Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szeretet és a szépség?

Figyelt kérdés
Csak abba szeretünk vele aki szép? Vagy ez annak több, nen a szeoseg vé szeretünk bele?
2018. jan. 2. 22:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Abba, aki tetszik, az pedig nem feltétlenül az aktuális szépségideál.

Tehát a szépség (bizonyos határokon belül persze) rela´tív.

2018. jan. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
nem
2018. jan. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 AchromaticSmarties ***** válasza:
94%
Genetikailag minél jobban különbözik valaki tőled, annál nagyobb az esélye, hogy beleszeretsz, mivel evolúciós szempontból ez a hasznos.
2018. jan. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Szeretettel nem függ őssze a szeoseg?! Ugye
2018. jan. 2. 22:22
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem csak abba lehet beleszeretni, aki szép, hanem abba is, akinek a cselekedete, a lelke "szép", nem önellentmondó.
2018. jan. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
67%
Abba is beleszeretünk aki ismeri a helyesírást!
2018. jan. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A szépség eleve meghatározhatatlan dolog, pontosabban eléggé egyénfüggő :)

De tény h javarészt az egyéniszemmel szépnek tartott egyénbe szeretünk bele. Tehát nem feltétlen egy eszményi királynői szépségre kell gondolni

2018. jan. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Aki SZÁMUNKRA szép. De ez édeskevés ahhoz, hogy valakibe beleszeress. A szerelem nem a külsőn múlik, maximum a vonzalom. A lelkébe szeretsz bele.
2018. jan. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

kinek mit jelent


nálam van az 1 percig elbűvöl meg a "mindörökké" kategória...utóbbiba szerettem bele mert nekem ő a leg még akkor is ha csak egy egyszerű lány

2018. jan. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

,,Genetikailag minél jobban különbözik valaki tőled, annál nagyobb az esélye, hogy beleszeretsz, mivel evolúciós szempontból ez a hasznos."


Persze az ember egész működését visszalehet vezetni az evolúcióra. Mondjuk az emberek többsége úgy is egy lexikális tudással és némi egyszerű logikával működő majom, szóval tökmindegy.

Akkor nekem miért nem csak a néger pasik tetszenek, fehér bőrűként?

Miért tetszik a fehér bőr?

Nem a szépségbe szeretünk bele. A szépséghez vonzódunk, a szépséget kívánjuk, a szépségbe bele is szerethetünk, de CSAK a szépségbe nem...mert az még nem egy egész ember, csak az ember egy töredéke. Mondjuk ezalapján mondhatjuk, sose szeretünk bele senkibe, csak egy illúzióba, mert nem tudjuk a másikat megismerni. Érted, ha látom valaki kisujjkörmét és az nagyon tetszik és beleszeretek, akkor csak a kisujjkörmét szeretem még mindig.

Én személy szerint abba szerek bele, aki velem rendes, látszik rajta, hogy érdeklem, van személyisége, ami nem tömeggyártott, vannak egyedi gondolatai nem csak hallott információk visszamondására képes, és az van benne, amit úgy hívnak, hogy +. És ez nem a tökéletesség. Hanem a megmagyarázhatatlanság.


A szerelem valóban biokémiai folyamat, legalábbis én ezt vallom. De az, hogy ki lesz a szeretett tárgy, nem hinném hogy evolúcióra kell visszavezetni, mert nem állatok vagyunk.

Vannak megmagyarázhatatlan dolgok. Az életünk során tapasztalt hatalmas információmennyiség nagy része lekerül a tudattalanba, és ezek szerint reagálunk jelenségekre. Létrejön a tetszés, nem tetszés.

2018. jan. 3. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!