Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Barátom azt vágta a fejemhez,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Barátom azt vágta a fejemhez, hogy én tönkre teszem a kapcsolatát a családjával. Mi a helyes lépés ezek után?

Figyelt kérdés

Azt tudni kell róla és a családjáról, hogy elég szoros a kapcsolatuk, nem mondtanám, hogy párom amolyan "anyuci pici fia" típus, de az biztos, hogy amit szülei mondanak, kérnek, csinálnak az szent és sérthetetlen.

A múlt nap kedves párom azt vágta a fejemhez, hogy én tönkreteszem az ő családi kapcsolatait, mert a szülei már nem számítanak rá úgy, mint eddig.. (azt azért még meg kell említenem, hogy bármi volt, mi bármit terveztünk vagy csináltunk, és közbejött valami szülők által kért banális dolog, párom rohant, hogy segítsen.. engem vagy magával rángatott, vagy ott hagyott)

Amikor ezt hallottam, egyszerűen lefagytam, nem tudtam mit mondani.. és most is valahogy így érzek a dologgal kapcsolatban. Szerintem (és a tanult pszichológiai ismereteim szerint) valahol normális hogy huszon éves korban a fiatal eltávolodik (nem elszakad, csak meggyengülnek a kapcsolatok) a családtól, és saját kapcsolatokat, társaságot majd családod alapít.

Most mit tegyek? Ha minden marad a régi, újra megkapom, hogy én tönkreteszem a családját, ezt pedig nagyon nem szeretném, mert hihetetlenül rossz érzés. Viszont azt sem szeretném eltűrni, hogy mi bármit csináljunk, ő bármikor elrohan, ha hívják.. :( segítsetek


2017. febr. 18. 10:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%

Együtt éltek? Ha igen, már te vagy a családja, és elég gáz, hogy folyton mindenhonnan elrohan. Így hogy tervezzetek családot?

Ha nem éltek együtt, akkor is gáz, hogy dróton rángatják.

Segítsen, persze, de ez nagyon nagy túlzás. És még téged bánt meg ilyen beszólásokkal?

Ha így folytatja, nemhogy te nem leszel neki, de normális kapcsolata sem lesz. Aztán majd megtudja, ki tesz tönkre mit.

2017. febr. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
93%

Tehát mégis anyuci pici fia.

n25

2017. febr. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

De, a párod az "anyuci pici fia". Az első ránézésre normális alfaj, akivel csak később derül ki, hogy totál defektes.


Alapvetően mindenki maga felelős a családi kapcsolataiért. Az ilyen vádaskodás a párod részéről nálam kiverné a biztosítékot. Mondjuk az is igaz, hogy ő normálisan kezeli a családját és levált róluk, mielőtt összejöttünk.

2017. febr. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
86%
Hát igen, amint elkezd felnőni, majd leválik a családtól. Jelenleg egy gyerekkel jársz. Ez pedig ezzel jár. És nem illik tönkre tenni gyereknek a szülői kapcsolatát. Szóval vagy támogatod őt családi terápiákkal, vagy keresel valakit, aki már huszonévesen nem gyerek.
2017. febr. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez, nekem, teljesen lerombolná a kapcsolatot. Én is mindig segítettem a szüleimnek, de előre megmondtam, ekkor, ekkor érek rá, ha kell valamit csinálni, akkor szívesen. Na de olyan nincs, hogy a saját családomtól csak úgy elrángatnak, mert most és azonnal. Meg van a mi saját életünk és ami abba bele fér. Amit írsz, az már beteges kötődés.
2017. febr. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

nem élünk együtt.. ő 23 éves lesz, én 20 vagyok

ezeket elfelejtettem leírni, pedig nem elhanyagolható infók

2017. febr. 18. 10:57
 7/14 anonim ***** válasza:
89%
Nem vagy elég fontos neki.A családja és közted képtelen egyensúlyt tartani.Éretlen.Van még kérdés?
2017. febr. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
73%
Hát ez kemény :/ én se viselném jól ha barátom így fogná fel azt, hogy hétköznap egyetemen van, hétvégén velem és olyankor nem találkozik a családjával és rám kenné hogy miattam nem láthatja őket de máskor mi se tudunk találkozni. Pedig szerintem tök természetes hogy a párod már nem csak a párod, hanem a családtagod is. Én is észrevettem hogy sokkal szívesebben vagyok a barátommal mert ő a legfontosabb családtagom, mint bárki mással a családomból. Huszonévesen nem kellene folyton futni ha édesanya hív, van már saját élete és ott vagy te is. Egyszer barátom is otthagyott éjfélkor mert nagyszülei telefonáltak hogy nem érik el telefonon barátom húgát, és ő meg elment megkeresni (tudta hogy egy beülős helyen van és a húga ott felejtette a mobilját). Ilyen esetben oké hogy ott hagy, de pl ha az anyja hívja hogy nem is tudon, segítsen sütni és emiatt nem tudunk találkozni vagy faképnél hagy... hát szerintem elég cifrán szóvá tenném :D
2017. febr. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
66%

Komolyan fogom a fejem, hogy az ismerősi körömben és itt is rengetegszer látok hasonló szintű sztorikat. Egy kérdése merül csak fel bennem: Miért vagytok selejtes pasikkal? De tényleg.

Rengeteg korrekt és normális srácot ismerek, akik a kutyának sem kellenek. De bármelyik selejtes, önző, buta srác talál valami csajt.

2017. febr. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem tisztáznod kellene vele a prioritásokat: a közelebbi családja (te) az első, vagy a távolabbi (szülők)?


Mert hát ha a szülei nem mozgássérült, magatehetetlen alakok, akkor képesek megoldani a dolgaikat nélküle is.

2017. febr. 18. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!