Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ti hogy kezelnétek ezeket a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Újrakezdés kérdése:

Ti hogy kezelnétek ezeket a függőségeket? Ismét érdekelne a véleményetek, bővebben lenn.

Figyelt kérdés
Hosszú házasság után elváltam a férjemtől. "Meggyászoltam" a válás fájdalmát, és idén megismertem valakit.Tudom, nem könnyű az összecsiszolódás, de zavarnak dolgok, és szeretném tudni velem van e baj, illetve hogy tudnám megkönnyíteni a folyamatot. Szeretem őt...de....Úgy ismertem meg, hogy nem dohányzik, azóta viszont rengeteget szív. Én nem dohányzó lévén nehezen viselem a szagokat, ami ezzel jár.Folyadékként csak kólát iszik, amivel szintén nagyon nehezen barátkozok meg.És a harmadik a telefon pittyegés, bár mindig mutatni akarja (szóval valószínű ez nem csajozás), de mégis zavar, mert belefolyik a privát szféránkba (én a facebookot is elutasítom, próbálom a külvilág szennyét kizárni az életemből).Bár nem adott okot arra, hogy bizalmatlan legyek vele, ezt is nehezen tudom felépíteni, mindig történeteket gyártok. Tudnátok segíteni, esetleg én miben változzak?Vagy hogy tudnám elérni, hogy ezek a függőségek redukálódjanak,illetve azt sem bánnám ha eltűnnének...mert anno úgy ismertem meg, hogy ezek nem voltak jelen az életében. Köszönöm.

2018. jan. 8. 23:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
61%

szerintem mindenkinek könnyebb lenne, ha egyedül élnél.


meg akarod változtatni, holott felnőtt ember, kialakult személyiséggel, szokásokkal.


a facebookot értem a legkevésbé, a fél világ fenn van, ma már a kommunikáció ott zajlik, és jó oldala is van.


nemtom, nekem kicsit házsártos, gyanakvó ez a stílus, amit képviselsz.


lehet, h. azért cigizek, mióta összejöttetek, mert stresszes ettől.

2018. jan. 8. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Na igen, szokták volt mondani, aki nincs fenn facebookon, nem is él. Hááát, mindig is szerettem a fekete bárány lenni, talán azért, mert nem veszem magamra a csordaszellem jelleget:)
2018. jan. 8. 23:43
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Hagyd el és írj nekem.
2018. jan. 9. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
56%

A nők legnagyobb problémája, hogy mindig meg akarják változtatni, aki velük él.

Ha sikerül, akkor már nem tekintenek rá férfiként és odébb állnak.


Például őt megkérdezted, hogy mi az 3 dolog, ami zavarja őt a te személyiségedben?

Ha például azt mondaná semmi, akkor ő úgy fogad el, ahogy vagy. Pedig biztos neked is vannak idegesítő szokásaid. Itt mindjárt kettőt le is írtál, ami nálam szakít ok lenne.

2018. jan. 9. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Jah, meg ha előtted ez nem volt, akkor ez miattad van. Erről kéne beszélni.
2018. jan. 9. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem itt inkabb az tortent, hogy o mutatni szeretett volna egy oldalt, amivel teged megfog, es amit nagy nehezen fenntart egy kis ideig, aztan ha mar kotodsz, akkor johet a valosag. Mert egy alapvetoen magara es az egeszsegere igenyes ember nem fog elkezdeni csakugy a semmibol kolat vedelni meg fustolni mint a gyarkemeny. Te csak be lettel etetve, aztan most mar meg vagy, most mar lehet onmaga. Fuggosegeket soha nem fog senki masban megvaltoztatni, csak ha az illeto is valtozni akar.
2018. jan. 9. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Elutasítani a facebookot, hogy ettől tűnj különlegesnek, az kb a 20-22 éves éretlen, önmagukat többnek, jobbnak képzelő kölykök szokása. Szóval megragadtál egy kvázi tini szintjén. Ez itt a probléma.
2018. jan. 9. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
41%

1. A házasságnak miért lett vége? Mi(k) volt(ak) az ok(ok)? Ugyanis ezen tapasztalatokból nem mindig tanulunk.


2. Jelenlegi kapcsolatodban vélsz-e felfedezni párhuzamot az előző kapcsolatban tapasztaltakkal? Ha igen, valamit nem tanultál meg korábban. Ha nem, akkor új leckét kell tanulnod.


