Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Igaza van a páromnak, hülye...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Igaza van a páromnak, hülye vagyok?

Figyelt kérdés

A párom most nyáron végez egy továbbképzéssel (már van egy diplomája illetve egy szakmája, de egyikben sem szeretne dolgozni, így továbbtanult), én meg még az egyetemen vagyok, így elég alacsony a bevételünk.

Az enyém konkrétan csak diákmunka, mivel itt, ahol élünk, nincs ösztöndíj rendszer.

Úgy tűnik, ő elvan így, engem viszont minden pénz téma rosszul érint.

Tegnap pl mesélte, hogy az egyik lány a suliból (ugyanoda járnak, csak más szakos) most végez januárban, és máris kapott egy elképesztő ajánlatot. Na, hát én annyi pénzt egyetemen után sem fogok keresni, amennyit a lánynak ajánlottak, örülök, ha a bruttóm lesz valaha olyan magas, mint az ő nettója.

És az még csak nem is egyetem, az egy érettségi utáni 3 éves szakképzés.

Amikor felvetettem, hagyom a fenébe az egyetemet, megyek én is ilyesmire, hiszen végig a 3 évig fizetett gyakorlatuk van egy cégnél, utána meg magasabb kezdőfizetésük van, mint egy diplomásnak. Akkor minek szenvedjek 3+2 évet az egyetemen, hogy aztán gyakorlat nélkül legyek minimálbéres valahol öregkoromig?

Szerinte hülye vagyok, az egyetem jó dolog, és sokkal jobb lehetőségeim is lehetnek majd, mint neki, csak nem rögtön, hanem sok év múlva. Vagy megcsinálhatok egy hasonló továbbképzést egyetem után csak épp a szakomhoz kapcsolódót, az még jobb. De én nem akarok 40 éves koromig diákmunkán tengődni.

Szerinte meg ha elkezdtem, tessék tisztességgel befejezni, hogy fog kinézni 30 éves koromra az önéletrajzom, ebbe is belefogott, azt is otthagyta....


2017. dec. 10. 11:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

> Szereted a szakot, amire jársz? Szívesen dolgoznál benne?


a.) Igen: Fejezd be az egyetemet, és bírd ki még azt a pár hónapot vagy évet diákmunkán

b.) Nem: Akkor válts.


22/N

2017. dec. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Szeretem, én akartam nagyon ezt a szakot eleinte.

De elég nehéz és még 3 év. Az órarendem miatt pedig csak a legalacsonyabb munkaidőt tudom bevállalni (10 órát tudok mindössze dolgozni, holott 25 órát jogilag simán lehetne nappali mellett, csk nem érek rá)

Illetve ez csak egy nyelvi alapszak, szóval ha nem megyek tovább, olyan nettóm lesz, mint egy takarítónőnőnek

2017. dec. 10. 12:05
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Lehet tévedek de a pénz nem boldogít, most vagy kibírsz még 3 évet, hogy majd olyan munkád legyen amit szeretsz vagy csinálsz valami olyant amiből pénz van de gályának fogod megélni a következő 40 évet.


Keresni akarsz? Nyáron irány diákmunkával külföld, ott 2-3 hónap alatt többet tudsz keresni, mint most az egyetem mellett.


Legyen egy terved, mit akarsz elérni és ahhoz tartsd magad ne kéthetente találj valamit ami könnyebbnek tűnik de utána meg 10 év múlva jössz rá, hogy nem szereted a munkád.

2017. dec. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Külföldön élek, de itt sincsenek azért túlfizetve az alkalmazottak. 430€ nettót keresek 10 órával.

2 hónap szünetem lesz, akkor meg pihenni szeretnék, nem dolgozni napi 8-10 órát. Ill a jelenlegi diákmunkás helyemet sem szeretném feladni, 3 évig ott szeretnék maradni, maximum majd emeltetem az óraszámom, ezért nem akarok nyárra elmenni teljes állásba, majd októbertől megint diákmunkát keresni.


Sokra megyek vele, ha szeretem a munkám, de nem tudok megélni belőle...

2017. dec. 10. 12:19
 5/11 anonim ***** válasza:
93%
Na, ez már eleve kaki hozzáállás, h "2 hónapban pihenni akarok". Akkor milyen pénzkeresésről is beszélsz? A normál munkahelyeken meg lesz 3 hét szabadságod 1 évben. Akkor mit csinálsz, h nem lehet 2 hónap szüneted? Én is egyetem mellett dolgozom, és a szünetben is, nincs megállás, pedig nem vagyok így rágörcsölve a dolgokra mint te... Szóval előbb tisztázd magadban, h mi a fontos: A kényelem, vagy pedig az utolsó cent is.
2017. dec. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
5, Tudom, milyen egy normál munkahely, 1 évet dolgoztam teljes munkaidőben mielőtt elkezdtem volna az egyetemet. Nem látom értelmét otthagyni a diákmunkás állásom, ahol már 1,5 éve dolgozom, hogy nyárra keressek valami vacakot 8 órában, majd októbertől megint diákmunkát és ezt eljátszani minden évben.
2017. dec. 10. 13:15
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A páromnak 70ezer forint a fix havi nettó jövedelme. Ezenkívül van, ami még jöhet neki pluszba pl fellépések pénzért, az jól fizet neki, de az nem mindig van.

Imádja a munkáját, teljesen boldog tőle, le nem cserélné semmire sem. Pedig látod, nehezen jön ki anyagilag. Ő nem tanul már.

Én egyetem mellett keresek kb kétszer annyit, mint ő. Cserébe a munkám pusztítja a lelkemet. De közben legalább l'Oréal rúzs van rajtam. Nagyon jó.

A csávóm épp a munkahelyén chillel, nekem meg egy papírért nincs gyomrom bemenni. Szerinted melyik jobb? Csak azért csinálom ezt, mert x ideig itt szenvedek, aztán a diplomámmal tálalok olyan melót, amit szeretek.

Szerintem is inkább fejezd be a sulit, hiszen azt szereted. Aztán, hogy ezzel később még elég sok mindent tudsz kezdeni. Akkor és csak akkor hagyd abba azt, amit tanulsz, ha nem akarsz abban a szakmában melózni.

Nem szép, hogy a párod lehülyézett. Viszont van logika abban, amit mond.

2017. dec. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
"Szeretnék pihenni.." Aztán mit pihensz ki? Mibe fáradtál el? 3+2év nyelvi alapozó?? Érdekes...
2017. dec. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nyelvi alapszak (8 tárgy 2 idegennyelven) azért nem olyan könnyű, mint aminek hangzik
2017. dec. 10. 15:15
 10/11 A kérdező kommentje:

Milyen alapozó?

BA alapszak, egyetem.

2017. dec. 10. 15:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!