Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nem szeretnék házas ember...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem szeretnék házas ember lenni, de már jegyesek vagyunk?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok 3 éve vagyok együtt a barátommal. Ő 29 éves. Szeretem őt,szerelmes vagyok belé. De nem szeretnék {soha} esküvőt,nem akarok házas ember lenni. Ezzel nem kis kapukat nyitva hagyni. Egyszerűen csak nem az én világom! Nem szeretném felvenni a férjem nevét,nem akarok gyűrűt hordani és papírozni stb. Aztán 10-15 év múlva elválni. Ezt tudta a barátom mindig is. Nagyon jól fogadta,mármint emiatt nem volt akadály előttünk és együtt maradtunk. Viszont a párom tavaly november elején már eljegyzett. Nagyon boldognak érzem magam és örülök ennek. Könnyekig hatódtam és valahol váratlanul is ért a dolog. Nem volt kérdés,hogy igent mondok! Imádom őt. Viszont most kicsit rossz érzésem van ezzel kapcsolatosan,mert lehet meggondolatlan voltam és én tényleg nem akartam házasodni. Nem csak azért,mert fiatal vagyok. De tényleg nem nekem való a házasság! Néha visszatáncolnék,de amikor ránézek a páromra vagy a gyűrűmmel játszok az ujjamon akkor meg nagyon boldog vagyok és kicsattanok az örömtől,nagyon szeretem őt!


Szerintetek mi lehet velem a baj? Már nem tudom mit akarok igazából. Mindenképp együtt maradunk,sosem szeretném elveszíteni a kedvesemet. De házasság? Egyre többet agyalok ezen. A nyáron lenne az esküvőnk! Várom is,izgatott vagyok,meg rémült is.


2018. jan. 16. 12:12
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem te nagyon elkönyvelted magadban, h a házasság "minden esetben" válással jár, miközben ez nem így van. Bár aki így áll hozzá, h biztosan elválunk az szerintem ne is házasodjon... De persze, változhatnak az emberek. A te szüleid elváltak, h ennyire ezzel magyarázod, h mi van ha elváltok? Anyukám, akik apummal már 25 éves házasok mindig azt mondta nekem: "Úgy kell csinálni, alakítani, h ne legyen válás. Ez a titok". Meg kell tudni beszélni a dolgokat és szerintem akkor minden rendben lesz :) Lehet, h túlságosan ragaszkodsz a régi elvedhez és úgy gondolod, h meghazudtolod önmagad. Ha boldog vagy akkor engedd el az egódat. :)
2018. jan. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
42%
Örülj annak, ami van, és amíg van, ne agyalj hülyeségeken!
2018. jan. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
86%

Mi változik a mostani állapothoz képest?

Az önkormányzatnál az aláírás ingyenes, és kb. 5 perc.


Miért tiltakozol az ellen, ami

-normális,

-biztonságot ad (örökség, vagyon, stb.) és

-a legjobb dolog azzal mindenki felé kinyilvánítva együtt lenni, akit szeretsz? :)


40/F házas

2018. jan. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
66%

Buta ember vagy, akit gúzsba kötnek az előítéletei.

Mi van a házasságban, ami most nincs jelen az életedben? Gyűrű van, a pasiddal akarsz maradni örökre, stb. Legfeljebb egy papír, amit egyszer a lap alján aláírsz. Lehet, hogy bele fogsz halni.

Senki se mondja, hogy vedd fel a nevét. Egyáltalán nem kötelező.

A válás meg egy másik papír, amit a lap alján aláírsz. Az se nagy dolog.

Szerinted ha 10 év múlva vége, az fog érdekelni, hogy szakítani vagy válni kell?

Ha most azt mondod a pasinak, hogy te ezt az esküvőt nem akarod, nem mész hozzá, visszaadod a gyűrűt,- akkor 99% hogy egyenlő a szakítással. Ha nem is azonnal, de kis idő alatt rá fogtok menni, hogy vigyorogva magyarázzátok minden rokonnak, hogy nincs baj, csak mégse lesz esküvő.


Mindezt azért, mert te nem írsz alá egy papírt, mivel meggyőződésed, hogy házasnak lenni xar.

De azért igent mondasz lánykérésre.

2018. jan. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
66%

Honnan tudod, hogy mi lesz 10-15 év múlva? A jövőbe látsz?


Egy kapcsolat sírig tart, ha a felek akarják és tesznek érte minden egyes nap.


Ha nem akarsz házasságot, akkor minek mondtál igent?


Inkább most csak bepánikoltál, Ennyi az egész. Lazzlj mar egy kicsit.

2018. jan. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 omba ***** válasza:
83%
Mi lehet a baj veled? Hát az, hogy igent mondtál valamire, amit nem akarsz. Az elég nagy baj.
2018. jan. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:
Akkor akartam az esküvőt-házasságot! Most is inkább akarom mint nem. Csak néha fura érzéseim vannak ezzel kapcs.A párom ragaszkodik hozzá,hogy felvegyem a nevét.
2018. jan. 16. 12:36
 8/33 A kérdező kommentje:
De lehet az is a bajom,hogy mindenki most körülöttünk,a barátaink családtagok erről beszélnek. Hogy milyen a házas élet. És poénkodnak olyan dolgokkal amik akkor mégsem lesznek viccesek amikor majd nekem meg a páromnak lesz ezzel gondja.
2018. jan. 16. 12:38
 9/33 anonim ***** válasza:
37%
Ugyis tiltakozni fogsz, de majd par ev tovabbi nyuglodes utan ugyis kiderul, hogy neked nem a hazassag otletevel van a bajod, hanem a hazassag gondolataval a jelenlegi paroddal. Hogy mi a baj a kapcsolatodban, azt meg mar csak te tudhatod.
2018. jan. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%

beszéld meg vele

a többi meg azért beszél róla, mert nincs más témájuk. De két füled van: egyiken be... másikon ki :)

2018. jan. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!