Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ti is gyomorgörccsel gondoltok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti is gyomorgörccsel gondoltok a párotok családjával való karácsonyi ebédre?

Figyelt kérdés
9 hónapja vagyunk együtt barátommal. Ők folyton, minden kis apróság miatt, pl névnap, összegyűlnek 9-en ebédelni/vacsorázni. Persze a karácsony még ennél is fontosabb, és engem is meghívtak 25-én ebédre, ami valójában estig tartó program. Engem még a gondolattól is kiráz a hideg. Voltam már ilyen "gyűlésen", és kicsit sem éreztem jól magam. Az étel egyáltalán nem esik jól, nem szeretek emberek előtt enni, főleg úgy hogy minden tekintet rajtam van. Az egész arról szól, hogy a párom anyja és a két nővére, kellemetlen kérdéseket tesznek fel, próbálnak maguktól alsóbbrendűnek éreztetni. Pedig nem tehetek róla, hogy 26 évesen nincs akkora főzési tapasztalatom, vagy karrierem mint nekik 40 felett. Vacsora után ha segíteni szeretnék rendet tenni, akkor a két nővér mindent kivesz a kezemből szemrehányóan, elhessegetnek, így úgy tűnik, hogy én vagyok a lusta meny jelölt, aki egy tányért nem tett arrébb. Az egész számomra arról szól hogy vizsgáztatnak, figyelik minden mozdulatomat. Legszívesebben kivonnám magam belőle, de akkor meg barátom sértődne halálra. Nekem nincs ekkora családom, csak a két szülőm, és a tesóm, de mi nem is rendezünk soha ünnepi kötelező ebédeket. Ha születésnap, karácsony van akkor szüleimet csak meglátogatjuk, ki ki amikor ráér, kávézunk, sütit eszünk, lecsúszik egy pálinka, anyu csomagol töltött káposztát. Szüleim sem szeretik az ilyen összeüléseket, lazán állnak hozzá. Barátomnak pedzegettem ezt az érzést, azt is tudja hogy alapvetően nem szeretem a társaságot, a szereplést, csendes magányos típus vagyok. De erre mindig legyint, és azt mondja hogy ez más, ők a leendő családom. Hát én kicsit sem érzem őket annak. Pedig ő is látja, hallja ezeket a kellemetlen helyzeteket amiket a családja teremt, de szerinte csak beképzelem. Elvakultan mellettük áll.
2017. dec. 23. 11:47
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
43%
Megszoksz vagy megszöksz. Esetleg keresel egy átva fiút. Komolyan. Szokásokat nem fogsz megváltoztatni. Mondjuk ha cseppet alkalmazkodnál, az sokat segítene.
2017. dec. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Én a karácsonyi vacsorára is gyomorgörccsel gondolok..
2017. dec. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
67%

Ezt az elvakultságot képzeld bele a következő 30-40 évben. Bármit teszel majd, mindig nekik fog igazat adni. Tényleg ilyen életet szeretnél magadnak? Nem gondolod, hogy ilyen embereknek nem kellene a leendő családodnak lennie?

Én a helyedben nem mennék el, és alaposan átgondolnám, jó lenne-e nekem folyton az örök másodiknak lenni.

2017. dec. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
61%
Én néhány évvel ezelőtt arra is gyomorgörccsel gondoltam, hogy lemenjek a boltba. :D Ez csak a tapasztalat hiánya. Az a gond, hogy túl sokat gondolkodsz, miközben nincsenek tapasztalataid, és az agyad félelemeket gyárt ezzel kapcsolatban. Nyilván nehéz lesz az első alkalom, de aztán egyre könnyebb és könnyebb, amíg annyira hozzászoksz és olyan sok tapasztalattal fogsz rendelkezni, hogy teljesen laza tudsz lenni előtte és közben is. Meg fogod látni, hogy nincs mitől félned. Néhány év múlva teljesen természetes lesz.
2017. dec. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
17%
Az egesz kerdes arrol szol, hogy TE mit kepzelsz bele a viselkedesukbe. Nem arrol, ahogy valoban viselkednek. Ha meg azt hiszed hogy mindenki veled van elfoglalva mikozben esztek, ott mar regen baj van. Elhiheted, hogy senkit nem erdekelsz, mikozben tolod befele a kaposztat.
2017. dec. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

"Elvakultan mellettük áll."

Ezek szerint, ebben a kapcsolatban lesznek még bajok.

2017. dec. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
75%

Utálom az ilyeneket, mert az ilyen bratyizós embereknek, extrovertáltaknak van mindig igazuk, a csendes embereknek kell alkalmazkodni.


Leendő család... ő egy életet élt velük, te meg ünnepekkor vagy velük, hogy lenne már a családod?

2017. dec. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
84%
Én kiosztanám a vénlányokat hogy esetleg törődjenek a maguk életével ne a tiéddel.
2017. dec. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Elvakultan mellettük áll, jelentheti azt is, hogy náluk így a szokás, és egymást is így pesztrálják ezért neki ez "természetes".
2017. dec. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
47%

Lesznek ebből még gondok.

Egyébként nekem is volt egy dolog, amire gyomorgörccsel gondoltam, de szerencsére sikerült kihúzni magunkat alóla.


22/N

2017. dec. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!