Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mi a teendő, ha úgy érzem,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a teendő, ha úgy érzem, hogy a páromnak baja van velem, de ő tagadja?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Sose hittem benne, hogy idegenek tudnának tanácsot adni, mindig azt vallottam, hogy az egyenes kommunikáció megoldja a bajokat, de most ez nem működik, így elkeseredésemben ide jöttem segítségért, hátha!


A probléma az, hogy az elmúlt 1-2 hónapban a párom máshogy viselkedik velem, mint előtte. Sokkal kedvetlenebb, ingerlékenyebb, morcosabb. Könnyen mérges lesz rám semmiségekért, és ugyan ez nála csak 1-2 perces sértődött hallgatást jelent - szóval nem kiabál, és nem napokig ilyen - ezelőtt nem fordult elő ilyen, így megijeszt.


Másokkal nem viselkedik másképp, mint eddig, csak velem szemben változott! Ezért elkezdtem aggódni, hogy talán köztünk van valami galiba, rá is kérdeztem, bocsánatot kért a viselkedéséért, azt mondta, semmi baja velem, viszont újra és újra így viselkedik - hiába mondom el neki újra és újra, hogy mit érzek ezzel kapcsolatban!


Eddig mindent meg tudtunk beszélni őszintén és nyíltan, de most nem mond semmit, én pedig félek, hogy elveszítem! Van okom aggódni?


Szerintetek mit tudnék tenni, ha a megbeszélés nem működik?


(Az biztos, hogy nem csal meg, vagy ilyesmi. Nem történt semmi olyan rossz dolog az életében, ami eddig ne lett volna - pl. oké, néha felhúzzák munkában, de olyan ezelőtt is történt, mégse viselkedett így.)


3 éve vagyunk együtt, és körülbelül 1 éve élünk együtt.

25 évesek vagyunk.


Köszönöm a válaszokat!


2018. jan. 3. 15:14
 1/10 anonim ***** válasza:
70%
Az én párom akkor szokott ilyen lenni, ha ideges, stresszel vagy ha nagyon fáradt pl munka miatt. Ha azt mondja, hogy nem te vagy az oka, akkor hidd el neki. 21N 5 éves kapcsolat.
2018. jan. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%

Mi sem és gondolom, mások sem, mindig, pontosan ugyan olyanok kapcsolat alatt végig. Az emberek változnak, vannak mélyebb pontok is, minden látható indok nélkül. A párom, 1-2 perc hallgatást komolyan venne, már rég elvált volna tőlem.

Nálam, szokott hosszabb hallgatás is lenni. Ettől még a párom tudja, ugyan úgy szeretem, mint előtte, ugyan úgy kívánom, vele akarok lenni. Azért, van olyan is, mikor ő viselkedik másként, mint a megszokott. Én sem gondolok mögé, valami eget verő dolgot. Hagyom, legyen kicsit magának, a saját gondolataival.

2018. jan. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
23%

Ezt sose értettem: biztos hogy nem csal meg. Ez hogy lehet biztos.

Szerintem nem szeret már. Ha másokkal tündibündi, csak veled bunkó, akkor veled van baja. Ha nem hajlandó többszöri kérésre megmondani a frankót, vagy legalább elmagyarázni (mert nem mindenki fejezi ki olyan könnyen az érzéseit, de látszik az, hogy legalább megpróbálja), akkor tuti, hogy már nem szeret.

2018. jan. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
29%

Újból én vagyok, utolsó.

Az meg, amit előzőek írnak, hogy munkahelyi stressz, stb... ne ringasd magad ebbe. Az a legkönnyebb.

Tudom, hogy durván hangzik amit írok, de ez a legvalószínűbb: igen, jól érzed, veled van baja.

2018. jan. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem meg akkor idegesít a másik mindenben,ha van valakije az illetőnek,vagy megunta hadilábon áll a kapcsolattal,és még se akarja beszélni.Abban meg soha ne legyél biztos hogy nem csalnak meg.
2018. jan. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

#2

Oké, de te írod is, hogy nálad SZOKOTT ilyen lenni. Nála eddig nem.


#3

Tudtam, hogy valaki ebbe is bele fog kötni...

Egyrészt, nem egy gerinctelen féreg. Ezt tisztáztuk, hogy a megcsalás mindkettőnk számára abnormális dolog, ami meg se éri a befektetett energiát.

Mellesleg reggel elmegy munkába, amikor végez akkor hazajön, és onnantól együtt vagyunk. Ha meg tud csalni az alatt a 10 perc alatt, amíg elugrik nélkülem tankolni (úgy, hogy közben meg is tankoljon), akkor le a kalappal előtte, megérdemli!

Ja, tudom, munka helyett megy. Hát, azt tudom, hogy mennyi szabadsága van, és hogy mennyit vesz ki, munka közben meg nem mehet sehova. Akkor talán munka közben egy kolleginával? Egyetlen nő dolgozik náluk, a párom unokatestvére. Meg néha az anyukája is beugrik segíteni. Akkor esetleg munka után? Megnézem azt a nőt, aki lefekszik vele úgy ahogy van egy munkanap végén, fülig olajosan-porosan-koszosan. Gondolom lezuhanyzik, lefekszik valakivel, aztán visszamegy munkába belehemperegni a koszba, hogy ne tűnjön fel nekem, hogy tiszta.

