmeg", megatöbbi...


Attól ugyanis fikarcnyival sem leszel jobb ember, hogy aggódsz, hanem éppenséggel csak rosszabb ember leszel: mérgezed a saját lelkedet, a kapcsolatodat.

Nna, ahhoz a "mérgezett" állapothoz képest a bizalom egy felszabadítóan KÖNNYŰ érzés.


Igen, a bizalommal vele jár, hogy időnként átdobnak a palánkon. Mondom: IDŐNKÉNT.

A bizalmatlanság viszont egy FOLYAMATOS lelki teher.

2017. dec. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Elszokta mesélni, hogy mit csinál az ilyen programokon, hogyan telik neki, stb? Talán jobban megbíznál benne, ha mesélne arról az időről, amit ott töltött, hogy lásd, tényleg nem történt semmi. Érdkelődhetsz te is, hogy merre volt, kik voltak ott, hogy érezte magát? Még mikor lesz ilyen esemény? Mi tetszett neki a legjobban, mit nem szeretett, stb?


Sajnos kicsit én is bizalmatlan vagyok, ahogyan te is. Nekem ezek a dolgok segítenek eloszlatni a bizalmatlanságot, remélem nálad is beválnak majd...

2017. dec. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!