Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Igaza van a páromnak, felesleg...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Igaza van a páromnak, feleslegesen keltem a pánikot?

Figyelt kérdés

Külföldi nagyvárosban élünk, vagyis a várostól fél órára, de mindketten oda járunk be dolgozni.

Ma, amikor már hazafelé tartottam, pont az állomáson voltam, amikor bemondták a hangosbemondóban, biztonsági okokból mindenki hagyja el az állomást a legközelebbi kijáraton.

Erre mindenki pánikolva, kiabálva elkezdett futni, ettől nagyon megijedtem. Nem attól, hogy felszólítottak, nem messze volt a kijárat, kiértem egy perc alatt. Hanem attól a pániktól, amit az emberek arcán láttam.

Amint kiértem és biztonságos távolba kerültem, a sokktól sírva hívtam fel a párom, hogy kiürítették az állomást, most el kell mennem vagy a másikra gyalog, vagy megvárni valahol, ameddig újra megnyitják.

Kicsit le is szidott, hogy ha baj van, nem bőgni kell, hanem cselekedni. Kiértem, jól van, oké, elég lett volna egy SMS, hogy kések mert káosz van.

Bár téves riasztás volt, még mindig bennem van egy kicsi félelem, és újra átélem azt a rémes érzést, amit akkor, amikor láttam a félelmet mások arcán.


Szerinte ha bemondják, akkor már minden rendben, kezelik az ügyet, csak követni kell az utasításokat, és a lehető legközelebb eső kijáraton távozni, kész.

Ha tényleg baj van, azt már csak akkor veszed észre, ha nem figyelmeztet senki, hanem épp melletted lövöldöznek/robbantanak/gyúl ki valami.


2017. dec. 21. 20:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
En miota ez van itt mindig minden helyzetben nezem a kiutat amolyN tudatalatti menekulesi utvonalakat, attol fuggetlenul, hogy bemondjak vagy sem. Es minden gyanus alakot figyelek. :D
2017. dec. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

A gyanúsakat én is szoktam.

De lehet, feleslegesen, mert egy nem gyanús is ugyanúgy lehet veszélyes sajnos.

Az állomást elég jól ismerem, tudom, merre vannak a kijáratok melyik szintről, de pánikhelyzetben még így is nagyon ijesztő, hogy tudom, 3-at kell lépnem, hogy a lépcsőknél legyek, és kint vagyok....

2017. dec. 21. 20:12
 3/11 anonim ***** válasza:
79%
Nem keltettél pánikot, csak megijedtél. Azt meg nem tudja szabályozni az ember. Látod, ha Kiskunhalason laknál, nem lennének ilyen problémák.
2017. dec. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
97%
Kicsit nagy volt az arca a parodnak, nyilvan o meg nem elt at olyan helyzetet, ami veszelyes lehet. Igaza van, hogy ilyenkor megkell maradni a jozan gondolkodasnal, te meg is tetted, hisz nem kezdtel el orult modjara rohanni, hanem szepen kisetaltal. Mikor kiertel, akkor fogtad fol igazan, hogy baj is tortenhetett volna, ami nalad sirassal vegzodott, masnak lehet, hogy rohammal, ajulassal, szedulessel, vidamsaggal vagy epp semmivel. Ahany ember, ami fele reakcio. A parod kicsit nagyarcu volt, megkellett volna nyugtatnia.
2017. dec. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
47%
Ilyen az, amikor felnőtt emberek gyerekként viselkednek.
2017. dec. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
76%

Picit túlreagáltad, de szerintem teljesen érthető az adott helyzetben. Párod picit lehetne megértőbb, és másképp is megpróbálhatott volna megnyugtatni, leszidás helyett. Én mondjuk elég jól kezelem az ilyen vészes helyzeteket (bár konkrétan ilyesmit nem értem át, "csak" édesapám szívrohamát, sürgősségi műtétjét, egy utcai támadást, és egy majdnem odáig fajuló konfliktust), de minden esetben valami különös nyugalom járt át, és bekapcsolt a vészprotokoll, és pontról pontra vettem át, mi a teendő (mentő, pontos információk megadása, kulcs beforgat ujjak közé, ütésre készen, illetve tárgyaló üzemmód).

Ahhoz hasonló helyzetben, amit te átéltél nem tudom, mit tennék, talán az esetleg földre kerülőket rángatnám fel, mivel az agyontaposás egy ilyen pánik helyzetben nagyon komoly veszélyforrás, ha van támadás, ha nincs.

Igazából mindegy, hogy túlreagálod-e, vagy sem, párod feladata szerintem, hogy megnyugtasson, megoldást keressen veled, hogy túltedd magad rajta.

2017. dec. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

megkérdezhetem hogy melyik külföldi nagyvárosban volt ez?

Kíváncsi vagyok.

De egyébként a véleményemet már leírták mások előttem.

2017. dec. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

München.


A hónapban már másodszor :/

(Bár egyik sem volt valós szerencsére, a múltkor a tűzjelzőt kapcsolta be valaki, most meg egy részeg fenyegeztőzött, hogy felrobbantja az állomást. Természetesen az ilyeneket is komolyan kell venni)

2017. dec. 21. 20:52
 9/11 anonim ***** válasza:
39%

az esetet elemezve azt érdemes végiggondolnod,hogy a sírás meg a nyafogás a telefonba segített valamit?

előrébb vitt,hatékonyabbá tett?

nem ért semmit se és mint kiderült alaptalan is volt.

a félelem nem segít semmit se,sőt hátráltat.

reménytelen helyzetben van csak értelme olyat érezni mint amit írsz,amikor egyértelműen nem te döntesz a sorsodról hanem már döntöttek.

egy olyanban én is bőgnék.

2017. dec. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem ez tök oké reakció volt részedről. A párodnak nyugtatnia kellett volna téged, objektíbnek maradni.Nem pedig kioktatni, hogy pánikot keltesz.
2017. dec. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!