3. A jelenlegi kapcsolatodban a másik fél idegesítő "függőségei" ismert infók voltak ismerkedéskor is? Ha igen, akkor magadban kellene rendet tenni, mi az oka annak, hogy jelenleg zavarnak? Ha nem, akkor azon kell gondolkodni, hogy:

- miért dohányzik? Stresszes, unatkozik....?

- miért csak kólázik? A kólának nagyon magas cukortartalma van, függőséget is okozhat. A "cukorfüggők" ÁLTALÁNOSSÁGBAN pedig szeretetre, törődésre vágynak, amit akkor jelenleg nem kapnak meg, így zsír formájában "védőréteget" építenek maguk köré.

- miért telefonozik annyit? Vagy munkával összefüggő (ami lehet indokolt), vagy unaloműzés.


Amin gondolkodj el esetleg: Te miben járulhattál hozzá ahhoz, hogy felvegye ezeket a szokásokat? Meg is kérdezhetnéd őt erről.


Külvilág szennye?? Ez kicsit erős...bizonyára háztáji földed van és baromfiudvarod, nem szupermarketekből szerzed be a szennyes ételt és szennyes alapanyagokat. A facebook iránti utálatod/megvetésed túlzó. Ezen is dolgozz egy kicsit: Miért zavaró számodra ez? Nem tudnád a lehetőségeit kiaknázni?


Te semmi esetre sem tudod megváltoztatni a párodat. Nem te vetted rá a dohányzásra, a kólázásra és a telefonozásra közvetlenül. Csak közvetetten "okozhattad" - ha egyáltalán te vagy az oka. A megoldás szintén hasonló...nem közvetlenül hatni rá - csak közvetetten.


Beszélgess vele ezekről...és előtte magadban tedd a helyére a témákat.

2018. jan. 9. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Van itt baj.... a colát nem értem, miért akaszt ki - én sohasem iszok, de nem látom függőségnek se.

Az emberi kommunikációt még annyira sem, szóvak, ha működik a telefonja, azt csak azt jelenti, nem dzsungellakó - elzárva az emberi társadalomtól, ahogy te szeretnél élni.

(GYK ves. Face - hát megmérhetnénk a "szenny" arányát)

De, hogy rögtön mutogatná is a telefonját, nekem azt jelenti, hogy eléggé szigorúan idomítod.... viszont dohányossá nem lesz az ember felnőtt korában.


Én biztosan nem akarnék összecsiszolódni veled, bocs.

2018. jan. 9. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
No, próbálom kronologikusan. Őt egy tárkeresőn ismertem meg, ahol öles betűkkel jeleztem, hogy nős, kapcsolatban élő, dohányzó, telefonfüggő engem kerüljön. Csak azok az elvárásaim, amiket én is tudok nyújtani. Ebből következik, ő előtte is dohányzott, és megvolt minden függőség, csak nem vállalta fel.Mivel nekem fontos a kapcsolat, bizony szoktam kérdezni hogy van e valami, ami zavarja bennem, és teljesen őszintén válaszolta, hogy semmi.A házasságom nagyon hosszú volt, és a volt férjem impotens lett, nem jól kezeltük, nem beszéltünk róla, ő úgy dolgozta fel, hogy bántott lelkileg, felneveltem a gyerekeket, és elváltam, hogy tudjak még élni. Nincs viszonyítási alapom, hiszen a volt férjem épp olyan volt mint én...nem volt semmilyen káros szokása, és a telefon nyomkodás helyett közös programok voltak, illetve nyilván a gyerekek lekötötték az időnket. Nem akarom hasonlítgatni a kapcsolatot, és nem is a függőség zavar, hanem inkább az, hogy akár a cigi, akár a kóla borzasztóan hat a szervezetre, és én sokáig tervezek vele. Épp ezért, szeretném ha vigyázna magára.Ennyi dióhéjban.
2018. jan. 9. 12:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!