Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Egy érzelmileg zárkózott...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy érzelmileg zárkózott férfi mindig is zárkózott lesz?

Figyelt kérdés

Párommal egy jó ideje együtt vagyunk már, de engem zavar, hogy nagyon zárkózott, ami az érzéseit illeti. Nem bunkó, vagy flegma, csak konkrétan semmit nem mond szinte arról, hogy mit érez vagy gondol rólunk. Nagyon más dolgokról sem, elég ritkán beszél.


Biztos vagyok benne, hogy fontos vagyok neki, mert törődik velem, figyel arra, amit mondok, ha szükségem van rá, akkor rögtön jön és segít, sok dolgot csinálunk együtt, csak kicsit olyan vígjátékba illő a kapcsolatunk, hogy én folyton beszélek hozzá, mesélek neki, bókolok, ő meg sétál mellettem és meg se szólal, csak "igen-nem-nem tudom". De ha megkérdezem, hogy idegesítem e ahogy beszélek, akkor azt mondja nem, érdekli amit mondok, és tényleg figyel rám, mert később is emlékszik rá. Ha konkrétan rákérdezek a véleményére, akkor válaszol, csak magától nem igazán beszél.


Ez később változhat, vagy ő sosem fog ennél jobban megnyílni?


2018. jan. 10. 10:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én sem vagyok egy dumagép, szóval ismerős a szitu :)

Én változtam kicsit, már jobban tudok ezekről a dolgokról beszélni, megnyílni, stb...

Hogy ez nála mikor jön el azt a fene tudja :D lehet sosem..

Azt nézd mit tesz ne azt amit (nem) mond, ha a tettei azt bizonyítják hogy szeret, akkor az úgy is van!

A férfiak amúgy sem beszélnek annyit mint a nők.

Erről a témáról a kedvenc viccem mikor a székely felesége mondja hogy te Pista sosem mondod hogy érzel irántam. Ejj asszony egyszer már mondtam hogy szeretlek majd ha változás lesz szólok :)

2018. jan. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%
Ha felismeri a megnyílás szükségességét, és lesz igénye arra, hogy emiatt változtasson, akkor igen, változhat. De ha nincs igénye, nem törekszik rá, akkor nem. Ez nagyon fontos, mert a jelenlegi állapot elfogadhatatlan. Érzelmi megnyílás nélkül nincs kapcsolat két ember között, anélkül nem működik a párkapcsolat. Próbáld vele megértetni, hogy ez elengedhetetlenül fontos. Ne rögtön az érzelmeiről beszéljetek, hanem ha kell, először a zárkózottságáról, annak okairól, feloldásáról. A lényeg az, hogy a törekvés kialakuljon benne.
2018. jan. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Egyetértek előzőkkel, önismeret fejlesztésével sokat változhat, de nem lesz könnyű, évekig tart, és nagyon akarnia kell.
2018. jan. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem ne akard megváltoztatni. Ő ilyen. Ha szereted így, akkor maradj vele. Ha nem, akkor hagyd el. Idővel formálódhat, csiszolódhat, de nem tud kivetkőzni önmagából. Te cserfes vagy, ő hallgatag, pont kiegészítitek egymást.
2018. jan. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Volt barátom ilyen volt, ezért szakítottunk. Nem egy hallgatag fabotra van szükségem, nem magamban akarok beszélgetni. Bocsi, de így semmi értelme szerintem egy kapcsolatnak. Egy ideig el fogod nézni ezt, reménykedsz, rámondod, hogy ez jól van így, de hosszú távon kiütközik majd nagyon. Nálunk sem azonnal történt, és többször is újrakezdtük, de végleg beláttuk, hogy mások vagyunk, nem illünk össze és az igényeinek nem férnek meg egymás mellett. Ő azóta is ilyen egyébként, én pedig élem az életem, beszélgetek, ismeredek nyíltabb, közvetlenebb emberekkel, és össze sem hasonlítható a kettő. :) Nagyon jól gondold át, mert nem mindegy milyen ember mellett vagyunk! Ha nem zavarna, nem tettél fel volna kérdést... Beszéld át vele is, de legfőképp magaddal, hogy mire van szükséged. Egy hűvös, szótlan, zárt, de megbízható és békés emberre, vagy egy nyílt, beszédes, közvetlen emberre, akivel sosem unatkoztok egymás mellett és az élet kaland vele lelkileg, szellemileg és testileg egyaránt. Sokan mondják, hogy nincs gond ezzel, kiegészítitek egymást - de közben feladod az igényeid, egyre inkább zavarni fog és a végén már beszélgetni sem lesz kedved minimális szinten se. Tapasztalat.
2018. jan. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
67%

Ez a ne akard megváltoztatni egy bullshit kifogás a szar emberekre akik lusták erőt venni magukon és saját hibáikat kijavítani. A fejlődés változással jár, a fejlődés jó, fejlődni kell, mert különben csak áll az életünk.


Mint mindenki ős is tud változni, csak ehhez egyrészt szüksége van arra hogy akarjon változni, másrészt szüksége lehet arra hogy segítsenek neki. Első sorban ezt fel kéne hoznod neki, persze mindenképp megjegyezve hogy nem akarsz szakítani, csak szerinte neked és neki is jobb lenne ha ezeket a falakat lerombolná hogy közelebb engedhessen téged magához.


Aztán közösen, a te támogatásoddal és az ő akarásával nem kéne hogy akadályt szabjon bármi is abban hogy megnyíljon neked. Sokat kell kommunikálni, türelmesnek lenni és támogatónak. Így változhat.

2018. jan. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
73%
#6 én nem tartom bullshitnek, hogy ne akard megváltoztatni a másikat. A fejlődés szerintem is szükséges, de ahogy írtad, belső igénynek kell lennie. Külső erőltetésre nem megy. Támogatni lehet, sőt kell is, de erőltetni, sürgetni nem.
2018. jan. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
19%
A belső igény nem mindig jó. Egyébként mi a belső igény? Enni, inni, lélegezni, túlélni. Ennyi. A többi opcionális. Még is ha valaki csöves akarna lenni, vagy mondjuk bérgyilkos, mert arra lenne igénye, az jó lenne? Nem! Az igény a legtöbb esetben a kedvünket szolgálja, nem az érdekünk.
2018. jan. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem lesz mindig zárkózott csak nehezen nyílik meg. Legyen benned empátia, érdemeld ki a bizalmát és akkor szépen lassan megnyílik. Az ilyen emberek mély és tartós kapcsolatra képesek.

Őrülj neki hogy nem nagy dumagép aki teszi a szépet közben pedig mélyen legbelül felszínes érzései vannak.

2018. jan. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!