Nos, elég irreálisnak tűnik.

Nem véletlenül írtam, hogy "biztos"...


Az pedig erős túlzás, hogy másokkal "tündibündi" (távolságtartóan udvarias az emberekkel), velem meg "bunkó".

Arról van szó, hogy KÖNNYEBBEN megsértődik, és morcos, nem arról, hogy egész nap nem szól hozzám, és belém rúg, ha elmegy mellettem...

Két ilyen eset között ugyanolyan velem mint régen, bújós, kedves, levesz a lábamról, a szex is ugyanolyan mint régen, egyszerűen megszaporodtak a durcás pillanatai.


Én akkor voltam ilyen, amikor egy rokonom öngyilkos lett. Ki voltam készülve, és nagyon harapós voltam...

Vele viszont nem történt mostanában ilyesmi tragédia, ami indokolná a viselkedését.

2018. jan. 3. 16:11
 7/10 anonim ***** válasza:

2-es vagyok, igen szokott. Mindenkinél vannak hullámvölgyek is. Mi már megtapasztaltunk sok dolgot, mivel mi, már jóval többet leéltünk egymással, mint amit összesen éltél:)

Nem mindig minden tökéletes.


Amit írtak, az igaz, hogy senki nem lehet biztos abba, hogy a párja nem csalja, csalta meg. Aki viszont ezen agyal, ugyan megcsal-é, az tönkre teszi vele a jó kapcsolatát is.

2018. jan. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj! Nálam is van olyan, hogy nem a párommal van bajom, hanem a világgal. Elegem van a munkából, sok a stressz, felhúznak vezetés közben, nem jön össze semmi. Van, amikor az egész hetem ilyen. Van amikor tovább tart. Sajnos ezt sokszor rajta vezetem le, ingerültebb vagyok, magamban szeretnék lenni, vagy csak bámulni ki a fejemből a semmibe. Van, amikor semmiségeknek tűnő dolgok összetornyosulnak és elegem lesz. Ő is mindig azt hiszi, hogy vele van a bajom. Hiába mondom, hogy nem. Csak vele élek együtt, minden nap találkozunk, nyilván akkor is kijön és látja. Sosem csaltam meg, nem is tenném, hiszen imádom. Csak egyszerűen vannak hullámvölgyeim, hülye időszakaim.

Lehet nála is ez van.

F, 12 éve kapcsolatban.

2018. jan. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

3-as és 4-es vagyok újból.

Jó, lehet, hogy sarkítok, mi, válaszolók nem láthatunk bele, hogy Te mivel próbálkoztál eddig, hogy megtudd, mi a baj. De a "megbeszélés nem működik" kijelentésedet készpénznek vehetjük, mert Te vagy ebben a helyzetben és ismered a párodat. A megbeszélésen túl semmi nincs.

Várni? Esetleg van egy bizalmas jó barátja, akitől meg tudnád kérdezni, hogy tud-e valamit?

Lehet hogy valami nagyon aggasztja, és pont az a baj, hogy annyira szeret, hogy nem akar belevonni téged, amíg meg nem oldja? Betegség? Mást nem tudok elképzelni, mert egy valódi párkapcsolatban (együttélés esetén) az ember minden felmerülő gondját meg kell hogy ossza, ha neki nincs igénye erre, akkor a másik jelzésére, miszerint már észrevette a jeleket, meg kell hogy ossza a másik miatt, mert a párja általában a legrosszabbra gondol.

Így biztos jobban tetszik a válaszom, de kívülállók mindig racionálisabban fogják látni a helyzetet, mint Te. Viszont nem velünk történik, ezért rengeteg infó kimarad, ami neked rendelkezésedre áll.

2018. jan. 4. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

#7

#8

Köszi a válaszokat!


#9

Betegséggel nem hiszem, hogy ez lenne, van neki egy komolyabb betegsége, sose titkolta előlem vagy ilyesmi, mindig örült hogy elkísérem dokihoz, beszélgettünk róla sokat.


A mi kapcsolatunk mindig is nagyon őszinte volt, már sok éve vagyunk barátok, régebb óta mint hogy kapcsolatban lennénk, így sose volt kérdés, hogy valamit megosszunk-e egymással, mindig mindent nyíltan megbeszéltünk.

Most ez nem működik, tegnap este is megpróbáltam vele erről beszélni, azt mondta, ő is észrevette magán, hogy így viselkedik, de nem akar ilyen lenni és nem tudja miért van, csak mostanában feszült... Majdnem elsírta magát :(

Tény hogy mostanság sok apróbb rossz dolog történik, de ilyenek régen is voltak...

Remélem, tényleg egyszerűen csak betelt nála a pohár.

Talán elmehetnénk januárban valahova pár napra kikapcsolódni..

2018. jan. 4. 11:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!